FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Ranking polskich miast/miejsc, które należy odwied

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 08.06.2004, 12:43:12 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Polecam Wam Warszawę.
Jest całkiem niedaleko, wystarczy jedynie pojechać do Łodzi (1h 30min) i przesiąść się w pociąg na stacji Fabryczna (1h 45 min., pociagi co godzina!) i jesteście w wawie.
Miasto jest dość ciekawe i różnorodne. Co ważne, jedyne miasto w Polsce, które jest niepłaskie Mruga 2. Jest już w naszej stolicy coś w rodzaju city, można nacieszyć oczy widokiem szkalnych, ponad 30 piętrowych wierzowców. Niektóre sa całkiem fajne, tak jak WTT (Warsaw Trade Tower), czy budynek Intercontinental. Polecam stronę http://um.warszawa.pl/v_syrenka/miasto/zdjecia-1.htm gdzie można zobaczyć fajne fotki.
Tylko tutaj możecie pojeździć metrem, do dyspozycji macie również autobusy i tramwaje. Rozkłady, ceny biletów etc znajdziecie na www.ztm.waw.pl
Co warto zobaczyć:
- stare miasto: Ul. Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski, Plac Zamkowy, Rynek. Stamtąd macie dobry widok na Most Świętokrzyski oraz blisko do BUW (Biblioteka UW na dachu której znajduje się piękny ogród).
- Łazienki, dojedziecie tam łatwo autobusami ze starego miasta przejeżdżając obok plastikowej palmy na Rondzie de Gaullea. Stamtąd macie blisko do Belwederu i Sejmu.
- nowe budownictwo: drapacze chmur w okolicach Dworca Centralnego oraz zagłębie biurowe w okolicach Dworca Zachodniego na Al. Jerozolimskich. Tam też znajduje się najwieksze centrum handlowe w Polsce - Blue City (180 tys. m. kw.)
- Pałac Kultury i Nauki - czyli stolica z góry. Wycieczka na 30 piętro jest jednak dość kosztowna. (ok. 10PLN) ale warto!
Jeśli zamierzacie przenocować, polecam warszawski hostel: Oki Doki: http://www.okidoki.pl/ gdzie przenocujecie w komfortowych warunkach za przystępna jak na wawę cenę. I hostel jest w śródmieściu!Wykrzyknik!
Rady: warto jeździć a nie chodzić. Warszawa jest spora, z jednego miejsca do drugiego zazwyczaj jest kilkanaście kilometrów. Bilety są dość tanie, a komunikacja sprawna. Warto wcześniej zaplanować plan podróży z mapą.
Zakupy najwygodniej robić w centrach handlowych, jest ich kilkanaście i kazdy zawiera jakiś market ze stosunkowo tanim żarciem. Zakupów innych rzeczy nie polecam, ze względu na cenę. Zamiast Empiku polecam Traffic, http://www.traffic-club.pl/ który też znajduje się w centrum, jest tańszy i ma bardzo ciekawy wygląd. Klubów i pubów znajdziecie co nie miara wszędzie, ale uwaga, piwo od 7PLN wzwyż Mruga 2
Zapraszam do Warszawy, naprawdę warto!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 22.06.2004, 23:59:39 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


zgadzam się z Romkiem, być może po części też dlatego, że tam też studiuję. Ale ostatnio zorganizowałam zjazd młodzieżowy do Leszna (pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem). Miasto jest bombowe.
ok 63tys mieszkańców, więc takie małe spokojne miasteczko, prezydent jest bardzo fanjy, wraz z Radą Miejską - nie boją się dać poznać innym ludziom. Przestępczość bardzo niska, ludzie spokojni i otwarci, jak to Wielkopolanie.
Zabytki również są ciekawe. Kiedyś mieszkał w Lesznie Jam Amos Komeński, który przywędrował tam razem z Braćmi Czeskimi. To ten Komeński, który napisał "wielką dydaktykę" i który zaproponował podział lekcyjny na 45 min i przerwy.
a na rynku mają też bardzo pyszne lody Uśmiech...
zapraszam na strony:
http://www.leszno.pl
http://www.leszno.interbit.pl/

jak coś jeszcze znajdę, to dopiszę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 23.06.2004, 10:56:18 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Powiem wam że ciekawą wycieczke można sobie zrobić do trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot)i okolic (Elbląg). byłem tam w długi weekend i jest troche do pozwiedzania. m.in:
- Westerplatte - pomnik bohaterów westerplatte(robi wrażenie), bunkry i strażnice, jak i małe ale dość ciekawe muzeum.
- Stocznie Gdańską - pomnik poległych stoczniowców, zobaczycie gdzie nasz były prezydent skakał przez płot LOL LOL LOL oraz wc..j żurawi(ale nie ptaków)
- Starówkę - muzeum archeologiczne, ciekawe budowle (szkoda że obok starych budowli są przebudowane domy wq nowoczesnym stylu Smuteczek )
- Pomnik Neptuna - obok niego jest pełno gołębi (mój mały brat przez 15 minut ganiał za nimi i nie miał dosyć)
- Molo Sopockie - płatne (chyba 3 zyle) ale w słoneczny dzień jest tam spoko
- Oceanarium - dużo ciekawych okazów z całego świata (i nawet są .żywe LOL LOL LOL )
- Halę Oliwa - ogromna hala, gdzie jest dużo różnorakich rzeczy
- Rafinerię - benzyna droższa niz u nas ( a powinna by.ć tańsza bo blizej morza LOL LOL LOL )
- Park Artusa - samo przejście całego parku troche nam zajmie
- Kanał łączący Elbląg z Olsztynem(ale nie jestem pewien), gdzie znajduja się jedyne na swiecie pochylnie, które wciagają promy aby dalej mogły płynąć (podróz trwa 10h a długość trasy to koło 100km)
- w dzielnicy Stogi (Gdańsk)można znaleźć tanie noclegi (domki, namioty, przyczeby campingowe) - ceny od 70 zł za dobe (nie ma naliczania od osby, jest za całość) 300m do plaży, za to do sklepu 2km, ale kursuja tramwaje co 15-20 minut. Jak ktoś chce to można iść na nogach.

Ale przez 4 dni, które byłem nie można zwiedzić wszystkiego Smuteczek Smuteczek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 09.07.2004, 22:23:47 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Ostatni tydzień spędziłem na tradycyjnych dla mnie podróżach. Zawędrowałem do dwóch fantastycznych miast: Mogilna i Torunia Mruga 2
MOGILNO
Jest przy trasie Konin - Bydgoszcz. Niewielkie miasteczko, 13 tysięcy mieszkańców. Piękna, sielankowa okolica, miasto otoczone malowniczymi jeziorami polodowcowymi, więc super biwak nie musi być koniecznie na Mazurach. Polecam zajrzeć do benedyktyńskiego klasztoru oraz "zwiedzić" unikalną drogę krzyżową. Jest to 14 stacji + kaplica wykonana w drewnie, która jest wkomponowana w zieleń bocznej uliczki Mogilna. Stacje to drewniane płaskorzeźby autorstwa miejscowego artysty, p. Panfila, w którego domu zresztą miałem przyjemność gościć. Przepiękne, pagórkowate tereny, w sam raz na dłuuuugie spacery. Kujawy są super!Wykrzyknik
TORUŃ
To przepiękne, bardzo stare miasto trzeba zobaczyć. Od Mogilna to zaledwie godzina jazdy pociągiem. Przepiękne stare miasto, ruiny krzyżackiego zamku, krzywa wierza, ratusz, stare miasto pełne przepięknych kamienic z muru pruskiego, którego nie zobaczycie w innych stronach. Obowiazkowy Dwór Artusa i klimatyczne knajpki na rynku. Trzeba kupić pierniki u Kopernika i zwiedzić UMK, zwłaszcza Collegium Maius. Spacer brzegiem Wisły po bulwarze i rejs Katarzynką (kto oglądał Rejs, ten wie o co chodzi) obowiązkowy. I przepiękna gotycka katedra oraz neogotyckie kościoły, wszystko to i jeszcze więcej w Toruniu.
Piwo ok. 5PLN, kilo Katarzynek - toruńskich pierników - 12PLN.
Polecam serdecznie Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 01.08.2004, 19:12:40 Odpowiedz z cytatem
Sassa
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 50
Skąd: No z .... Zelowa
Register IP:


Ja osobiście byłem w dużej ilości miast w Polsce ( oczywiscie w niektorych przejazdem i z tata). Najbardziej podobal mi sie Poznań i Świnoujście Suszę zęby(promenada). Polecam te 2 miasta ale w innych tez jest ciekawie. Sa miasta w Polsce ktore warto odwiedzic...

_________________
Sasek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Ranking polskich miast/miejsc, które należy odwied 
PostWysłany: 02.08.2004, 16:34:49 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


Na wakacje pojechałam ze znajomymi do Helu. Na sam koniuszek cypelka. Turyści zazwyczaj zatrzymują się w Jastarni, Chałupach czy na Juracie ale polecam Hel. Camping: "Helska Bryza" (najtaniej wg mnie), 300 m od morza, obok campingu latarnia morska, blisko do głównej ulicznki w Helu, a z restauracji polecam "Maszoneria - Ship Inn". nie ze względu na ceny Confused ale na wystrój wnętrza. Suszę zęby Polecam też wieczorny spacerem cypelkiem (ok. godzina czasu)
miłej zabawy!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon