FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport -> Nowa matura, matura 2005

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 11.04.2005, 20:42:38 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Co sądzicie o nowej maturce Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Nasza profesorka straszy ze zda ją 30% uczniów. To śmieszne Uśmiech... ale co tam pożyjemy , zobaczymy. Według mnie weszyscy straszą a będzie łatwo, przynajmniej zdać. Bo zdać dobrze to już inna sprawa. Mature można zaliczyć od 30%, lecz z takim wynikiem mamy małe szanse dostać się na studia tam gdzie chcemy. Coż w Polsce 6 lat temu, ktoś wpadł na pomysł aby zmienic coś w oświacie i zmienił. Czy na lepsze, chyba nie. Liceum skrócone o jeden rok a program praktycznie ten sam. Lektury przerabiane w temie błyskawicznym (co tydzień następna, a nawet raz się zdarzyło że w jednym tygodniu były trzy, ale to był rekord). Bo co to. W gimnazjum nauki mało a w liceum za dużo. Coś tu nie gra. Lecz my rocznik 1986!Wykrzyknik

Szczegółowy harmonogram egzaminów maturalnych na sesję wiosenną 2005 roku i czas trwania poszczególnych z częsci.
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=163&Itemid=2

Standardy wymagań będące podstawą przeprowadzania sprawdzianu i egzaminów
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=3&Itemid=26

Życzę wszystkim powodzenia. Do ustej już tylko 4 dni WoooW WoooW WoooW
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 11.04.2005, 21:15:34 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


A no właśnie, zgadzam się z tobą w 100%. Czasu mniej o 1 rok, a materiału do przerobienia tyle samo. A nauczyciele zamiast uczyć, to tylko straszą... :( Już się raz na temat nowych matur wypowiadałem w temacie "próbne matury". Nic się nie zmieniło, więc pozostaje przy moim zdaniu...

PS. Ja mature ustną z polskiego mam 20 kwietnia.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 12.04.2005, 17:37:15 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Jakie macie tematy na ustną z polskiego?Pytajnik?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 12.04.2005, 18:22:30 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


„Postać władcy w literaturze – przedstaw wizerunki tych postaci w różnych epokach literackich, wskaż przemiany i określ ich przyczyny.”

PS. Umiem już prawie 1/5! :) A co do terminu, to mały błąd. Mam egzamin ustny 21 kwietnia.

I pytanie: jest ktoś na forum oprócz mnie i bkb, kto zdaje w tym roku próbną maturę?

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 07:00:17 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


na pocieszenie Uśmiech...
Cytat:
Uczeń, który nie zdał egzaminu ustnego z języka obcego (nie osiągnął 30% punktów na wybranym przez siebie poziomie) jest dopuszczony do egzaminu pisemnego, ale nie zdaje matury i nie otrzymuje świadectwa maturalnego, w związku z czym nie może ubiegać się o przyjęcie na studia. Dotyczy to tylko języka obcego wybranego jako obowiązkowy. Uczeń taki w kolejnej sesji (np. w styczniu) przystępuje ponownie do egzaminu dojrzałości i zdaje te części egzaminu, których nie zaliczył.
Wynik egzaminów z przedmiotów dodatkowych nie wpływa na zdanie matury.

Arrow Nadal Wam nie zazdroszczę tego eksperymentu, ale wierze że dacie sobie radę, a potem będziecie się z tego śmiać LOL

POWODZENIA Wykrzyknik!

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 17:22:23 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Uwaga maturzyści. Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
Jutro zakończenie Liceum! Tak to już koniec. Te 3 latka minęły tak szybko jak mało co. Jutro odbiór świadectwa ukończenia szkoły! Na maturalne jeszcze trzeba będzie poczekać. Cóż było minęło. W poniedziałek zaczynają się matury ustne. Życzę wszystkim tegorocznym maturzystą połamania języka!

Uwaga rocznik 1987 zacznijcie się uczyć już teraz bo 3 rok zleci i nie dacie rady powtórzyć. Rada moja, naprawdę słuszna! Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 19:21:32 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Święta prawda, panie Krystianie... :) Tak to już jest, że jak się 'bimba' przez pierwszą i drugą klasę, no i prawie całą trzecią, to później ciężko się za siebie wziąć... :( Uwierzcie na słowo!

A co do świadectw. Dobrze, że już dostaniemy świadectwa ukończenia liceum, ale źle, że wyniki matur, no i co za tym idzie oceny na świadectwie z egzaminu (prawdę mówiąc, to nie mam pojęcia, jak to będzie wyglądało...), dostaniemy długo po maturach. Tyle czekania w niepewności... :(

No i jeszcze słowo, co do liceum. Mówiliśmy już o tym, ale dla przestrogi dla przyszłych maturzystów. Naprawdę uczcie się, bo to co kiedyś ludzie musieli zrobić w 4 lata, wy (my) musicie zrobić w 3... :/ Wiem, prawda boli. Mówicie pewnie, że jeszcze macie kupe czasu. Hehehe, też tak mówiłem...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 14.04.2005, 20:07:03 Odpowiedz z cytatem
star-aga
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: Zelów
Register IP:


choć zakonczenie jest juz jutro to sie nie ciesze, jakos te 3 lata tak szybko munęly Smuteczek ale życze wszystkim zdani a matur
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 21:55:52 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Świadectwa już w kieszeni, teraz czas na maturę Smuteczek Smuteczek Smuteczek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 16.04.2005, 15:29:29 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Nowe wiadomości. Podobno ministerstwo oświaty zmieniło regulamin i uczeń który ni będzie mógł przyjść na maturę ustna w danym czasie i będzie miał usprawiedliwiony ten przypadek (choroba czy wypadek) to będzie mógł zdawać maturę jeszcze w te wakacje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 12:47:40 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Jak tam maturzyści po pierwszym egzaminie?

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 14:04:42 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


W LO Łask jak na razie (czyli do południa pierwszego dnia) z polskiego nie zdała jedna osoba. A były też takie dwie osoby które zdały na 100%.
Ja zdaję w czwartek Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 14:05:20 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Chyba dziś ustny z Nimieckiego byl? o ile dobrze muwie Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 18.04.2005, 14:17:10 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


kornik napisał:
Chyba dziś ustny z Nimieckiego byl? o ile dobrze muwie Uśmiech...


Kornik, ty jak chcesz dyskutować na forum to weź się zagłębiaj chociaż odrobinkę w jakiś temat i uzyskaj troszkę informacjo a nie piszesz to co ktoś Ci tam powie w piekarni (nie mam nic do piekarni). I jakbyś wiedział do dzisiaj zaczęły się matury ustne. Słyszysz USTNE czyli z j. Polskiego, niemieckiego, angielskiego i innych. I w każdej szkole są w innej kolejności, bo wiadomo ze brakuje osób-egzaminatorów i nie mogą w każdej szkole w jednym dniu zdawać ten sam jezyk.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
 Nowa matura, matura 2005 
PostWysłany: 18.04.2005, 14:22:18 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Dziwne, bo ja też słyszałem, że dzisiaj mieli ustny z niemieckiego, ale w ZSO. Oczywiście słyszałem, więc to nie jest pewne. Bo w Łasku to najpierw jest polski, potem równocześnie angielski i niemiecki.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon