FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Forum & Strona -> Poprawna polszczyzna na forum...

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 14.04.2004, 20:03:24 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Poprawna, albo raczej jej brak... Niestety, ale widać, że ludzie nie potrafią się pisemnie wypowiadać. Chodzi mi tu nie tylko o brak sensu wypowiedzi, ortografię, ale przede wszystkim o INTERPUNKCJĘ! Ludzie, czy to normalne, że trzeba parę razy przeczytać zdanie, żeby skumać o co chodziło autorowi?! Czy tak trudno jest postawić mały przecinek w zdaniu? No z tym przecinkiem to jeszcze się obejdzie, ale jak ktoś nie potrafi oddzielić zdania kropką to już jest lekka przesada... No i wspomnę tu jeszcze temat Sigona, a mianowicie nabijanie sobie postów... Czy to takie ważne, ile ma się kółeczek pod obrazkiem? Ludzie, jak już tak bardzo chcecie mieć te kółka, to piszcie, ALE Z SENSEM! Pozostaje jeszcze sprawa polskich liter. Wiem, że na innych forach się ich też nie używa, ale... Bo czy nie lepiej się czyta tekst z polskimi literami? I to ładniej wygląda, i się lepiej czyta. Zatem ogromna prośba do forumowiczów, naprawdę, troszeczkę polszczyzny i będzie dobrze...


Ostatnio zmieniony przez [mwl] dnia 09.06.2004, 20:35:36, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 14.04.2004, 23:11:19 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


[mwl] napisał:
Poprawna, albo raczej jej brak... Niestety, ale widać, że ludzie nie potrafią sie pisemnie wypowiadać. Chodzi mi tu nie tylko o brak sensu wypowiedzi, ortografię, ale przede wszystkim o INTERPUNKCJĘ! Ludzie, czy to normalne, że trzeba pare razy przeczytać zdanie, żeby skumać o co chodziło autorowi?! Czy tak trudno jest postawić mały przecinek w zdaniu? No z tym przecinkiem to jeszcze sie obejdzie, ale jak ktoś nie potrafi oddzielić zdania kropką to już jest lekka przesada... No i wsponę tu jeszcze temat Sigona, a mianowicie nabijanie sobie postów... Czy to takie ważne, ile ma sie kółeczek pod obrazkiem? Ludzie, jak już tak bardzo chcecie mieć te kółka, to piszcie, ALE Z SENSEM! Pozostaje jeszcze sprawa polskich liter. Wiem, że na innych forach sie ich też nie używa, ale... Bo czy nie lepiej sie czyta tekst z polskimi literami? I to ładniej wygląda, i sie lepiej czyta. Zatem ogromna prośba do forumowiczów, naprawdę, troszeczkę polszczyzny i będzie dobrze...


Ja się nie czepiam Suszę zęby

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 15.04.2004, 15:02:08 Odpowiedz z cytatem
poldosz
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 18
Skąd: zelów
Register IP:


Sorry ale ja raczej nie będe dobrze pisał bo jestem dyslektykiem. LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 15.04.2004, 18:26:16 Odpowiedz z cytatem
sgn
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 83
Skąd: Zelów
Register IP:


Nie no [mwl] ma rację, ja osobiście staram się pisać jak najbardziej zrozumiałe posty i używać tych kropek i przecinków, a jeśli chodzi o polskie litery to nie wiem nadal, czy mozna używać, czy nie, ale według mnie jak to komu leży, jak kto lubi. Wiadomo zawsze lepiej wygląda nasz post jak sie użyje tych polskich znaków, lepiej sie go czyta.


[mwl] ma racje bo naprawde czasem siedze kilka chwil, żeby odczytać czyjś post..... np. jedno zdanie ciągnie się bez żadnych przerw i nie wiem czasem kiedy początek zdania, kiedy koniec.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 16.04.2004, 14:37:52 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Cieszę się,że ktoś oprócz mnie zauważył ten problem. Pisemne wypowiadanie się jest tak samo ważne,jak i wypowiadanie się ustne. Sama muszę powiedzieć,że mialam ochotę już wcześniej się na ten temat wypowiedzieć. Zgadzam się całkowicie z <mw>.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 28.04.2004, 17:40:20 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Co to za różnica jak kto pisze z błędami czy bez. Mnie to wogóle nie przeszkadza ważne że po polsku Suszę zęby . W twoich postach Kaśka też by sie znalazło jakieś błędy, a wypowiadasz się tak jak byś ich wcale nie robiła przecież to jest normalne.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 28.04.2004, 17:43:25 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Ja zazwyczaj błędów nie robię. Przynajmniej staram się ich nie robić. Więc Meier sam widzisz. A poza tym nie mówię, że mi to przeszkadza. Chodzi głównie o to, że poprawnie napisane zdanie jest lepiej odbierane przez innych.

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 28.04.2004, 17:53:21 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Katarzyna:) napisał:
Ja zazwyczaj błędów nie robię. Przynajmniej staram się ich nie robić. Więc Meier sam widzisz.



Wiem, że sie starasz ale jak już mówiłem to jest normalne. Skopiuj sobie wszystkie swoje posty do worda i zobacz Twisted Evil .

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 28.04.2004, 18:05:59 Odpowiedz z cytatem
a
Zbanowany
Zbanowany
Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 12

Register IP:


O Meier nawet ja się dopatrzyłem paru błedów w pisowni Katarzyny:)
A musze napisać że nie znam za dobrze ortografi:] LOL LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 29.04.2004, 10:54:00 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Widzę, że tu jakaś męska solidarność panuje między Meierem, a "a". W porządku. Nie mówię, że nie robię błędów. Przynajmniej staram się ich nie robić. A to jest różnica. I nie widzę najmniejszego sensu, aby po mojej wypowiedzi na ten temat od razu się doszukiwać tych kilku prawie pewnie niezauważalnych błędów w moich postach...

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 29.04.2004, 12:23:08 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Czasami lepiej jest napisać z błędem ortograficznym. Ale przecież jak sie pisze post na temat, który nas interesuje i mamy coś do powiedzenia, to nie zastanawiamy się nad ortografią, tylko piszemy to co uważamy za słuszne i warte napisania.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 29.04.2004, 18:15:28 Odpowiedz z cytatem
a
Zbanowany
Zbanowany
Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 12

Register IP:


masz racie cartman nie jest wzne czy sa błedy czy ich nje ma wrzne jest to co sje nabjsze
LOL
ia terz siem sdaram nje ropjci płenduf LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 03.05.2004, 16:38:31 Odpowiedz z cytatem
Sassa
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 50
Skąd: No z .... Zelowa
Register IP:


Hehe kłócicie sie o to czy ktoś robi błędy czy nie Twisted Evil i o to czy używać trzeba polskich znaków czy nie??Wykrzyknik. Tak czy siak i tak zrozumiesz dane słowo jeśli nie będzie miało tych naszych ojczystych znaków Cool

_________________
Sasek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 03.05.2004, 19:49:18 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Każdy podchodzi do kwestii poprawnej polszczyzny inaczej. Dlatego wydaje mi sie, że się nie dogadamy. Jednemu przeszkadza zła forma wypowiedzi innej osoby, drugiemu nie przeszkadza. Także nie ma sensu polemizować.

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Poprawna polszczyzna na forum... 
PostWysłany: 28.05.2004, 19:11:54 Odpowiedz z cytatem
teosik
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 76
Skąd: Zyluf
Register IP:


ja raczej się z polaka nie znam bo mam 2 a z każdego dyktanda dostaje 1 Uśmiech...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Forum & Strona
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon