FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Jakich Linuksów używacie i dlaczego?

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 27.08.2005, 07:19:54 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Temat może być ciekawy.
Ja ostatnio FC4 ćwiczę i coraz więcej mi się to podoba.
Może ktoś napisze jakie distro ostatnio ćwiczył - jakie miał problemy, itp.

pzdr. antek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWin98800x600
PostWysłany: 27.08.2005, 09:09:36 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:



Mnie przypadł do gustu Aurox 10.2 tylko miałem jeden z nim problem.
Mianowicie nie mogłem skonfigurować połączenia radiowego z internetem. Problem tkwił w sterownikach. Sprawdziłem chyba z 6 wersji sterowników. Niby miałem wykryty sprzet ale nie chodziło.

Jednak Mandriva 2005 wykryła mi stery i odrazu miałem neta ale ona mi się w ogóle nie podoba.

Dzisiaj bede próbował innej dystrybucji. Jka wszystko wyjdzie to wam opisze.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 27.08.2005, 09:56:41 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


C4rtm4n napisał:

Mnie przypadł do gustu Aurox 10.2 tylko miałem jeden z nim problem.
Mianowicie nie mogłem skonfigurować połączenia radiowego z internetem. Problem tkwił w sterownikach.


Możesz coś bliżej na ten temat. Jaka sieciówka?
U mnie po lanie wewnętrznym na 10.2 (też ćwiczyłem) żadnych problemów.
Potem był Debian Sarge (ten mi się najbardziej podoba)
A teraz ćwiczę Fedorkę 4 - ale chyba wrócę do Sarg'a - nowe pakiety bez problemu, i wszystko co się chce.

pzdr. antek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxFedora1024x768
PostWysłany: 27.08.2005, 10:45:39 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Ja należę do odrobinę innej rodzinki (!) i już przy niej zostanę raczej, ale zawsze to UNIX, więc postanowiłem zabrać głos.
Testujcie, bo warto, ja miałem swego czasu dostęp do Auroxa (chyba ze 3 wersje) i bardzo mi się podobał. Najnowsze wersje są serio bardzo rozbudowane, całe po polsku, wykrywają wszelki sprzęt, są coraz łatwiejsze w obsłudze.
Bardzo mi się podobały te zabawy w Linuxa, jednak postanowiłem nieco zmienić platformę i wreszcie mam to, czego chciałem. System UNIXowy na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Radzę spróbowaćWykrzyknik
Nie wyobrażam sobie powrotu do PC, a tymbardziej do Windy...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 27.08.2005, 11:13:03 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


romek napisał:
Ja należę do odrobinę innej rodzinki (!)

System UNIXowy na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Radzę spróbowaćWykrzyknik
Nie wyobrażam sobie powrotu do PC, a tymbardziej do Windy...


No ciekwostki też są ważne.
Ale jeśli nie na PC (Personal Computer - niekoniecznie linia IBM) to na czym pracujesz?
A ten sytemik to konkretnie co? Zgaduję - Solaris?
Można by było spróbować tylko nie piszesz czego.

pzdr

Ale mnie na oczy padło - już widzę - no kurcze jak byś to kiedyś miał w Zelowie to chętnie zobaczę LOL WoooW
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxFedora1024x768
PostWysłany: 27.08.2005, 13:15:43 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Panie Antek Smile Wystarczy spojrzeć na UserAgenta pod postem piszącego i już wiadomo kto na czym siedzi, może linuxy dobrze nie rozpoznaje ale systemy mac tj. w przypadku Romka pokazuje chyba prawidłowo Very Happy Pozdro

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 27.08.2005, 13:46:38 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
Panie Antek Smile Wystarczy spojrzeć na UserAgenta pod postem piszącego i już wiadomo kto na czym siedzi, może linuxy dobrze nie rozpoznaje ale systemy mac tj. w przypadku Romka pokazuje chyba prawidłowo Very Happy Pozdro


Ale przecie pod postem napisałem, że mi na oczy padło Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxFedora1024x768
PostWysłany: 29.08.2005, 16:14:56 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Wybacz Antku, faktycznie nie podałem nazwy mojego systemu, ale sądziłem, że obrazek pod moim postem wszystko powie.
Dokładniej mówiąc mam iBook-a G4 z systemem MacOS X 10.4 Panther.
Z mojego doświadczenia komputerowego wynika, że nie ma w tym momencie niczego lepszego, co można kupić. Nie zamieniłbym go na PC wartego 50000PLN z tą nową windą, którą Microsoft zapowiedział na przyszły rok, bo to co Oni zapowiadają, ja już mam na Mac-u.
Oczywiście jeśli chcesz, to chętnie zaprezentuję Ci Mac-a, będę w Zelowie ok. grudnia i mam zamiar odwiedzić Danona, więc możemy zorganizować małą prezentację.
Póki co, jeśli jesteś ciekaw odsyłam na stronę sadystów (polski przedstawiciel firmy Apple nazywa się SAD - sprzedają jabłka, Mac users nazywają ich SADystami Mruga 2), www.apple.com.pl
Tam znajdziesz dane tech, zdjęcia, ceny, możliwości słowem WSZYSTKO.
Tak przy okazji, kilka razy na tym forum pokazał się inny użytkownik Mac-ów, ale coś go dawno nie widziałem...pamiętasz Danon??
Jak masz jakieś pytania, to słucham.
Pozdro
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 01.09.2005, 15:30:44 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Mam 2 pytania. Pierwsze: jaki linux jest najlepszy dla początkującego użytkownika (takiego jak ja)Pytajnik Jestem zupełnie zielony w sprawach linuxa a chciałbym sie powoli z nim oswajać. Pytanie drugie: Czy MacOS X 10.4 Panther (lub wogóle jakikolwiek system przeznaczony dla komputerów typu apple) da sie zainstalować na zwykłym pececie i czy nie będzie żadnych przy tym problemów z funkcjonowaniem komputera??

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MaxthonWinXP1024x768
PostWysłany: 01.09.2005, 17:41:27 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Nightcrawler napisał:
jaki linux jest najlepszy dla początkującego użytkownika..


Ciężko powiedzieć który moze Ci się spodobać i przypaść do gustu. W tej chwili na rynku jest tyle dystrybucji, że jest w czym wybierać, każda ma swoich zwolenników jak również przeciwników. Jeśli jesteś początkujacy, dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie Knoppix uruchamialny z CD. Nic nie musisz instalować i konfigurować, wkładasz płytkę i poprostu odpalasz kompa a linux sam startuje i sam sie konfiguruje. Za dużo na takim nie zdziałasz ale jak myśle na sam poczatek jest jak znalazł Smile
Idąc za ciosem możesz potem uderzyć w Auroxa, jest polską dystrybucją, łątwą w obsłudze. Ja ostatnio bawiłem się Mandrive 10.2, też niczego sobie (spore zaplecze pomocy na forach itp.)
Najlepiej testuj i próbuj Uśmiech...

Nightcrawler napisał:
Czy MacOS X 10.4 Panther (lub wogóle jakikolwiek system przeznaczony dla komputerów typu apple) da sie zainstalować na zwykłym pececie i czy nie będzie żadnych przy tym problemów z funkcjonowaniem komputera??


Co do uruchomienia systemu MacOS na PC to powstały jakieś emulatory do tego ale... raczej nie nadaje się to do pracy (nie stabilność i inne kłopoty).

romek napisał:
Tak przy okazji, kilka razy na tym forum pokazał się inny użytkownik Mac-ów, ale coś go dawno nie widziałem...pamiętasz Danon??...


Tak, masz rację Romku, pojawił się i zniknął (jordi.com). Jordi where are you? Mruga 2 Czyżbyś zapomniał o naszym forum? Z resztą nie tylko on... Smuteczek

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 02.09.2005, 19:18:26 Odpowiedz z cytatem
Hiv
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: Łódź - Zelów
Register IP:


A ja polecam RedHat Mruga 2 Choć i przy Mandrake'u troszke posiedziałem Mruga 2

_________________
www.demografik.pl
www.blog.demografik.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 02.09.2005, 20:05:57 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


A ja tam raczkuje na NND (Niestety Nie Działa)....
dla nie wtajemniczonych odsyłam na http://www.nnd.freesco.pl/

raz nawet lizłem Mandrake ale nie mam czasu sie tym bawić... za to, dużo poświęcam czasu NND.

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 06.09.2005, 14:06:24 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Więc jeśli chodzi o systemy na Mac-a, to niestety nie można zainstalować ich na zwykłym blaszaku (komputer PC Mruga 2).
Szef firmy Apple - Steve Jobs był wielokrotnie namawiany do stworzenia odpowiedników swojego softwear'u na PC ale niegdy nie uległ.
Byłoby to sprzeczne z filozofią Apple, która polega na kontroli nad całą platformą MAC. Apple produkuje komputery i oprogramowanie do tych komputerów samodzielnie i tak dobiera wszelkie komponenty, aby wszystko idealnie współgrało. Kiedy kupujesz sprzęt Apple, dostajesz (za free!!) automatycznie pakiet programów dostosowanych do Twojego Mac-a.
Wszelki softwear robiony przez firmy trzecie jest zawsze tworzony we współpracy z ekspertami Apple, aby spełniał wszystkie wymagania. Tak na marginesie, pierwszy pakiet Microsoft Office powstał dla i na zamówienie Apple.
Jak pisał Danon, istnieją emulatory, które pozwalają na obsługę aplikacji MAC na PC i Windows na Mac-u, jednak nie są one zbytnio efektywne.
Mac-i nie są zbyt popularne w Polsce, głównie ze względu na ich ceny. Są dość drogie, ale nie droższe niż markowe kopmutery PC. Pamiętajmy też o oprogramowaniu, które otrzymujemy!Wykrzyknik
Za to są pewne profesje, których przedstawiciele nie wyobrażają sobie pracy na innym sprzęcie. Wszystkie szanujące się gazety i czasopisma powstają na Mac-ach, tam też pierwszy raz się z nimi zetknąłem; Mac-ów używają też masowo graficy, fotografowie oraz muzycy.
Drugim powodem, dla którego Mac-i nie są popularne, to przekonanie, że są niekompatybilne z Windowsem. Jest to nieprawda, ja osobiście funkcjonuję w sieci domowej z dwoma PC, dzielimy się netem, wymieniamy pliki. Mimo braku pakietu Office (choć jest wersja na Mac), z łatwością za pomocą AppleWorks 6 i pakietu AppleWork otwieram wszelkie dokumenty: Word, Excel, Power Point etc.
Slucham mp3, oglądam filmy w dowolnych formatach, także z napisami.
To tyle... w razie pytań służę pomocą.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 13.09.2005, 15:04:54 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Antek napisał:

Możesz coś bliżej na ten temat. Jaka sieciówka?


Ja mam sieciowke MSI PC54G2 na chipsecie ralink 2560. Probowalem instalowac stery recznie lecz bez efektow (raz juz prawie bylem bliski lecz wyskoczyl jakis blad).

Lecz z pomoca przyszedl mi Waldi(Wigry), ktory zainstalowal mi Slackware i skonfigurowal mi na nim neta (co trwalo okolo 2h Uśmiech... ) ale sie udalo.

Obecnie skompilowalem sobie juz kilka programow m.in xmms, kadu, mplayer, gdyz musielismy zainstalowac okrojona wersje aby zaoszczedzic na czasie, ale wszystko chodzi spox.

Jesli ktos by mial pozyczyc Auroxa 11 bylbym ogromnie wdzieczny. gdyz chcialbym sprawdzic czy od razu mi sie polaczy z netem jak Mandriva 2005.

Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      OperaLinux1024x768
 Jakich Linuksów używacie i dlaczego? 
PostWysłany: 18.09.2005, 09:28:31 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
Tak, masz rację Romku, pojawił się i zniknął (jordi.com). Jordi where are you? Mruga 2 Czyżbyś zapomniał o naszym forum? Z resztą nie tylko on... Smuteczek


Macuserów w Zelowie jes kilku, przynajmniej czterech. Mamy w Zelowie dwa iBooki G4, jednego PB G3 Pismo i jednego iMaca DV 500.

Pozdawiam,
Łukasz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon