FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Bezprzewodowy internet w Zelowie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 07.03.2006, 22:52:48 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


czarujesz... maystero Suszę zęby ja tam łapie twoją sieć z drugiego końca Zelowa Suszę zęby

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 13.03.2006, 18:54:37 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Puaro napisał:
czarujesz... maystero Suszę zęby ja tam łapie twoją sieć z drugiego końca Zelowa Suszę zęby



Wiecie dziwne bo ja nie lapie jego sieci a mieszkam na tej samej ulicy! LOL Wogole w domu nie lapie zadnej sieci :/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 13.03.2006, 19:34:05 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


kornik tych sieci nie łapie się siatką na motyle. Potrzebny jest komp z odpowiednią kartą WLAN, skonfogurowaną i podłączoną do odpowiedniej antenki skierowanej w stronę anteny nadawczej (chyba, że antena dookulna). Jak masz to wszystko i nie odbierasz sygnału żadnej z sieci, to znaczy, że jest to źle skonfogurowane.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 14.03.2006, 10:32:18 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


wcisnę się w dyskusję. mieszkam sobie grzecznie w pradze, na ostatnim piętrze, włączam WLAN i widzę ponad kilkanaście sieci. sęk w tym, że nie mogę się podłączyć do żadnej. może mam źle skonfigurowane? nigdy się wcześniej tym nie bawiłam, a chciałabym, więc jeśli uważacie, że łatwo będzie mi wytłumaczyć co potrzebuję zrobić to może mi pomożecie? jeśli jednak nie będzie to takie łatwe to zapomnijcie i rozmawiajcie sobie dalej o połączeniu do sieci w naszym kochanym zelowie Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 14.03.2006, 12:00:33 Odpowiedz z cytatem
Granat
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 36
Skąd: Zelów
Register IP:


Znając życie, to wszystkie sieci które widzisz są albo szyfrowane (nie wejdziesz na nie bez podania hasła i loginu) albo są filtrowane adresy MAC (indywidualny numer karty sieciowej-taki pesel dla sieciówki; co prawda da sie go zmienić Uśmiech... ale trzeba wiedzieć na jaki) przez serwer i nie jesteś wpuszczana do sieci Sad
W duzych miastach jest coraz więcej "hot spot'ów" więc może kiedyś trafisz na darmowy necik. Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 14.03.2006, 14:31:17 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


moderator napisał:
kornik tych sieci nie łapie się siatką na motyle. Potrzebny jest komp z odpowiednią kartą WLAN, skonfogurowaną i podłączoną do odpowiedniej antenki skierowanej w stronę anteny nadawczej (chyba, że antena dookulna). Jak masz to wszystko i nie odbierasz sygnału żadnej z sieci, to znaczy, że jest to źle skonfogurowane.


No licze na to ze siec nie jest kierunkowa. Mam karte w laptopie. Konfiguracja jest dobra bo ja tego nie konfigurowalem a mialem odrazu skonfigurowane jak kupilem. Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 15.03.2006, 09:56:38 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


Granat napisał:
W duzych miastach jest coraz więcej "hot spot'ów" więc może kiedyś trafisz na darmowy necik. Pozdrawiam


wlasnie chodzi o to, ze praga ma kilka darmowych sieci, jest jakas akcja zeby do ktoregos tam roku wszystkie dzielnice pragi mialy darmowy net, ma juz tak na pewno praga 7 i praga 1, w ktorej to ja wlasnie mieszkam. mojej sasiadce z akademika wszystko pieknie dziala, tylko mnie jakos nie. w ikonce przylaczania sie do sieci pojawia sie na dlugo komunikat "wyszuiwanie adresu sieci" czy jakos tak, poczym go nie znajduje i lipa. probowalam juz tego ze wszystkimi darmowymi sieciami Smuteczek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 16.03.2006, 15:13:20 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Zgrzewo: jeśli sąsiadce wszystko działa więc i Tobie powinno. Może problem leży tylko w konfiguracji lub ewentualnie w sprzęcie. Jeśli masz taką możliwość to wymieńcie się kartą i antenką, może akurat...

A co do naszego "darmowego" Zelowskiego necika:

www.zelow.pl napisał:
Nowy nabór użytkowników Sieci Interntowej Gminy Zelów

Rozpoczął się nowy nabór użytkowników Sieci interntowej Gminy Zelów w ramach programu "Wies Aktywna. Budowanie Społeczeństwa Informacyjnego - e-Vita", dofinansowanej przez Fundację Wspomagani Wsi, Polsko-Amerykańską Fundację Wolnościi oraz Cisco Systems.

W pierwszym etapie do Sieci zostało przyłączonych 21 użytkowników. Zgodnie z Regulaminem przyznawania pozwolenia do Sieci Internetowej Gminy Zelów, następne w kolejności 19 osób otrzymało pisemne powiadomienie o możliwościach podłączenia do Sieci.
Okres przeprowadzenia testów: do 31 marca 2006 roku.

źródło: http://www.zelow.pl/index2.php?go=50

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 19.03.2006, 17:56:25 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Dobra znajduje mi sieci juz tylko dopiero na strychu LOL, mam pytanie do was, kogo jest siec o nazwie "MicroLan"? jest to niezabezpieczona siec z która probowalem się polaczyć ale nie dalo rady.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 19.03.2006, 19:54:48 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


kornik... jeśli niezabezpieczona to dlaczego się nie połączyłeś? Język

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.03.2006, 20:11:13 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
kornik... jeśli niezabezpieczona to dlaczego się nie połączyłeś? Język


Probowalem sie polaczyc i to kilka razy ale nic się nie dzialo, nie pisało nic ze polaczono itp. I chyba wiem czym jest to spowodowane ze nie moge się do niej polaczyc dlatego ze mam slaby zasięg "jedna kreseczke".


Ostatnio zmieniony przez kornik dnia 19.03.2006, 20:15:10, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 19.03.2006, 20:14:03 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


kornik napisał:
Wiem ze siec u mnie ma slaby zasięg "jedna kreseczke" i chyba dlatego nie moglem się polaczyć.


...i myślisz że tylko dlatego? Z tego co wiem to ta sieć jest zabezpieczona i mimo twojego słabego czy dużego zasięgu się nie połączysz.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.03.2006, 20:18:14 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
kornik napisał:
Wiem ze siec u mnie ma slaby zasięg "jedna kreseczke" i chyba dlatego nie moglem się polaczyć.


...i myślisz że tylko dlatego? Z tego co wiem to ta sieć jest zabezpieczona i mimo twojego słabego czy dużego zasięgu się nie połączysz.


No wlasnie system nie pokazywal ze siec jest zabezpieczona. Byla tam tez druga siec i ona była zabezpieczona wep'em.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 19.03.2006, 21:54:41 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


kornik, MicroLan jest zabezpieczone w ten sposób, że admin tej sieci musi udostępnić sieć na macadres twojej karty. Inaczej nie zadziała. Jak chcesz się popdłączyć to napisz a jej admin napewno się odezwie. Ta druga bez nazwy, zabezpieczona wep`em to urzędowa i do niej potrzebujesz uzyskać w UM hasło i login.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
 Bezprzewodowy internet w Zelowie 
PostWysłany: 20.03.2006, 01:07:18 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Cytat:
admin tej sieci musi udostępnić sieć na macadres twojej karty


To jest tylko jedno z kilku zabezpieczeń Suszę zęby Innych niestety nie podam nikomu Twisted Evil

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 5 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon