FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport -> Próbne matury

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 07.12.2004, 17:24:14 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Jestem ciekaw jak poszły przyszłym maturzystom nowe próbne matury w naszym liceum, bo z tego co słyszałem ostatnio w radiu RMF w którymś z województw to zupełna klapa...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 07.12.2004, 20:01:49 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Ufff.
Dobrze że to jusz dawno za mną Mruga 2
Choć jak pamiętam, wcale nie było tak lekko ją zaliczyć. LOL

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 08.12.2004, 22:56:44 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


eee ja swoją mature dobrze wspominam Suszę zęby Suszę zęby
z historii to mature przepisałem ale z polskiego sam naskrobałem 5 stron A4 Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
a i jeszcze dobre kanapki mieli na maturach i sok dostałem...... a wogóle to było fajnie....
Ale zgadzam sie z poglądem że te nowe matury to może być kolejny bubel prawny naszego Sejmu (poprzedniej ekipy rządzącej), na starych maturach sie ludzie wykształcili i są dobrymi specjalistami w swoim fachu i nawet co nie którzy sie do NATO dostali....

A jak słysze poglad że trzeba reformować nasze szkolnictwo bo jest na niskim poziomie to mnie krew zalewa!WykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknik! Mieszkalem kiedyś z Qmplem, który swoją młodość spędził w Kanadzie..... i jak patrze przez pryzmat Jego wiedzy z wiedzą jego rówieśników w Polsce to był Ciemny!Wykrzyknik! Na zachodzie przeciętny Amerykanin bądź Kanadyjczyk nie wie gdzie jast Poska, a jak usłyszła nazwisko Wałęsa to mówia ten co mór Berliński przewrócił......

Komentarz tej sprawy pozostawiam naszej młodzierzy.....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.12.2004, 14:32:54 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


W naszym liceum, znaczy się w ZSO... No ja nie jestem z ZSO, ale też pisałem nową próbną maturę... No cuż, masakra... Ale chodzi mi o poziom rozszerzony (bo jak wiadomo, na nowej maturze można wybrać sobie poziom trudności). Ogólnie poziom podstawowy był łatwy, ale było bardzo mało czasu - chodzi mi tu np. o matematyke. Natomiast jak już wspomniałem, poziom rozszeżony to totalna porażka! Był bardzo trudny (co prawda poziomu rozszeżonego nie da się nie zdać), zadania wzięte z kosmosu... No i jeszcze maturka z informatyki, którą zobaczyłem i się załamałem. Poziom w porównaniu do tego, o czym nas uczą w szkole na lekcjach, to dzień a noc!

Chciałem jeszcze dodać komentarz usłyszany w radiu: Jakaś pani powiedziała, że "maturę tak słabo wszyscy napisali, ponieważ wszyscy chcieli, aby wypadła słabo. Wtedy prawdziwa była by łatwiejsza..." Cuż, chciałem pogratulować tej pani inteligencji i błyskotliwości, bo nie wiem czy jest chociaż jedna osoba w Polsce, która by chciała słabo napisać próbną maturę...

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że nasza reforma oświaty i nowa matura, to poroniony, chory i beznadziejny pomysł... W czym komuś wadziła stara matura, nie wiem. Najlepiej, jakby przywrócili stary system i byłoby z głowy. To jest moja opinia na ten temat i co nie którzy mogą się z nią nie zgadzać. No ale co zrobić, jak to ktoś powiedział: "są ludzie i parapety..."

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 01.02.2005, 21:59:10 Odpowiedz z cytatem
star-aga
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: Zelów
Register IP:


ja mialam proba w listopadzie w ZSO w zelowie i musze powiedziec ze nowa maturo to totalna pomylka, pytan jest sporo a malo czasu do tego zaczynalismy o 12 a konczylismu okolo 17.30 czy to jest normalne?? kazdy z nas mial tego dosc, ja pisalam maturke z historii , wosu i angielski i powiem wam ze Wos to my prawie wszyscy zawallismy!Wykrzyknik! nie chcialabym sklamac ale z posrod okolo 50 uczniow zdalo moze 10 istny koszmar, natomiast histori tez byla dramatem ale nie tak jak wos Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 06.02.2005, 19:57:51 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:

Chciałem jeszcze dodać komentarz usłyszany w radiu: Jakaś pani powiedziała, że "maturę tak słabo wszyscy napisali, ponieważ wszyscy chcieli, aby wypadła słabo. Wtedy prawdziwa była by łatwiejsza..."

To jakie są wyniki z próbnych egzaminów niewiele ma wspólnego z tym jaka będzie majowa matura. Pytania ustala się według podstawy programowej dla danej szkoły, a nie wyników.
Dodatkowo to nauczyciele ponoszą konsekwencje złych wyników i Oni są za to odpowiedzialni aby Was przygotować.
Nowa matura sprawdzi w tym roku system, czy to jest dobre posunięcie etc.. Sądzę, że nie powinniście bać się niezdania. To jest ten moment w którym statystyki wezmą górę. Oczywiście nie znaczy to, że można "spocząć na laurach".

[mlw] napisał:
Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że nasza reforma oświaty i nowa matura, to poroniony, chory i beznadziejny pomysł...

Nowa matura ma prawo bytu, ale powinna "iść" razem z uczniami od podstawówki, a nie tylko od gimnazjum. Chociaż to oczywiście znacznie przedłużyłoby jej wprowadzenie. Poza tym nauczyciele przygotowujący do nowej matury sami nie wiedzą jak to robić { przynajmniej nie do końca} .

Ja zgadzam się z maystero:
Cytat:
na starych maturach sie ludzie wykształcili i są dobrymi specjalistami w swoim fachu

A nowy system oświaty to taki "Amerykański kicz - wiesz wszystko i nic".

POWODZENIA DLA MATURZYSTÓW

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 06.02.2005, 22:04:46 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


jagda napisał:
Nowa matura ma prawo bytu, ale powinna "iść" razem z uczniami od podstawówki, a nie tylko od gimnazjum. Chociaż to oczywiście znacznie przedłużyłoby jej wprowadzenie. Poza tym nauczyciele przygotowujący do nowej matury sami nie wiedzą jak to robić { przynajmniej nie do końca}.

A no widzisz jagda, zgadzam się z tobą w 100% w tym, co napisałaś. Powinna być wprowadzana od podstawówki. I co z tego, że to by trwało o wiele dłużej (12 lat), ale ludzie by się zdążyli do tego wszystkiego porządnie przygotować. Od początku szliby nowym tokiem nauczania, nowym programem. A tak wyszło, jak wyszło... I jest gorzej, niż źle. Bo niby ostatnia klasa gimnazjum powinna nas uczyć tego, co 'stara' pierwsza liceum, a nauczyła tylko tego, co 8 podstawówki. I teraz my, biedni maturzyści, musimy nadrobić cały rok nauki w liceum (bo z czterech klas zrobili nam trzy). I jak tu być dobrym?

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
 Próbne matury 
PostWysłany: 17.02.2005, 12:04:24 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Mwl zgadzam się z tobą. Trochę przesadzili z tą reformą edukacji. Chcieli dobrze a jak zwykle wyszło źle. Niestety to nie posłowie odczuwają skutki reformy ale uczniowie.......

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon