FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> !!! DROGA 484 FAKTY I MITY !!!

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 01.01.2011, 16:59:45 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Wiatam z racji nowego roku w którym powinna zacząć się budowa drogi 484. Proponuje zając się tym niezwykle wielkim i kosztownym tematem Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX320x396
PostWysłany: 01.01.2011, 17:03:34 Odpowiedz z cytatem
DrHouse
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54

Register IP:


póki co to musimy poczekać na ostateczną decyzję P. Burmistrz czy wchodzimy w tę inwestycję czy też nie. jestem bardzo ciekawy tej decyzji.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 01.01.2011, 17:31:30 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Zgadzam się z DrHouse musimy czekać póki co na decyzję pani Burmistrz, ale naprawdę by się taka droga przydała. Mam nadzieję, że decyzja zapadnie już wkrótce.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 01.01.2011, 17:56:03 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Co by pani burmistrz nie zrobiła to musi to mieć uzazsdnienie?
Ja osobiście uważam, że jest to wspaniała inicjatywa, ale boję się, że nas na to nie stać Smuteczek. Ale jestem optymistą Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 01.01.2011, 19:17:36 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Ja osobiście uważam, że jest to wspaniała inicjatywa, ale boję się, że nas na to nie stać


No właśnie. Pewnie kolejna pożyczka z UE, a zadłużenie wynosi 40 mln złotych.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 01.01.2011, 19:33:24 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


drugiej okazji nie bedzie, by tak tanio zrobic ta droge.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 01.01.2011, 21:59:03 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Nie wiem czy będzie taka okazja czy nie ale po pierwsze nasze zadłużenie jest duże już korzystamy jak to pani skarbnik powiedziała na sesji z "Wyprzedzającego finansowania" co znaczy że nasza gmina nie licząc nawet tej inwestycji już żyje na kredyt bo dziura budżetowa w naszej gminie na ten rok to ok 6-7mln. WoooW i co jeszcze jest ciekawe zaciągnięte kredyty co mamy na tą chwilę to jeszcze przez kilka lat musimy płacić ok 6-9mln. rocznie .
Moim zdaniem dobry gospodarz nie może poświęcić wszystko na jedną inwestycje bo zablokuje to inne potrzebne sprawy nawet na jakieś 6 lat bo nie tylko to jest do zrobienia i tu jest dylemat bo ile ulic w Zelowie i gminie potrzebuje remontu Pytajnik mnóstwo Wykrzyknik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 01.01.2011, 22:21:45 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


To nie jest droga gminy, więc niech właściciel się o nią martwi. Stary burmistrz narobił długów, oczywiście sam się nachapał i teraz nie ma pieniędzy na taka inwestycje. Mi ta drogą do szczęścia potrzeb nie jest, bo i tak można ją ominąć jeżdżąc po Zelowie, więc mogą jak dla mnie nawet asfalt zwinąć.

Oczywiście jeżeli remont się nie rozpocznie, będzie to woda na młyn starego burmistrza, ale trzeba pamiętać, że to przez niego na ten remont gminy nie stać. Poza tym, budowa tej drogi jest nieopłacalna ekonomicznie, miasto nie zyska na niej ani nowych miejsc pracy, ani nie stanie się przez to atrakcyjniejsze ekonomicznie. To już lepiej postawić pomnik Jezusa Króla jak ten w Świebodzinie. Przynajmniej turystów przybędzie. A mówiąc poważnie, lepiej inwestować w coś, co będzie procentowało w przyszłości.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 02.01.2011, 08:26:24 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Moim zdaniem dobry gospodarz nie może poświęcić wszystko na jedną inwestycje bo zablokuje to inne potrzebne sprawy nawet na jakieś 6 lat bo nie tylko to jest do zrobienia i tu jest dylemat bo ile ulic w Zelowie i gminie potrzebuje remontu Pytajnik mnóstwo Wykrzyknik


To niestety są już zaniedbania p. Malinowskiego, bo wyremontował tylko 4 (oczywiście tak perfekcyjnie Suszę zęby ) ulice w Zelowie i myśli, że był dobrym burmistrzem. A teraz po odejściu ze stanowiska nic go nie obchodzi oprócz jednego FIRMY STIVEX Suszę zęby Suszę zęby.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 02.01.2011, 09:26:54 Odpowiedz z cytatem
DrHouse
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54

Register IP:


Ukasy napisał:
To niestety są już zaniedbania p. Malinowskiego, bo wyremontował tylko 4 (oczywiście tak perfekcyjnie Suszę zęby ) ulice w Zelowie i myśli, że był dobrym burmistrzem. A teraz po odejściu ze stanowiska nic go nie obchodzi oprócz jednego FIRMY STIVEX Suszę zęby Suszę zęby.


jak dobrze wychodzi rzucanie anonimowo oskarżeń na forum. proponuję się ujawnić skoro jesteś tak pewny swego i iść na prokuraturę spełnić obywatelski obowiązek. czekam więc na fakty. a skoro tego nie potrafisz to stul pysk.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 02.01.2011, 11:13:16 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
jak dobrze wychodzi rzucanie anonimowo oskarżeń na forum. proponuję się ujawnić skoro jesteś tak pewny swego i iść na prokuraturę spełnić obywatelski obowiązek. czekam więc na fakty. a skoro tego nie potrafisz to stul pysk.


Ja nikogo nie oskarżam tylko mówię co pan Malinowski zrobił.
A czemu Ty nie ujawnisz swoich danych Pytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 02.01.2011, 11:27:53 Odpowiedz z cytatem
DrHouse
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 54

Register IP:


Ukasy napisał:
Cytat:
jak dobrze wychodzi rzucanie anonimowo oskarżeń na forum. proponuję się ujawnić skoro jesteś tak pewny swego i iść na prokuraturę spełnić obywatelski obowiązek. czekam więc na fakty. a skoro tego nie potrafisz to stul pysk.


Ja nikogo nie oskarżam tylko mówię co pan Malinowski zrobił.
A czemu Ty nie ujawnisz swoich danych Pytajnik


ja nikogo nie oskarżam w przeciwieństwie do Ciebie. faktów pozwalających na wysuwanie poważnych oskarżeń jakoś nie zauważyłem nadal.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 02.01.2011, 12:31:28 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Ukasy napisał:

To niestety są już zaniedbania p. Malinowskiego, bo wyremontował tylko 4 (oczywiście tak perfekcyjnie Suszę zęby ) ulice w Zelowie i myśli, że był dobrym burmistrzem. A teraz po odejściu ze stanowiska nic go nie obchodzi oprócz jednego FIRMY STIVEX Suszę zęby Suszę zęby.



A które to ulice są perfekcyjnie zrobione??

Bo dla mnie to widać różnicę przez te kilkanaście lat. Konkrety:
Osiedle Piastów, Osiedle 20-lecia, Poznańska (do wąskiej), Cegielniana, Żeromskiego, Kilińskiego, Dzielna, Złota, Asfalt na Leśniczówce.

Jeśli to dla Ciebie jest nie wystarczające to załóż z powrotem "kocie łby" na Kilińskiego, kup sobie samochód i jeźdź po tej drodze cały czas. Ciekawe jak długo byś pojeździłPytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      SafariWinXP1280x1024
PostWysłany: 02.01.2011, 12:50:58 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Perfekcyjnie zrobione jest ulica Złota. Pamiętam jak w 2005 roku jeździłem na rowerze po Złotej to ledwo co ją przejechałem bo były same dziury. Remont dopiero zaczął się latem 2006, a skończył we wrześniu 2006 roku.

Oczywiście jest różnica w przeciągu tych 20 lat, nie mówię, że pan Malinowski nie zrobił kompletnie nic dla dróg w Zelowie.

Jeszcze jedno : na ul. Poznańskiej jest pełno dziur, oczywiście da się przejechać samochodem, ale jazda rowerem jest po prostu koszmarna, bo bez przerwy trzeba omijać dziury w drodze.

Cytat:
ja nikogo nie oskarżam w przeciwieństwie do Ciebie.


Może rzeczywiście trochę przesadziłem z tymi oskarżeniami. Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 !!! DROGA 484 FAKTY I MITY !!! 
PostWysłany: 02.01.2011, 12:56:50 Odpowiedz z cytatem
swierkowaszyszka
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 22

Register IP:


To że poprzedni Burmistrz faworyzował kilka firm, nie podlega tutaj najmniejszej dyskusji. Pamiętam jak była remontowana ulica Kilińskiego. Po kilku miesiącach były już na niej dziury. Niestety nikt nie wyciągnął z tego konsekwencji a pierwszy powinien zareagować gospodarz miasta który za inwestycję zapłacił z pieniędzy podatników. W takim wypadku firma wykonawcza powinna zerwać górną część asfaltu i wylać na nowo. Brak deszczówki na tym odcinku drogi to też jakieś nieporozumienie wyszła oszczędność ale pozorna. Dodatkowo wiecznie zalany róg Kilińskiego i Żeromskiego. Dodatkowo piękny odcinek asfaltu i dojazd ciężarowymi samochodami do oczyszczalni ścieków. Dodatkowo Orlik. Nie wspomnę już jak byłam ostatnio w Urzędzie Miasta i drzwi wejściowe obcierają o kostkę brukową. Wiadomo przecież która firma wygrała przetarg http://www.zelow.pl/przetargi/pliki/ogloszenie_18_04_2008.jpg za ponad 2 260 000zł i jak sądzę w tej kwocie się pewnie nie do końca zmieściła. Czy nie przewidziano gwarancji na takie usterki. Powinno się natychmiast wzywać wykonawcę i żądać usunięcia usterki. No ale jeśli istniało "towarzystwo wzajemnej adoracji" to jak można się czepiać kolegi nie wspominając tutaj jeszcze pewnie o innych sprawach. Sądzę, że dobrze iż dokonała się zmiana widać to choćby po "grzeczniejszych" pracownikach zelowskiego urzędu. Osobiście uważam, że remont drogi 484 jest potrzebny. Skoro ma być kompleksowy wraz z chodnikami rozłożony na kilka lat (a słyszałam że 3) i dodatkowo jeśli częściowo ta inwestycja była by finansowana ze środków UE wraz z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi to jak najbardziej popieram, ale jeśli okaże się, że Zelów musi wyłożyć na tę inwestycję 50 % lub więcej kosztów inwestycji to naprawdę ciężka decyzja ze strony obecnej Burmistrz. Dodatkowo zastanawia mnie fakt w jakim celu wydano mnóstwo pieniędzy na Środowiskowy Dom Pomocy w Walewicach. Chyba tylko po to aby kolejny raz firma "przyjaciel" wygrała przetargi i niektóre osoby dostały pracę. Choć akurat z tworzenia miejsc pracy dla znajomków to poprzednia władza była znana bo przecież jak sama powiedziała elementowi społecznemu mieszkania i pewnie praca też się nie należą.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon