FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Radiówka w gminie Zelów

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 06.12.2007, 07:23:47 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Neo nie wolno, ale czy ktoś musi o tym wiedzieć? Język

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 06.12.2007, 08:49:03 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Pewnie że nie musi. Ale może istnieje alternatywa w postaci Netii albo tele2 etc i tam nie ma obostrzeń w umowie na temat dzielenia internetu.
Zresztą to nie jest najważniejsze dla mnie, tylko możliwości techniczne mostu radiowego na odległość około kilometra.
Wczoraj byłem na forum poświęconym tematowi i wszyscy piszą że to łatwe i tanie, ale jak dochodzi do szczegółów to odpowiedzi są już często sprzeczne. Różne typy anten (każdy zachwala inne), różne częstotliwości (2,4 i 5 bodaj), różne metody etc.
Najchętniej porozmawiałbym z kimś kto stosuje takie rozwiązanie w praktyce z powodzeniem i mógłby mi podać jakieś parametry.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 09.12.2007, 02:36:24 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Połowa Zelowa na takim rozwiązaniu pracuje z powodzeniem. Jaki sprzęt zastosujesz, to chyba sam musisz zdecydować. Sprzęt albo tani i sieć podatna na włamania i prosta w obsłudze, drogi z zabezpieczeniami, bezpieczny ale trudniejszy w konfiguracji. No i jakość sprzętu to jakość połączenia. Pytaj Puaro albo Maystera.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 16.01.2008, 16:52:20 Odpowiedz z cytatem
pawcio
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 101
Skąd: Zelów
Register IP:


no fajnie przedłużyli umowę internetu ,,kościelnego" tylko szkoda ze jakość nie jest taka sama....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.01.2008, 23:29:05 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Czyli, że ten internet Wam zwalnia zamiast przyspieszać Shocked Przysiągłbym, że na całym świecie panuje jednak tendencja to zwiększania szybkości Suszę zęby Zelów łamie kanony!! hyhy...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.01.2008, 11:15:53 Odpowiedz z cytatem
pawcio
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 101
Skąd: Zelów
Register IP:


hehe...zelów to miasto wyjątkowe Uśmiech......ale widzę ze problem juz naprawiono
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.01.2008, 11:25:55 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


ja tylko krótkoi prawie ze nie w temacie.Bo to co bedzi ełaczyc ten post z tematem to Internet i nic wiecej.Bi nie radiówka a kabel. I TP SA.ostatnio zajrzał do mnie znajomy i stwierdził że choć ma telefon stacjonarny , nie może miec neta. Dla mnei rzecz abstrakcyjna. ALe okazało sie że faktycznie, na stronie tPsy jego centralal nie jest przystosowana do obsługi Neo. Tylko że ja mam tel pare numerów dalej i juz moge, a w sumie ta pechowa centrala to jakies 50-100 numerów które faktycznie moga zapomnieć o necie. I teraz ani Netia ani Orange tez nie założą bo technicznie jak odpada tepsa to oni też. Ale stacjonara mozna było założyć?.Mały szok. Co do radiówek,to znajomy odpada w temacie gdyz limity to u niego nie przejdąUśmiech...
Dla mnie osobiście mała paranoja, to naprawde tylko malutki procent numerów z 6343.... Jak to wytłumaczyć?

_________________
www.myspace.com/redrumpoland - szarpidruty z "Pekinu"Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 17.01.2008, 12:18:51 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Ja też do tych szcześliwych pechowców należe gdzie neo nie mogło być założone. Dla tego jestem na Radio i nie narzekam JęzykJęzykJęzykJęzyk
Ale juz za miesiac bedzie Astalawista TP.SA i stacjonarka zniknie z mego domu JęzykJęzykJęzykJęzyk
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.01.2008, 12:19:57 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Tu nie chodzi o sam zakres numerów a o linię na której one wiszą i tzw. PCM' ki. To przez nie nie może być założone neo. Ale wystarczy aby tepsa ruszyła swą dupę i je zdemontowała, a że im się nie chce i mówią że nie ma możliwości to już inna sprawa. Trzeba dzwonić dzwonić i jeszcze raz dzwonić. Zresztą już było to opisywane tu jakiś czas temu:

http://www.forum.zelow.pl/viewtopic.php?p=854#854

Maystero pamiętasz... tobie też musieli zdjąć PCM'ke =)

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.01.2008, 15:34:34 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Pamiętacie? Działa w Zelowie taka telefonia - PILICA. Telefon stacjonarny choć na radiówce. Od kilku tygodni oni również maja stałe łącze neta i chodzi całkiem dobrze. Ma to mój brat w Bujnach Sz. i jest zadowolony. Ceny podobne jak w tepsie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 18.01.2008, 16:47:13 Odpowiedz z cytatem
pawcio
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 101
Skąd: Zelów
Register IP:


chyba za szybko pochwaliłem...trzeba będzie sie za czym innym chyba porozglądać
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.01.2009, 22:26:55 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Czy ktoś się orientował może czy w gminie Zelów działa/będzie działać net w technologii CDMA?
Usługa nazywa się Orange Freedom Pro i jest dostępna od grudnia 2008. Nadajniki są montowane na byłych masztach Centertela i mają zasięg nawet 60 km. Zapewniają łącze do 1mb.
Orange ma już 400 takich nadajników, które pokrywają połowę kraju. Do końca roku mają pokryć nawet 90%.
Sygnał ponoć powoduje zagłuszenia standardowego sygnału tv naziemnej, zwlaszcza na tzw antenach - siatkach. Moi rodzice ostatnio narzekali na jakość sygnału telewizyjnego. Czyżby więc biała plama telekomunikacyjna została załatana w Zelowie?
Jeśli ktoś ma jakieś info, to poproszę. Nawet cena jest kusząca: 49 PLN + 19 PLN aktywacja!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1440x900
 Radiówka w gminie Zelów 
PostWysłany: 30.01.2009, 17:32:18 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Czy system już działa w Zelowie tego nie wiem. Wiem, że na razie nie nabędziesz tutaj zestawu odbiorczego. Przypuszczam, że ze względu na brak infrastruktury lub fazę testów. Koleżanka pracująca w salonie na Pl. Dąbrowakiego zapytana czy sprzedają orange freedom pro poinformowała mnie że:

Cytat:
oferta jest ale nie chca nam dac zestawu do tego, wiec wychodzi na to ze nie mamy


Ale CDMA ma objąć prawie cały kraj, więc to pewnie kwestia kilku miesięcy. Oby do maja zdążyli, bo umowa na EDGE mi się kończy:)). Co do zasięgu to byłbym ostrożniejszy w szacunkach. 60 km to bardzo dużo nawet jak na tak niskie pasmo. Poza tym szybkość zależy od ilości dostępnych zasobów (w tym wypadku nie chodzi o pasmo, ale o moc), a te z kolei od ilości abonentów. Także na początku pewni będzie śmigać pięknie, a później wiadomo....

Co do słabszego odbioru TV analogowej to z cyklu UKE radzi polecam:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?news_cat_id=168&news_id=3640&layout=1&page=text&place=Lead01


Martwi mnie natomiast, że przetarg na pasma WiMAXa (3,6 - 3,8GHz), omijają naszą gminę: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?news_cat_id=142&news_id=3542&layout=3&page=text&place=Lead01

Nie dość, że przetargi opóźniły się o kilka lat to jeszcze nas olewają. A na tym systemie moglibyśmy skorzystać. Oczywiście jeśli antenki, by się widziałyUśmiech...

Sorry za tak długiego posta! Przyznam, że mnie by się nie chciało go czytać Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 3 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon