FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Wybory burmistrza ? :)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 30.10.2010, 12:44:17 Odpowiedz z cytatem
sgn
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 83
Skąd: Zelów
Register IP:


Witam serdecznie Wszystkich Zelowian Uśmiech..., kupę czasu mnie tutaj nie było Suszę zęby.
Co do aktualnego tematu...
Bardzo podobała mi się wypowiedź Kolegi Romka z 20.10.2010, 12:55 - podaruję sobie jej cytowanie, gdyż masę miejsca by to zajęło.

Brakuje tutaj przede wszystkim obiektywizmu Moi Drodzy. Faktycznie nieco stronniczo wyglądają owe konta założone świeżo, "na dniach" przez zwolenników obozu politycznego prowadzonego przez Panią Świerczyńską, lecz nie mnie to oceniać, niech ludzie robią co chcą... Z drugiej strony, każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, czy to stronniczych, czy też nie - wolność słowa i swego stanowiska wobec danych kwestii jest jak najbardziej mile widziana, ważne aby nie zajeżdżało (wybaczcie mi ten kolokwializm) toksycznością....

Napiszę krótko, jak to widać ze strony osoby przyjezdnej - gdyż od ponad 3 lat nie mieszkam już w Zelowie, bywam tutaj gościem, zważywszy na studia oddalone spory kawałek drogi od naszej mieściny. Dlaczego o tym wspominam? (ktoś zaraz wyskoczy OFF TOPIC etc. ) Ze względu takowego: Bywam na Mieście Cudów - gdyż tak też nazywamy Nasz Zelów raz na 2 miesiące lub rzadziej i powiem Wam, że coraz przyjemniej wraca mi się w to miejsce, między innymi z tegoż chociaż powodu, że coraz "ładniej" w Zelowie. Uwierzcie mi, że z perspektywy czasu (mam na myśli ostatnie 3 lata) zmieniło się w Zelowie wiele. Lepiej jest ocenić to z perspektywy osoby, która rzadko tutaj bywa - to chyba logiczne i raczej nie podlega to kwestionowaniu (choć i zaraz takowi się znajdą, którzy w polemikę na tej płaszczyźnie wejdą). Mam na myśli oczywiście te zmiany widoczne gołym okiem - dot. ulic, chodników etc.
Powiem tyle - podoba mi się to, widać efekty pracy, efekty inwestycji - nie są one nie wiadomo jakie, ale myślicie, że ze Zelowa, z budżetem tego małego miasta zrobicie w ciągu kilku lat sąsiedzki Bełchatów?! - to pytanie retoryczne, kto jest choć odrobinę zorientowany w temacie, zna odpowiedź na nie.

Widziałem również kwestie poruszone odnośnie zadłużenia gminy - dość dobrze ujął to Kolega Romek - żeby cokolwiek z UE dostać, trzeba na to wyłożyć - ja zamiast wytykać palcem, spojrzałbym z drugiej strony na tą kwestię - że coś się dzieje, że ludzie rządzący inwestowali w miasto i gminę - a to się ceni, nie potępia, nie sądzicie obiektywiści?;>

Ktoś powie, że wiele rzeczy jest jeszcze nie zrobione, że nie ma tego, tamtego - To nie takie hop - siup, żeby wszystko zrobić w 1 rok, progres zawsze następuje powoli, cuda się nie zdarzają.. a to co nie zrobione, będzie wzięte zapewne w ciągu najbliższych lat..


Reasumując - na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się wiele, tego zakwestionować nie można, stąd specjalnie przyjadę ze studiów i zagłosuję w tych wyborach samorządowych - decyzję już podjąłem - widzę efekty pracy aktualnej władzy, stąd mój głos popłynie w stronę Pana Sławomira Malinowskiego.


Cóż...i mi nie wyszła owa krótka wypowiedź, za co przepraszam Was serdecznie.

Pozdrawiam wszystkich, również tych którzy zaraz mnie będą atakować Suszę zęby

Sgn
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 30.10.2010, 23:38:14 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


To i ja dodam swoje trzy grosze. Romek i sgn piszą, że wiele się zmieniło w Zelowie na lepsze i to prawda. Mamy kanalizację, wodociągi i asfalt. Ale poza tym, to niewiele się dzieje.

Gdy ktoś przyjeżdża raz na jakiś czas do miasta, z pewnością zauważy zmiany, choć wydaje mi się, że w swoich osądach może być nieobiektywny z powody sentymentu, z jakim wiążą się powroty…

Dzięki inwestycjom miasto się odmładza, ale nie pięknieje. W wielu miejscach nowy asfalt zastąpił stary, a płyty chodnikowe, zastąpiła kostka betonowa. Nie wiem jak innym, ale mi to przypomina inwestycje jak za dawnych lat, są pieniądze, więc koniecznie trzeba je wydać. Później wygląda to jakby zabrakło na architekta, wszystko nowe, a wgląda brzydko.

Szczególnie kostka brukowa jest czymś, na co nie mogę już patrzeć. Jest wszędzie. Kilometry chodników z kostki brukowej i zero zieleni, żadnego drzewa, żadnych ławek. Kilometry chodników - po których nie chce się spacerować. Zrobione na sztukę, bo ktoś dał pieniądze, to można je bez sensu i pomysłu inwestować.

Gmina jest biedna, ale nic się w tej materii nie zmieni, bo nie widać, aby władza z tym coś robiła. Nie ma tutaj perspektyw, o czym najlepiej świadczy to, że Romek i sgn tutaj nie mieszkają. A najbardziej wkurza to, że to oni są tacy zadowoleni z tego, jak to miasto wygląda, i z tego co się w nim dzieje. Tylko dlaczego mieszkają gdzie indziej? Chyba jednak mają powód aby zagłosować i coś zmienić, a nie upierać się przy tym, że jest dobrze.

Poza tym nuda, nie ma nawet gdzie wyjść. To miasto ludzi starych. I oni zapewne zagłosują na starych…
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 31.10.2010, 20:24:37 Odpowiedz z cytatem
Styrzal z kopyta
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 16

Register IP:


..yy


Ostatnio zmieniony przez Styrzal z kopyta dnia 05.11.2010, 10:45:20, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 31.10.2010, 21:39:12 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Styrzal z kopyta napisał:


W końcu zaprosił w tym roku Ostrowska a ona charakter ma.


Chyba chodziło Ci o Markowską...Uśmiech krzywy

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 01.11.2010, 09:49:01 Odpowiedz z cytatem
Styrzal z kopyta
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 16

Register IP:


Dokladnie! chodzilo o Markowska choc z charakterem podobnie... Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 05.11.2010, 10:28:14 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Moi Drodzy,

Bardzo się cieszę, że dyskusja rozgorzała i stała się bardziej merytoryczna. I tylko o to mi chodziło w moim poprzednim poście (daleko mi do obrony obecnego burmistrza etc).
Chciałem tylko, aby argumenty w dyskusji były nieco bardziej treściwe i nie ograniczały się jedynie do zdań w stylu "nic się nie dzieje".
Bo coś się dzieje, tylko pytanie czy są to działania w odpowiednim kierunku. Czy wodociągi i kanalizacja są ważniejsze niż basen i kort tenisowy.
I ja też mam dość kostki brukowej na każdym chodniku! Ale wygląda ona nieco lepiej niż popękane i nierówne płyty sprzed 30 lat...

PS. Właśnie wróciłem z wizyty w Polsce i między innymi obejrzałem nowe centrum Bełchatowa. Nie jestem fanem tego miasta, uważam że większość kolorowych i oblepionych reklamami i szyldami budynków w centrum to kicz niekontrolowany i przejaw bełchatowskiego nowobogactwa, ale ten deptak w centrum z surowego granitu i bruku z dużą ilością zieleni i drewnianych elementów małej architektury bardzo mi się spodobał. Tam chyba był jakiś plan architektoniczny!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 06.11.2010, 13:09:50 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


dziś dostałem wiadomość że w niedziele (7,11,2010) ma się odbyć jakaś debata między kandydatami na stołek burmistrza więc proponuje zmienić formę naszych wypowiedzi i z klawiatury przeniaść na język nasze uwagi , pytania itp.
Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik LAFAYETTE o 18 Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1024x768
PostWysłany: 06.11.2010, 21:10:11 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


I ja chciałbym przyłączyć się do dyskusji i zwrócić Waszą uwagę na pewne kwestie.
Nie da się ukryć, że Zelów się zmienia. Niestety zmiany te dostrzegalne są przede wszystkim w mieście, a przecież naszą gminę stanowią też okoliczne wsie. Tam postęp jest znacznie mniej zauważalny (choć nie da się zaprzeczyć, że także zachodzi). A jeśli już jest to czasem nieprzemyślany jak choćby wspomniane kiedyś przeze mnie utwardzenie dróg gruzem z drutami, czy wylanie asfaltu i postawienie znaku zakazu poruszania się pojazdów powyżej 5t (zapewniam, że ciężki sprzęt rolniczy ma znacznie większą masęUśmiech
Poza tym wszyscy zwracacie uwagę na drogi, chodniki, kanalizację i wodociągi... No i na tym lista inwestycji się niestety kończy. Brak jest inwestycji długoterminowych, strategii rozwoju na kolejnych nie pięć, ale 15 - 20 lat. Zdaje się, że gmina powinna bardziej wspierać biznesową inicjatywę mieszkańców. Fundacja Rozwoju Gminy Zelów jest chyba nieco przereklamowana. Warto byłoby też zwrócić uwagę na możliwość przyciągnięcia większych inwestorów dzięki, którym sytuacja na naszym lokalnym rynku pracy stałaby się bardziej stabilna.
W konsekwencji Zelów jest miastem mało atrakcyjnym dla młodych ludzi.
Co więcej, dla nich (w tym dla mnie) problemem jest nie tylko brak pracodawców, ale brak poczucia więzi i obywatelskiej postawy wobec rodzinnej gminy, które dawałyby motywację do zrobienia czegoś dobrego dla tego miasta np. założenie własnego, innowacyjnego dla tutejszego rynku biznesu. A to straszna szkoda ponieważ potencjał tych ludzi mógłby pchnąć naszą gminę na szybszą ścieżkę rozwoju. I tak zamiast wykorzystywać swoją energię dla Zelowa, kierujemy ją na korzyść Warszawy, Łodzi, Bełchatowa albo innych miast (nie tylko Polskich). Tym sposobem struktura społeczna w Zelowie od lat pozostaje taka sama, a przepaść między nami, a większymi miastami się pogłębia. Co zrobić, by młodzi czuli potrzebę powrotu w rodzinne rejony? Ja tego nie wiem, ale mam nadzieję, że nowe władze będą wiedziały Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      OperaWinNT1024x768
PostWysłany: 07.11.2010, 08:58:54 Odpowiedz z cytatem
eko
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 53
Skąd: Zelów
Register IP:


Spotkanie w Lafayette ale o 17.00!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1400x1050
PostWysłany: 08.11.2010, 09:45:17 Odpowiedz z cytatem
dziara
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 21
Skąd: Zelów
Register IP:


Na wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami miasta i gminy Zelów - p. Urszula Świerczyńska zaprosiła do debaty p. burmistrza S. Malinowskiego!
Spotkanie odbędzie się 13.11.2010 o godz. 17.00 w OSP Zelów, ul. Dzielna 6.
Zobaczymy czy pan burmistrz podejmie wyzwanie i odpowie mieszkańcom gminy na pytania, których zresztą nie brakowało.....
Wczoraj było ciekawie, a jeszcze ciekawiej zapowiada się w sobotę......
warto przyjść Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1350x844
PostWysłany: 08.11.2010, 11:55:29 Odpowiedz z cytatem
kolanko
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 88
Skąd: zelów
Register IP:


a co w tym ciekawego mówią to chcemy usłyszeć żeby tylko zdobyć głos Hahaha! naprawdę jest czym się podniecać

_________________
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 08.11.2010, 12:13:31 Odpowiedz z cytatem
r7983
Miętki
Miętki
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 19

Register IP:


Witam
Miałem okazję wczoraj uczestniczyć w spotkaniu w Lafayette i nie wiem czy było to spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Zelów? czy z świtą pani Świerczyńskiej?
osób około 80w tym straży przy bocznej pani Świerczyńskiej 90%, paranoja, raczej wyglądało to na spektakl teatralny. Niektórzy wypowiadający się, pomylili epoki, przybysze z ''średniowiecza''.
Kilka statystyk, mało konkretów i śmieszna wypowiedz pani J. Grudzińskiej.
Odnosząc się do owej pani, - co pani szanowna przez te 4 lata zrobiła dla społeczności Zelowskiej. Dokładnie NIC. Dlaczego pani Grudzińska nawet nie jest godna reprezentować swojego okręgu wyborczego czyli okręg nr 4 tylko startuje z okręgu nr 1. Wszelkie dokonania to radni GMINY RAZEM i pan MALINOWSKI to jest rzeczywistośćWykrzyknik!.
"Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"
Pani Urszula Świerczyńska największe swoje dokonania jak twierdzi "miała" w gminie Drużbicach, Moszczenicy, Grabica a obecnie pracuje w Starostwie Bełchatowskim, i tu nasuwają się przemyślenia.
Jeśli jest się tak znakomitym samorządowcem jak twierdzi Kandydatka na Burmistrza pani Świerczyńska, dlaczego nie zagościła na dłużej w wymienionych gminach.
Odp. jest prosta nie nadaję się tym bardziej na Burmistrza Miasta i gminy Zelów.
Chcę dodać startując ostatnio w wyborach Samorządowych 2006 do powiatu Pani Świerczyńska uzyskała wynik 119 głosów, a teraz także startuje do powiatu i na Burmistrz aby się gdzieś ''załapać'' więcej uzyskali
ludzie startujący do Rady Miejskiej w Zelowie którzy nie zostali wybrani.
Pan Malinowski jest przeszło 3 kadencje i zawsze startował tylko i wyłącznie na Burmistrza Miasta i Gminy Zelów.
pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 08.11.2010, 12:33:02 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


r7983 napisał:
....Pani Urszula Świerczyńska największe swoje dokonania jak twierdzi "miała" w gminie Drużbicach, Moszczenicy, Grabica a obecnie pracuje w Starostwie Bełchatowskim, i tu nasuwają się przemyślenia.
Jeśli jest się tak znakomitym samorządowcem jak twierdzi Kandydatka na Burmistrza pani Świerczyńska, dlaczego nie zagościła na dłużej w wymienionych gminach.
Odp. jest prosta nie nadaję się tym bardziej na Burmistrza Miasta i gminy Zelów.
Chcę dodać startując ostatnio w wyborach Samorządowych 2006 do powiatu Pani Świerczyńska uzyskała wynik 119 głosów, a teraz także startuje do powiatu i na Burmistrz aby się gdzieś ''załapać'' więcej uzyskali
ludzie startujący do Rady Miejskiej w Zelowie którzy nie zostali wybrani.
Pan Malinowski jest przeszło 3 kadencje i zawsze startował tylko i wyłącznie na Burmistrza Miasta i Gminy Zelów.
pozdrawiam


Dokładnie to samo słyszałem ostatnio na temat pani U.Ś. Dla mnie startowanie na dwa różne stanowiska jest jednoznaczne z tym "że jak nie tu, to może tam sie dostane i coś i dla mnie skapnie"

Na poparcie przedmówcy linki do wyników z poprzednich wyborów:
Rada Powiatu
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiOkregJdn.html?okreg=100100-RDA/3

Oraz okręg nr.1 w Zelowie a w nim 5 osób z wynikiem lepszym niż 119 głosów
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiOkreg.html?okreg=100108-RDA/1
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 08.11.2010, 14:16:32 Odpowiedz z cytatem
RZ-51
Miętki
Miętki
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 18

Register IP:


witam:)
widzę że niektórym" wielbicielą Pana Burmistrza" puszczają nerwy!Uśmiech...
i tak naprawde nie wiedzą co już napisać aby obecny burmistrz się utrzymał!
oczywista rzeczą jest że wpis na forum pana r7983 to jakiś żart!Wykrzyknik!
rozumiem że każdy może mieć swoje zdanie, wystarczy logicznie pomyslec " kto może mięć dostęp do tak szczegółowych informacji o Pani Świerczyńskiej i czemu to ma służyć"
data rejestracjii r7983 mówi wszystko " 08.11.2010r"- DOBRY ŻART Pana Burmistrza.-Sądze że niewarto pisac takich głupot .

czemu obecny burmistrz nie chce się spotkać z mieszkańcami?PytajnikPytajnik CZYŻBY SIĘ BAŁWykrzyknikWykrzyknik! -CHYBA TAK!WykrzyknikPytajnik?
sądzę że propozycja Pani Świerczyńskiej jest rozsądna i każdy kto ma coś do powiedzenia niech przyjdzie na spotkanie o którym pisze dziara:

"p. Urszula Świerczyńska zaprosiła do debaty p. burmistrza S. Malinowskiego!
Spotkanie odbędzie się 13.11.2010 o godz. 17.00 w OSP Zelów, ul.Dzielna 6.
Zobaczymy czy pan burmistrz podejmie wyzwanie i odpowie mieszkańcom gminy na pytania"
A CO DO TRZECH KADENCJI PANA BURMISTRZA :
" WYSTARCZY POMYŚLEĆ - JEŚLI NIE WYGRA TO CO BĘDZIE ROBIŁ- ODPOWIEDZ JEST PROSTA: NIC!WykrzyknikWykrzyknik, BO KTO BĘDZIE CHCIAŁ OSOBĘ BEZ WYKSZTAŁCENIA KTÓRA SPRAWIŁA PRZEZ TRZY KADENCJE ŻE GMINA ZELÓW STAŁA SIĘ JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ ZADŁUZONYCH GMIN W POLSCE!WykrzyknikWykrzyknik!Uśmiech...- i tym "PRAWDZIWYM FAKTEM" zakończe moją wypowiedz:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
 Wybory burmistrza ? :) 
PostWysłany: 08.11.2010, 14:55:05 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Ja mam już wyrobione zdanie na temat naszych władz . I nie ukrywam że nie jest zbyt pozytywne
Ale próbując spojrzeć obiektywnie na to co się dzieje to naprawdę jest zadziwiające to że nasz burmistrz nie ma chęci spotykać się z ludźmi z naszej gminy powoli zaczyna to przypominać chowanie głowy w piasek. Może wychodzi z złożenia że jest wszystko ok. i niema czego komentować a może woli schować się pod kołdrę i poczekać jak to się wszystko skończy . Jednego jestem pewien że jako mieszkaniec naszej gminy chcę zobaczyć taką debatę i sam bym zadał kilka pytań .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 4 z 24  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon