FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Wybory burmistrza ? :)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 08.11.2010, 15:51:17 Odpowiedz z cytatem
Diana
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 25
Skąd: zelów
Register IP:


Cytat:
Jednego jestem pewien że jako mieszkaniec naszej gminy chcę zobaczyć taką debatę i sam bym zadał kilka pytań .


oczywiście podpisuję się pod tym
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 08.11.2010, 18:53:16 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Zrobiło się małe polski piekiełko w wątku. Szczególnie mało wiarygodnie wyglądają wypowiedzi osób zarejestrowanych w przeciągu ostatniego miesiąca. Aż dziwne, że tacy, jak mogłoby się wydawać, społecznicy, dopiero teraz przejęli się losem miasta i gminy, i zaczęli udzielać się na forum.

Dla mnie wygląda to tak, jakby kandydaci na fotel burmistrza napuścili tu klakierów, aby oczerniać się wzajemnie. Klakierów, choć ja uznałbym te osoby za klasyczną postać trolla internetowego, bo coś mi się wydaje, że po wyborach ślad po nich zaginie...

Pojawiają się jakieś paszkwile z obu stron, a wyborcy chcieliby zapewne poznać konkrety. Cieszy mnie fakt, że ma odbyć się debata, i że komuś zależy na przedstawieniu alternatywy. Mam nadzieję, że spotkanie obu kandydatów dojdzie do skutku, choć dla mnie to i tak bez znaczenia, przez lata zdążyłem wyrobić sobie opinię o "naszych" władzach.

Szczególnie przed wyborami:
- nie podoba mi się, że mimo iż mamy najlepszego burmistrza w Polsce, to nikt nie jest w stanie powiedzieć, za co ten tytuł. Kupiony czy jak? To aż tak źle jest w kraju, że tylko tutaj znalazł się gospodarz, który był w stanie uczynić z naszego miasta oazę, którą, jak wie teraz każdy Polak, jest Zelów.
- nie podoba mi się, że strona www.zelow.pl i Informator Zelowski to narzędzia do szerzenia półprawdy, i jedyną złą wiadomością, poza nekrologami, jaką można tam przeczytać jest informacja o zanieczyszczeniu miejskiego wodociągu. Poza tym same sukcesy i ogłoszenia.
- nie podoba mi się, że Orlik powstaje dopiero teraz, w sam raz aby się pokazać na wybory. To nie można było tego zrobić na początku kadencji? Chyba jednak nie, bo przecież młodzież i jej rodzice mogliby zapomnieć, komu ten obiekt zawdzięczają. Ale wydaje mi się, że takie ruchy działają tylko na niekorzyść władzy, choć być może ja mam już zmienioną optykę...
- nie podoba mi się, że poza dniami Zelowa, Letnie Koncerty Festiwalowe, to jedyne większe wydarzenie kulturalne, które, tutaj niestety, odbywa się kilka raz w roku. Czy naprawdę aż tylu mamy w mieście wielbicieli muzyki organowej? Nie da się już nic innego w Zelowie zorganizować?

Mam ochotę na zmianę i chętnie wysłałbym burmistrza na bezrobocie. Ciekawe czy znalazłby prace w mieście, w którym jest teraz gospodarzem.


Ostatnio zmieniony przez eujot dnia 08.11.2010, 21:13:09, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 08.11.2010, 19:06:53 Odpowiedz z cytatem
dziara
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 21
Skąd: Zelów
Register IP:


No widzę że adrenalina rośnie!!
nieźle się zapowiada przed wyborami!!!Komuś tu chyba puszczają nerwy!!oj nieładnie!!
Na spotkaniu byłem i jakoś statystyki nie prowadziłem, ale spokojnie było ok. 200 osób, a to znaczy że chyba ludzie są zainteresowani sytuacją naszej gminy!!
i dobrze że w końcu ktoś zainicjował taką możliwość porozmawiania i poznania spraw gminy - widać bardziej na tym zależy kandydatce na burmistrza niż samemu burmistrzowi!Wykrzyknik Szkoda tylko, że nasz pan burmistrz się nie pofatygował, bo wiele mógłby opowiedzieć o osiągnięciach władz samorządowych i zamienić kilka słów ze swoimi wyborcami!Wykrzyknik prawda?.....

Bo chyba po 14 latach na stanowisku może się nam troszkę pochwalić osiągnięciami samorządu!
Ale może jeszcze nas zaskoczy i w sobotę zdecyduje się spotkać z nami i swoją kontrkandydatkąWykrzyknik!Będzie ciekawie to pewne.
nie przegapie tego na pewno Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 08.11.2010, 20:21:21 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Przetoczę tu pewne słowa: "idź do Malinowskiego a obieca Ci prawie wszystko aby tylko pozyskać Twój głos" Sam jestem ciekaw najbliższego spotkania z Wyborcami:D

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1152x922
PostWysłany: 09.11.2010, 06:45:37 Odpowiedz z cytatem
r7983
Miętki
Miętki
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 19

Register IP:


Przytaczając wcześniejsze wypowiedzi to nie mój wymysł tylko fakty
PO drugie pan Malinowski nie dostał zaproszenia oficjalnego od pani Świerczyńskiej tylko na debacie wyborczej na której powtarzam tylko była
śmietanka towarzyska pani Świerczyńskiej i około 5-8 mieszkańców Zelowa którzy po znudzonych wystąpieniach rozchodzili się do domu.
A jeśli znacie się tyci tyci na polityce a to do pana RZ-51 to takie zaproszenie można wysłać koledze na piwo.
JEŚLI BĘDZIE ZAPROSZENIE OFICJALNE TO JESTEM PRZEKONANY ŻE PAN MALINOWSKI PRZYJDZIE.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 09.11.2010, 13:12:23 Odpowiedz z cytatem
r7983
Miętki
Miętki
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 19

Register IP:


A pro po do dziary ?
Jak widziałeś 200 osób na spotkaniu w Lafayette to musiałeś mieć rozdwojenie, po sobotniej imprezie, nie pij chłopie bo wszystko oglądać będziesz w trójwymiarze.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 09.11.2010, 14:35:20 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE PAN BURMISTRZ DOSTAŁ OFICJALNE ZAPROSZENIE NA DZIENNIK ORAZ MA SIĘ POKAZAĆ INFORMACJA W PRASIE. CZEKAMY CO DALEJ Pytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x768
PostWysłany: 09.11.2010, 15:32:09 Odpowiedz z cytatem
George
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 21

Register IP:


To może ja swoje 3 gorsze dorzucę. Miałem do czynienia z Panem Burmistrzem kilka razy, osobiście jak i mailowo, także nie ja sam, ale też członkowie mojej rodziny. Za każdym razem "kontakt" kończył sie na jeden z dwóch sposobów, albo Burmistrz "umywał" ręce i kwitował, że wszystkie jest w porządku, że wszysztko działa tak jak powinno, że coś jest może i źle ale to nie w jego mocy, albo wodził za nos po kilka miesięcy obiecując zmiany i pomoc, po czym rozkładał ręce i po załatwieniu sprawy po swojemu (przy pomocy "znajomych) mówił, że niestety sie nie udało. Głupim przykładem jest choćby nasza główna "reprezentacyjna" ulica Kościuszki, przy której jdąc chodnikiem wieczorem można albo połamać nogi, albo wybic sobie zęby, Burmistrz odpowiada na to, że to droga powiatowa i należący do niej chodnik i nie może nic zrobić, a na pytanie jakie starania poczynił w powiacie, żeby zdecydowali sie na remont chodnika odpowiedzi juz nie otrzymałem. Sprawa Orlika świeżo budowanego, kładzionego chodnia z kostki na Mauryców, czy ludzie zaślepieni "cudownością i wspaniałomyślnością" Burmistrza nie widzą, że jest to robione akutar teraz?, że nagle sie "znalazły" pieniądze w budżecie? Cel jest oczywisty, Mauryców zagłosuje na p. Malinowskiego bo to "dobry" człowiek, chodnik im zrobił, a to że ludzie sie tam po ciemku kupe lat potykali to nikt nie zauważy, może dodatkowa część mam lub rodzin zagłosuje, bo wybudował nasz Burmistrz "wspaniały" orlik. Osobiście mam nadzieję spotkac sie z niektórymi z Was i posłuchać wspólnie co Kandydaci będą mieli w sobotę do powiedzenia i BŁAGAM Was, wybierzmy kogoś innego choć "na chwilę", żeby przerwać tą passe korupcji, obłudy i mydlenia oczu, bo to, że Zelów sie zmienia, to jest wymuszone prawami rozwoju kraju i gospodarki i myślę, że nie ma za co się kłaniać p. Malinowskiemu za to, że Zelów nie wygląda już jak zabiedzona mieścina, bo łaski niestety nam nie robi.

Pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1280x1024
PostWysłany: 09.11.2010, 19:34:06 Odpowiedz z cytatem
dziara
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 21
Skąd: Zelów
Register IP:


witam!! A propo wypowiedzi Georga:

Nie obrażajmy Pana Malinowskiego
Byłem dzisiaj na spotkaniu w Pożdżenicach. Pani Świerczyńska opowiadała o tym, że budowa chodnika została zainicjowana przez mieszkańców Maurycowa (podpisy zbierała P.Świerczyńska i to ona wydeptywała ścieżki w Starostwie, żeby go zbudować).
Pan Burmistrz stwierdził natomiast, że może dofinansować każdy chodnik,
ale nie ten w Maurycowie (są na to papiery).

Tak, że nie mieszajmy w to Pana Malinowskiego, bo nie ma on nic wspólnego z tą budowąWykrzyknik!

Podobnie ma się sprawa z chodnikiem w Bujnach Szlacheckich: to p. Świerczyńska z p. First zabiegały o jego budowę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 09.11.2010, 19:57:37 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


hehe ten chodnik w Maurycowie to jest potrzebny jak łysemu grzebien. I tak kazdy samochodem jezdzi... a w Zelowie nie ma gdzie zaparkowac.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 09.11.2010, 20:30:48 Odpowiedz z cytatem
Diana
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 25
Skąd: zelów
Register IP:


Również byłam na dzisiejszym spotkaniu z P. Świerczyńską i poruszała temat braku miejsc parkingowych w naszej mieścinie, w weekendy (i nie tylko) faktycznie jest jedna wielka masakra. Można oczywiście znaleźć inne rozwiązanie - > jechać do Bełchatowa czy Łodzi na "zakupy" w końcu po co wspierać nasz lokalny rynek Question
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 09.11.2010, 20:33:59 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
hehe ten chodnik w Maurycowie to jest potrzebny jak łysemu grzebien. I tak kazdy samochodem jezdzi... a w Zelowie nie ma gdzie zaparkowac.

Meier, z końca np. Kościuszki, Kilińskiego, czy Piotrkowskiej, jest dalej do rynku miasta niż z Maurycowa. Bez sensu te chodniki przy tych drogach... I tak wszyscy jeżdżą samochodami.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 09.11.2010, 20:47:59 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


eujot napisał:
Cytat:
hehe ten chodnik w Maurycowie to jest potrzebny jak łysemu grzebien. I tak kazdy samochodem jezdzi... a w Zelowie nie ma gdzie zaparkowac.

Meier, z końca np. Kościuszki, Kilińskiego, czy Piotrkowskiej, jest dalej do rynku miasta niż z Maurycowa. Bez sensu te chodniki przy tych drogach... I tak wszyscy jeżdżą samochodami.


no dokladnie, droge poszerzyć albo dla rowerow zrobic...Uśmiech krzywy

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 09.11.2010, 21:05:48 Odpowiedz z cytatem
eko
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 53
Skąd: Zelów
Register IP:


Wiadomość dla George!
Z tego co wiem z wypowiedzi pewnego radnego to kostka na chodnik w ulicy Kościuszki od Biedronki,aż po ul. Wąską leży od listopada 2009 r. na składzie Kosbruku. Tam jest przechowywana , a raczej jej cześć bo Jaśnie Nam Panujący bez zgody Dróg Wojewódzkich zabrał 100 m2 na chodnik w ulicy Piotrkowskiej przy Żelaźniaku, na Dni Zelowa, by on i goście nie musiali chodzić po nierównościach i brudzić butów. W nagrodę Burmistrz Roku:)). To, że ludzie na Kościuszki przewracają się,czy moczą nogi w kałużach mu zwisa. Kostki on nie załatwiał, miał pomóż w jej ułożeniu na ul. Kościuszki/są podobno na to pisma, które mogę mieć/ i ułożył tam. gdzie mu się podobało.
Na sesji zapytany o kałuże na ścieżkach pieszych na Placu Dąbrowskiego udawał niematego. On sobie wyłożył pod pomnik kostkę brukową. Ludziska niech skakają na kałużami, a co, sport to zdrowie. Temat do prasy jak nic! Gdy mieszkańcy się o tym dowiedzą w podzience dadzą mu...kopa. Ja się dołączę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Wybory burmistrza ? :) 
PostWysłany: 09.11.2010, 22:10:55 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Jedna sprawa jest taka że może i bardziej by się przydał ten chodnik w innym miejscu ale niezapominajcie że pani Świerczyńska nie jest jeszcze naszym burmistrzem więc na chodniki miejskie nie ma wpływu ale za to mogła nam coś załatwić w starostwie i załatwiła dwa nowe chodnik a gdy chodzi o ich funkcjonalność to niech się może wypowiedzą osoby które będą to urzytkować czyli nasze dzieci rodzice i dziatkowie idąc do szkoły ,pracy,przychodni itp. jak ktoś mieszka w mieście to wszystko się wydaje takie oczywiste ...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 5 z 24  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon