FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Nienawieść do Policji

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 14.04.2005, 16:53:13 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Błąd, bkb. Z każdym policjantem można się dogadać... On chce 200 złotych, ty mówisz, że dasz mu 100 złotych, on bierze 150 do kieszeni i jedziecie do domu. On zadowolony, bo ma na czysto 150 zeta, ty troche wkurzony, bo jakby nie patrzeć 150 złotych ulicą nie chodzi. Ale jak miałbyś zabulić 500 złotych i kilkanaście punktów karnych za przekroczenie prędkości, to minę miałbyś jeszcze gorszą...

A co do starszych babci na rowerach (z opowiadań mojej babci, która tak przy okazji, ma lampkę na baterie, białą z przodu i drugą czerwoną, na tył): Po co im światła... Przecież taką babcię w nocy doskonale widać. A zresztą, kto by chciał potrącić taką starą, niewinną staruszkę na rowerze w środku nocy... No i jeszcze to 10 złotych na lampke na baterie. Po prostu kosmos, skąd tu znaleźć 10 złotych?! Tak więc, jak wynika z powyższych argumentów (argumentów starszych pań na rowerach oczywiście, nie moich, ja jestem kierowcą!), nie opłaca się wogóle wydawać pieniędzy na zbędne oświetlenie do rowerów.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 17:15:22 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:
Błąd, bkb. Z każdym policjantem można się dogadać... .


HEHEHE, nie ironizuj mi tu mwl. Dogadać się idzie chyba szybciej z nauczycielami, niż z policjantami.

[mwl] napisał:
Po prostu kosmos, skąd tu znaleźć 10 złotych?! Tak więc, jak wynika z powyższych argumentów (argumentów starszych pań na rowerach oczywiście, nie moich, ja jestem kierowcą!), nie opłaca się w ogóle wydawać pieniędzy na zbędne oświetlenie do rowerów.


10zł. Kto dzisiaj z takimi pieniędzmi po mieście chodzi WoooW WoooW WoooW. I wydać je na lampkę do roweru. Przecież ta owa babcia zna drogę na pamięć więc po co jej oświetlenie w nocy Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 17:20:55 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Każdy rozumuje na swój sposób, pewnie że lepiej dać w łapę 100zł za przekroczenie prędkości niż zabulić 5 razy tyle i jeszcze zarobic punkty, ale pomyśl mwl jak te same sprawy się mają na wyższych stanowiskach i tych najwyższych. Mowa tu o korupcji... temat każdemu dobrze znany. Tam też biorą w łapę za to aby ktoś na coś przymknoł oko lub pewne sprawy nie wyszły na jaw itp..... można by tu sypać z rękawa przykładami. A na kim się to wszystko odbija? Dopowiedzcie sobie sami...

mwl napisał:
Po co im światła... Przecież taką babcię w nocy doskonale widać.


Babci o takich argumentach pewnie śpieszy się na tamten świat.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 09:44:41 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


bkb napisał:

Jagda ty albo masz policjanta w rodzinie albo kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Czytaj uważnie posty. Może wtedy zrozumiesz!

Z policjantami (w większości) nie da się dogadać.


Nie mam policjanta w rodzinie, wiem o czym pisze i czytam posty Exclamation

Jak narazie to zauważyłam, że większość wypowiadających się potępia policjantów za to, że wykonują swoje obowiązki, albo raczej za to że ktoś Ich złapał na łamaniu przepisów.
Nie jestem w stanie "przyklasnąć" Marcie, która sugeruje olanie ludzi pilnujących porządku, anarchia nie jest w moim guście.
Ja naprawde rozumiem że nie jest ok. Nie podoba mi się, że spisują osoby siedzące w deszczu na oparciu ławki, ale JESTEM ZA Exclamation spisywaniem osób siedzących na oparciu ławki gdy jest pogoda, i tego nie zmienię.
Weź pod uwagę jeszcze jedno, w większych miastach od takiego spisywania jest straż miejska, w Zelowie jej nie ma, a obowiązki są. Ktoś je musi wykonać.


bkb napisał:
Nie tylko drogówka jest winna ale cała policja. W każdym wydziale są osoby skorumpowane i które naginają swoje prawo.

Uważam że korupcji są winne obie strony! jeśli Ty nie zaproponujesz, to policjant nie weźmie. Wiem, zaraz powiesz, że oni sami chcą, ale ktoś ich tego nauczył - my, społeczeństwo. Wykorzenienie korupcji jest zadaniem bardzo trudnym, ale jeśli nadal 80 % kierowców będzie się bało ponieść konsekwencje, korupcja będzie kwitła.

Mam dla Ciebie propozycję, w wolnej chwili spróbuj stworzyć nowy system. Bo ten jest chory i nieda się go naprawić. (Ja nie żartuje, ironizuje etc.)
Naprawde, spróbuj od swojego otoczenia: na 10 osób znajdź 3 które NAPEWNO nie dadzą się przekupić, są od "A do Z" uczciwe, nigdy nie złamały żadnego prawa. Acha, niech to będą osoby pełnoletnie.
I jeśli możesz podziel się wynikami.

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 22:05:56 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


jagda napisał:

Ja naprawde rozumiem że nie jest ok. Nie podoba mi się, że spisują osoby siedzące w deszczu na oparciu ławki, ale JESTEM ZA Exclamation spisywaniem osób siedzących na oparciu ławki gdy jest pogoda, i tego nie zmienię.
Weź pod uwagę jeszcze jedno, w większych miastach od takiego spisywania jest straż miejska, w Zelowie jej nie ma, a obowiązki są. Ktoś je musi wykonać.


Niech się wezmą do ambitniejszej pracy niż spisywaniem osób siedzących na ławeczkach. Nie ścigają bandytów i złodziej chociażby rowerów, gdyż w Zelowie to prawdziwa plaga. A spisywać na ławeczkach to każdy potrafi, niech sobie siedzą jak chcą.

jagda napisał:

Uważam że korupcji są winne obie strony! jeśli Ty nie zaproponujesz, to policjant nie weźmie. Wiem, zaraz powiesz, że oni sami chcą, ale ktoś ich tego nauczył - my, społeczeństwo. Wykorzenienie korupcji jest zadaniem bardzo trudnym, ale jeśli nadal 80 % kierowców będzie się bało ponieść konsekwencje, korupcja będzie kwitła..


Łatwo powiedzieć. Policjanci specjalnie dają mandaty powyżej 300zł aby kierowca dał im łapówkę, oni tylko na to czekają. A człowiek który jedzie maluchem wartym 600zł i ma zapłacić ponieważ nie ma chlapacza albo ma brudną rejestracje to on woli da ć 100zł i jechać dale., to zrozumiałe nie!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 15.04.2005, 22:45:44 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


@bkb

Czytam twoje odpowiedzi i jestem ciekawy co ty możesz wiedzieć na temat pracy policji i ich metod działania Question Question Question

Cytat:
Łatwo powiedzieć. Policjanci specjalnie dają mandaty powyżej 300zł aby kierowca dał im łapówkę, oni tylko na to czekają. A człowiek który jedzie maluchem wartym 600zł i ma zapłacić ponieważ nie ma chlapacza albo ma brudną rejestracje to on woli da ć 100zł i jechać dale., to zrozumiałe nie!


Jak byś nie wiedział to "policjant" ma tak zwany taryfikator i tam są podane kwoty za wykroczenie od - do i wierz mi że jak dostajesz 300,00 to z reguły jest to najniszy limit (znają polskie realia) bo góra się kończy na 500.00 - 800.00 - max 1000 zł. Co do brania łapówek to powiedz ile razy ty ją sam dałeś (tylko szczerze) bo coś mi się wydaje że powielasz tylko czyjeś opinie - nie twierdze, że korupcja nie istnieje bo to jest problem nie tylko w naszym kraju. W Szwecji za przekroczenie prędkości o 10 km/h dostaniesz 200 euro, za 20 km/h 400 euro a za 30 km/h powyżej dozwolonej prędkości pozbywasz sie prawa jazdy Suszę zęby Także u nas nie jest jeszcze tak źle Cool

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 16.04.2005, 06:11:51 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Puaro napisał:

Czytam twoje odpowiedzi i jestem ciekawy co ty możesz wiedzieć na temat pracy policji i ich metod działania Question Question Question


Z własnego doświadczenia!


Puaro napisał:
Jak byś nie wiedział to "policjant" ma tak zwany taryfikator i tam są podane kwoty za wykroczenie od - do i wierz mi że jak dostajesz 300,00 to z reguły jest to najniższy limit (znają polskie realia) bo góra się kończy na 500.00 - 800.00 - max 1000 zł.


Za prędkośc przekroczoną o 5km/h czy pasy to policjanci mogli by dawać tylko upomnienia jak by byli ludźmi, a nie od razu dawać mandat w wysokości 300zł!

Puaro napisał:
Co do brania łapówek to powiedz ile razy ty ją sam dałeś (tylko szczerze) bo coś mi się wydaje że powielasz tylko czyjeś opinie - nie twierdze, że korupcja nie istnieje bo to jest problem nie tylko w naszym kraju.


Ani razu nie dałem! Korupcja jest problemem i w naszym kraju w porównaniu do innych jest ona szczególnie duża!

Puaro napisał:
W Szwecji za przekroczenie prędkości o 10 km/h dostaniesz 200 euro, za 20 km/h 400 euro a za 30 km/h powyżej dozwolonej prędkości pozbywasz się prawa jazdy Suszę zęby Także u nas nie jest jeszcze tak źle Cool


W Szwecji masz drogi równiutkie, dobrze oznakowane i chyba policjantów bardziej życzliwych niż w Polsce. Dla Szweda 200 euro to znacznie mniej niż dla Polaka, wiec takie porównanie jest bynajmniej niestosowne. I polak do swoich dochodów płaci znacznie większe mandaty!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 16.04.2005, 12:10:57 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Cytat:
Z własnego doświadczenia!


W takim razie Twoje doświadczenia muszą być dojść duże i dlatego i moze byś dlatego napisał na czym sie opierają Suszę zęby bo chyba nie na filmach, opowieściach kolegów i widoku przejeżdzającego radiowozu Twisted Evil

Cytat:
Ani razu nie dałem! Korupcja jest problemem i w naszym kraju w porównaniu do innych jest ona szczególnie duża!


W tym przypadku zalecam ci przy pisaniu poprzednich odpowiedzi, dopisanie:
SĄ TO TYLKO MOJE PRZYPUSZCZENIA itd.

Cytat:
Za prędkośc przekroczoną o 5km/h czy pasy to policjanci mogli by dawać tylko upomnienia jak by byli ludźmi, a nie od razu dawać mandat w wysokości 300zł!


Tutaj mnie rozbawiłeś, bo wystarczy minimum wiedzy i chęci poszukania informacji aby dowiedzieć sie że nawet radar ma większą tolerancje niz 5 km/h LOL
Co do upominania to było by tak, że pokiwał byś głową i dalej robił to samo - nawet w Szwecji ci zyczliwi policjanci daja baaardzo sporadycznie upomnienia.


Podsumowując to tylko przyznam ci racje z tym, że polak do swoich dochodów płaci znacznie większe mandaty Exclamation

Czekam na opis tych Twoich doświadczeń Twisted Evil

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 16.04.2005, 14:28:36 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Puaro napisał:

W takim razie Twoje doświadczenia muszą być dojść duże i dlatego i moze byś dlatego napisał na czym sie opierają Suszę zęby bo chyba nie na filmach, opowieściach kolegów i widoku przejeżdżającego radiowozu Twisted Evil


Uwierz, że są duże.

Puaro napisał:

Tutaj mnie rozbawiłeś, bo wystarczy minimum wiedzy i chęci poszukania informacji aby dowiedzieć się że nawet radar ma większą tolerancje niż 5 km/h LOL


Radar i może ma tolerancję ale policjant, NIE!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 16.04.2005, 19:24:36 Odpowiedz z cytatem
jacek_belchatow
Miętki
Miętki
Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 14
Skąd: Bełchatów
Register IP:


LOL hahahahaha ale im jedziecie po skarpetkach LOL
No cóż - są bo są. Jak by ich nie było pewnie byłoby co innego. I tak źle, i tak nie dobrze. Na to wpływu nie mamy Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 16.04.2005, 19:34:57 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Korupcja w policji była, jest i będzie. Wielu policjantów ma dużo kasy ale chce jej mieć jeszcze więcej. Tylko że zamiast łapać prawdziwych bandytów to kombinują jak tu od szarego obywatela wyciągnąć pieniądze.........

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MaxthonWinXP1024x768
 Nienawieść do Policji 
PostWysłany: 17.04.2005, 22:07:55 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Co do policjantów, to każdy ma inne zdanie. To są tak zwane stereotypy. Jak ktoś spotkał rudą osobę, która jest wredna, to uważa, że wszystkie rude osoby są wredne (jak to mówią na 5 rudych 10 wrednych). Od razu przepraszam wszystkich rudych... :P Tak samo jest z policjantami, jeżeli jeden wziął w łapę, to zaraz wszyscy myślą, że każdy bierze. Być może jest to prawda, bo przecież wszyscy wiemy, że policjanci biorą... Ale czy to oznacza, że w kraju nie ma ani jednego uczciwego policjanta? Nie chcę przez moją wypowiedź przyznawać racji którejś ze stron kłótni, bo żadna niestety nie ma do końca racji... Ale nie to tak naprawdę chciałem powiedzieć.

Chodzi mi o to, że jeżeli nie było by w Polsce chuligaństwa, gdyby kierowcy przestrzegali prawa drogowego, gdyby wszyscy byli uczciwi, to i na policjantów by nikt nie narzekał. Wiem, że na dzień dzisiejszy wydaje się to nieprawdopodobne, ale popatrzmy na naszych sąsiadów. U nich jakoś nie ma takiego czegoś, jak wyrywanie koszy na śmieci, nie ma takiego czegoś, jak chamstwo na drogach. Prosty przykład - Niemcy. I niech nikt mi nie mówi, że skąd to mam wiedzieć... Byłem w Niemczech kilka razy, mój tata był jeszcze więcej, więc co nie co wiem na ten temat. Tam nie ma takiego czegoś, jak zniszczony przystanek autobusowy. W Niemczech każdy kierowca się zatrzyma, jeżeli tylko zobaczy pieszego przy przejściu dla pieszych. Przykładów takich jest dużo więcej...

Zatem, to nie jest wina tylko i wyłącznie policjantów, że są jacy są. To przede wszystkim my - społeczeństwo polskie takimi ich uczyniło.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 3 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon