FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Sieć lokalna w Zelowie WLAN, czy może być?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 15.03.2004, 15:37:25 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


"Miałem sen, gdzie wszyscy mieli komputery, i każdy komputer miał WINDOWSA (nie to nie wytnijcie to z tym windowsem :] ) każdy komputer miałl FreeBSD, i miał przynajmniej sieć LOKALNĄ"

Ludzie sprawa jest prosta. Możemy sobie w zelowie zbudować sieć lokalną LAN. Połączyć wszystkie komputery w zelowie w jedną sieć. Sprawa nie jest trudna i nie wymaga niewiadomo jakich środków finansowych.
Poszukuje ludzi chętnych do pomyślenia chociaż o takiej sieci w zelowie. Sprawa jest prosta bo podłączenie wszystkich komputerów było by bezprzewodowe co eliminuje sporo problemów i tworzy w zanadrzu nowe. Uśmiech... Jeśli ktoś by był chętny do pogadania o tym to proszę.
Porozmawiam chętnie nawet osobiście, przedstawie pierwsze projekty cenowe i w ogóle wszystko prawie mogę omawiać przez 24h na dobe.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 15.03.2004, 16:33:49 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Pomysł, fakt bardzo dobry a nawet bardzo dobry Uśmiech...
Kiedyś coś takiego też przeszło mi przez myśl ale...

Wszystko zależy od dobrego zgrania. Sprawy techniczne i przedewszystkim finansowe.
Temat otwarty... może w końcu zdziałamy coś w tym zelowskim padole, w którym mieszkamy.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.03.2004, 17:15:43 Odpowiedz z cytatem
Fago
Ostry
Ostry
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 254
Skąd: Z(i)elów
Register IP:


No ja chętnie bym się podłączył do was ale chyba będzie to nie możliwe jeśliby nawet powstała taka sieć WLAN. No cóż pozostaje mi tylko zainwestować w kompa i czekać na załozenie neta Confused

_________________

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 16.03.2004, 12:58:12 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Jestem pewien że z naszych działek znajdzie sie spokojnie 6 osób Suszę zęby . Bezprzewodowy LAN to świetna sprawa. Suszę zęby Ja sie na to pisze. Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 16.03.2004, 17:43:03 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


n0x napisał:
"Miałem sen, ....]


Qrcze, kiedyś miałem podobne sny, ale wszystko się rozwaliło o TPSE.
A tak w ogóle to jak widzisz główny cel założenia takiej sieci? Question

pzdr. wszystkich Antek

PS. Piszę pierwszy raz na tym forum - jak coś nie gra to proszę o wyrozumiałość Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 16.03.2004, 19:26:50 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


tu jest o tyle dobrze ze w budowie sieci WLAN tpsa wogole nie jest potrzebna. nie potrzebujemy jej zadnej zgody ani doslownie nic.
WLAN WIRTUAL Local Area Network co znaczy - bezprzewodowa ciec lokalna. gdzie tu tpsa.

zaczac jest prosto. trzeba znalesc kilku chetnych ludzi, pare groszy ( nie klamiac to tak kolo 300zl) na glowe i zaczyna sie zabawa. kazda kolejna osoba w jakim stopniu bedzie pokrywala koszty sprzetu. wiec nikt nie straci.

zasieg sieci WLAN wynosi nawet do 20km 9nam wystarczy 5km z zwyklech nadajnikow (nie bede zaglebial sie w szczegoly techniczne.

pozdro dla wszystkich i dla ANTKA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 16.03.2004, 20:33:33 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Sprawa jest do przemyślenia. Ale napisz może coś na temat mojego głównego pytania:

- Jaki widzisz konkretny cel działania i uruchomienia takiej sieci?
- Do czego ma to służyć? - według Ciebie

IMHO komunikować się można między sobą i wymieniać dane nie koniecznie w sieci wewnątrzenej. Jest mail, GG, Tlen

pzdr. Antek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 16.03.2004, 21:37:50 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Tak na początku chciałbym powitać pana Antka na naszym forum Język

Cel działania (z przymrózeniem oka) - .............. tj. dla n0x'a i innych to wielka sieć w której można pokatać w Q3 Suszę zęby
Ale sama sieć to troszkę za mało, i myśle że wszyscy chcieliby czegoś więcej........ a czego to już wiemy Uśmiech...

Pozdrówki

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 17.03.2004, 01:58:27 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


No to ja jush składam kasiórke LOL ... tylko szkoda..., że 18 mam już za sobą Confused ... bo tak już nie było by problemu Twisted Evil ... tymczasem będe śledził wasze poczyniania... :wink:

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 20.03.2004, 10:41:29 Odpowiedz z cytatem
MalyMike
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 50
Skąd: Zelów
Register IP:


Mam nadzieje ze ruszy ten WLAN bo z chęcią bym sie do tego interesu dołączył szczególnie że cena nie jest zbyt wygórowna. Tylko mam pytanie czy nie bedzie problemów z polączeniem przez ta sie gdyż mieszkam na ulicy poprzecznej ?

_________________
wojsko-- bezsensowna strata czasu!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 20.03.2004, 15:20:42 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


taka siec moze sluzyc do zabawy przedewszystkim. niestety nie kazdy moze porozmawiac przez gg w zelowei poniewaz jak juz wczesniej kilka osob zauwazylo nie ma tu dostepu ogolnego do internetu, a taka siec byla by dobrym rozwiazaniem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 20.03.2004, 18:43:53 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


n0x napisał:
taka siec moze sluzyc do zabawy przedewszystkim. niestety nie kazdy moze porozmawiac przez gg w zelowei poniewaz jak juz wczesniej kilka osob zauwazylo nie ma tu dostepu ogolnego do internetu, a taka siec byla by dobrym rozwiazaniem.


OK. Jak możesz to napisz w skrócie jak wyobrażasz sobie technikalia, przy założeniu, że:
- użytkownicy są rozrzuceni po Zelowie
- nie wszyscy będą się widzieć optycznie (ważne przy radiówce)
- czy chcesz tą siecią załatwić dostęp do Internetu?

pzdr. Antek

PS Jeśli możesz to szerzej na priva
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 22.03.2004, 21:57:46 Odpowiedz z cytatem
Krzycho
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 29
Skąd: Zelów
Register IP:


Spoko, że mogłaby być WLAN, tylko ciekawy jestem, kto się na to odważy, że by to zrobić. Na razie nie ma, na kogo liczyć z tym działaniem i pomysłem wszystko jest w głowie lub na kartce!


P.S. A TP S.A. niewie gdzie rośnie KASA.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 22.03.2004, 22:01:31 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


- odpowiedz na 1 zagadnienie: użytkownicy są rozrzuceni po Zelowie

tutaj z ratunkiem przychodzi nam wlasnie siec WLAN. bez kabla i dlatego mozna dotrzec do kazdej osoby w promieniu kilku kilometro (wszystko w zaleznosci od tego jaka bedzie antena zbiorcza).

pamietajmy ze mozemy podlaczyc do tej sieci juz istniejace wezly sieci LAn na roznych osiedlach


- odpowiedz na 2 zagadnienie: nie wszyscy będą się widzieć optycznie (ważne przy radiówce)

niestety tego problemu jeszcze nie rozgryzlem do konca. ale uwazam ze to raczej problem jest do rozwiazania. poprostu cos uda sie wymyslic. na kazdy sposob jest inny sposob. telefonia pilicka jakos to zrobila i znana mi kawiarenka z lowicza rowniez sobie z tym problemem poradzila. (my tez damy rade).


- odpowiedz na 3 zagadnienie: czy chcesz tą siecią załatwić dostęp do Internetu?

to jest nie wykluczone. ale nie od razu. jesli bylo by hetnych ludzi grupka to mozna juz myslec o czyms konkretnym np. wykupienie masztu z tpsa. a rowniez moze bedzie juz niedlogo dostep z innych zrodel do netu w zelowe.


ta siec przeciez nie jstbudowana na 1 miesiac. jesli dobrze sie ja zaplanoje i nastepnie rozwinie to wydaje mi sie ze i internet da sie podlaczyc. wszystko zalezy od heci ludzi bo mozliwosci zawsze sa tylko my ich jeszcze moze nie DOSTRZEGAMY.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Sieć lokalna w Zelowie WLAN, czy może być? 
PostWysłany: 23.03.2004, 20:56:49 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Całkiem niezły pomysł ta sieć "radiowa". Myśle że można takie coś zrobić i..... z czasem moża to sprzęgnąć z Polpakiem TePsy!Wykrzyknik (np. 1MB) Jak by co to ja się moge na to pisać. Zawsze moge pomóż przy montażu n0x jak byś chciał. Uważam że się troszkę znam na tym, mam zaplecze i może mógłbym w czym się przydać. Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon