FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Policja z nakazem w naszym domu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 17.05.2005, 22:16:57 Odpowiedz z cytatem
katrynka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 60
Skąd: ze wsząd
Register IP:


Parafrazując pana Gombrowicza i panią Stepanów (pozdrowienia dla I LO w Bełchatowie Mruga 2) "Danon najlepszym poetą jest"...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 18.05.2005, 06:23:37 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


A dobrze tym piratom co mają nieoryginalne windowsy, wszystkich powinni zgarnąć. Ja ma oryginała i się nie boję Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
Szkoda że przychodzą tylko do tych co kupowali w tym sklepie, powinni do wszystkich przyjść Suszę zęby Suszę zęby Był by wreszcie porządek z piratami Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.05.2005, 06:27:25 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Mów o sobie Język inni tak nie maja jak ty Uśmiech... i zyją na piractwie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 18.05.2005, 06:35:56 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Jak stać Cię na komputer to powinno stać Cię i na windowsa:DSuszę zębySuszę zęby

hehehehe Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby

Żartuje przecież, wiem że to chamstwo że ludzie w USA zarabiają średnio około 12 tys zł na miesiąc Polak 2 tys na miesiąc a windows kosztuje i w USA i W Polsce około 500zł.

Smuteczek Smuteczek Smuteczek

Może kiedyś dorównamy, miejmy nadzieję Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.05.2005, 07:22:27 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Może kiedyś, Ale ja swoje pliki prawie wszystkie zaszyfrowalem tajniakiem program szyfruje pliki kluczem 256 bitowym ;P i przy deszyfrowaniu wymaga hasla tzn. mojego ustalonego przy szyfrowaniu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 18.05.2005, 13:15:26 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Yyyy, tak z ciekawości zapytam... Po co to szyfrujesz? Żeby policja nie widziała? Hahaha, dobre! Kornik, nie masz się co bać. Nawet jeżeli do ciebie wejdą, a ty będziesz miał pirackiego windoorsa, to tylko ci go usuną. Bo oni jeżdżą i sprawdzają TYLKO windowsy. Tak więc możesz mieć mp3, pirackiego offica, nawet możesz mieć tego windowsa. Jak coś, to ci go tylko usuną i zabiorą płytkę z instalacją. A jak powszechnie wiadomo, nagrywarkę ma już prawie każdy. Tak samo ja pirackiego windowsa na płycie. Więc jeżeli już by ci zabrali, to idziesz do kumpla i sobie przegrywasz... Nie bój się, będzie dobrze... ;) Pozdrawiam.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.05.2005, 13:22:22 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Ech ta praca ich to syzyfowa praca Uśmiech krzywy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 21.05.2005, 21:13:01 Odpowiedz z cytatem
Dnn
Miętki
Miętki
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Zelów
Register IP:


Nie wiem jak wam ale mi t napedzili troche strachu bo jak kuowalem kompa wlasnie w tym nieszcesnym sklepie .. U jednego kumpla byli ale onm zainstalowa sonie wczesniej Linuxa no i poklopocie ja juz korzystam z windowsa 2000 oczywiscie wersji trial no i w ostatecznosci z Linuxa (przezorny zawsze ubezpieczony). Mam jednak gleboka nadzieje ze do mnie nie przyjda moze juz im sie odwidzialo to sprawdznie....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWin20001024x768
PostWysłany: 22.05.2005, 08:22:35 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Oj obawiaj się najgorszego wpadną napewno jeszcze jak kupowałeś w tym sklepie to juz napewno Uśmiech krzywy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 22.05.2005, 22:57:41 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


u mojej znajomej niedawno, jak zobaczyli pirata windowsa sformatowali jej komputer i sobie poszli. tylko tyle. no ale przyznam, że akcja im nawet nawet nieźle wychodzi. takiego stracha narobili, że teraz to się noszą dyski twarde cały czas przy sobie, albo zdjęto z komputera obudowę, by jak przyjdą, móc szybko ją wyrzucic, roztrzaskać.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 23.05.2005, 13:36:01 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Słuchaj nie mogą Ci rozkrencic komputera a jak to zrobią to możesz im powiedziec zeby pokazali ci nakaz na rozkrecanie twojego sprzętu jak nie ma ją to NARAZIE Wykrzyknik Język
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 17.11.2005, 16:58:26 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No i w końcu dotarli i do nas (we wtorek zawitali do naszej kafeii) Confused

Wiadomości Dnia (Środa 2005.11.17) napisał:
Bełchatowska policja zabiera twarde dyski z komputerów firm, w których znajduje nielegalne oprogramowanie. W prowadzonej od wtorku akcji pomagają jej specjaliści z Business Software Alliance - polskiego oddziału światowej organizacji, zajmującej się m.in. ochroną praw autorskich.
Pierwszego dnia nalotów sprawdzono sklepy komputerowe, agencje reklamowe, zakłady szwalnicze i kawiarenkę internetową w Bełchatowie i Zelowie. Nielegalne oprogramowanie policjanci znaleźli w dwóch firmach. Zabrali twarde dyski, które zostaną sprawdzone przez biegłego.
Podobną akcję bełchatowska policja prowadziła na początku roku. Klient jedengo ze sklepów komputerowych zgłosił, że placówka oferuje nielegalne oprogramowanie, które miało być bonusem do sprzedawanych komputerów. Policja przewertowała faktury sprzedaży wystawione przez sklep i sprawdziła, czy osoby, które kupiły tam komputery, mają w nich legalne oprogramowania. Pirackie programy wykryto u około 40 osób, którym postawiono zarzuty paserstwa. Część spraw została umorzona warunkowo, niektóre osoby wnioskowały o dobrowolne poddanie się karze. (MB)

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 26.11.2005, 20:53:31 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


No u mnie linux cały czas jest w pogotowiu . Wystarczy włozyc płytkę i zainstalować bootloadera i adios windowsie. Chyba że by znaleźli jakieś płytki z programami.
Mam nadzieje że nie zawitaja do mnie. (mój skelp komputerowy to porzadny sklep - ESC)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 27.11.2005, 11:45:27 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Trochę mnie ta cała akcja śmieszy, bo przecież po sformatowaniu kompa można zainstalować nowa windę w godzinkę.
Tak naprawdę to Microsoft powinien walczyć z piractwem w dziedzinie windy (w końcu on jest producentem). Przecież to jest realne, nawet przez sieć, kiedy zdalnie następuje sprawdzenie oryginalności systemu i zablokowanie jej nielegalnej kopii. Tymczasem raz instalowałem DirectX koledze w windzie i ściągałem go z witryny MS. Na początku jest info: DX tylko dla oryginalnych systemów, a potem stronka: Sprawdzanie oryginalności systemu: Tak, chcę sprawdzić oryginalność mojej kopii Win; Nie, nie chcę sprawdzać, zainstaluj mimo to...
Śmiałem się pół dnia, to tylko MS mógł wymyśleć Mruga 2
Ja wiem, że to pewnie można obejść, ale wiele osób nie wie jak, i mieli by problem.
Co do kwestii ceny za Windę, to moim zdaniem jej wysokość nie może być usprawiedliwieniem piractwa (kradzieży). Jak nas na coś nie stać, to nie kupujmy. Nie każdy jeździ Mercedesem, nie każdy musi mieć XP, zawsze można mieć Linuxa, który jest za darmo i jest nawet lepszy od windy.
Wystarczy chcieć trochę pouczyć się nowych rzeczy.
Ale tak naprawdę moi drodzy, MS zależy na wspieraniu piractwa, bo w ten sposób udało im się opanować 99% rynku systemów operacyjnych i uzależnić od siebie użytkowników na całym świecie.
Bill Gates zapytany w Warszawie, dlaczego MS nie walczy z piractwem odpowiedział wymijająco: "We are glad, to people use software from Microsoft" (Cieszymy się, że ludzie używają oprogramowania Microsoftu).
Śmiechu warte
THINK DIFFERENT!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
 Policja z nakazem w naszym domu 
PostWysłany: 18.12.2005, 19:08:40 Odpowiedz z cytatem
piotrk
Miętki
Miętki
Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 8

Register IP:


po przeczytaniu tego topicku (a raczej przejżeniu) mam do was pewne uwagi:

1. pryz obecnych technologiach jeśli ktoś naprawde zechce to otworzy wam dysk w laboratorium w specjalnekj atmeswerze będize badał 2 miesiace żeby policzyć wam ile razy instalowaliście system (i nawet odzyska dane... wszystko kwestia czasu i kasy zainwestowanej) więc niemyslcie że jak zrobicie format to juz nikt nic nieudowodni (np banki niszczą dane programowo przez nadpisanie wielokrotnie losowych danych (trwa to nieraz całe dnie) a potem niszcza je fizycznie (coś ala walec kontra dysk))

2. Każdy mówi ze windows jest ZA DROGI.... no to wiemy ok 500 zł... ale czy ktos sie zastanawiał czemu Pytajnik otóż zapewne niewielu z was wie o tym że 90% tej ceny to zwykły koszt robocizny.... programisci w USA zarabiają do 400$ za godzinę! więc wiadomo że nikt nie jest natyle głupim by dawać system za darmo skoro musi swoim pracownikom z czegoś zapłacić.

3. dla porównania ile kosztuje najnowszy tel na rynku Pytajnik ok 2000 zł bez abonamentu (cena pryzkładowa) z czego cena elementów.... ok 100 zł a reszta ? koszty oprogramowania tego telefonu (licze cene modelu który wychodzi z fabryki).... weźcie 3 najnowsze telefony jakiejś firmy... o dziwo prawie takie samo oprogramowanie... nikt niepisze go od nowa tylko modyfikuje.

co z tego ?

to ztego że jeśli ktoś marudzi że windows jest drogi ma 3 opcje:
1. zrozumieć że ludzie musza z czegoś żyć... i kupić
2. przestać myśleć kategoriami jakimi myśli większość polaków - jak dla mnie to za darmo a jak ja mam coś robić to za kupe kasy....
3. przesiąść sie na open source..... np luinux / unix.... które są dobre dla serwerów.... jako desktop... nie

opcja dodatkowa - kupic MAC'a... Uśmiech...


teraz opcja : co stałaoby sie jakby windows kosztował nie 500 a 10 zł Pytajnik 90% z tych co mają pirata nadal by go mieli..... przesiadli by sie ludzie z modemami albo bez nagrywarek a reszta by została bo i tak sciągnięcie nic niekosztuje......... i o to w tym chodzi .... nieliczy sie cena ale to że jaka by niebyła każdy chce za darmo.....

.....moim zdaniem microsoft moze i powinien wprowadzić zabezpieczenia... ale widocznie niechce..... czemu Pytajnik otwórzcie firme - musicie mieć orginał i z tego oni pokrywają straty Mruga 2 z wpływów z firm

podsumowując.... niemówcie że winda zadroga jak i takbyście jej niekupili nawet za 100 - 50 zł Mruga 2 jak ktoś kradnie (ma pirata) to mowa że za drogi podobno uspokaja sumienie... Uśmiech...

pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam

www.kedziak.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      OperaWinXP1280x960
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon