FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Flash Mob - ożywienie codzienności

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 24.04.2004, 01:15:11 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Flash Mob'ing od zeszłego roku podbija świat, fajny-głupi pomysł na ożywienie codziennej szarzyzny. Jeśli ktoś już słyszał to wie o co chodzi jeśli nie to pokrótce przedstawie o co chodzi:

Cytat:
Już od ponad roku na świecie trwa zbiorowe szaleństwo związane z flash mobem. Powstała w Ameryce nowa moda, na całym świecie znajduje tysiące naśladowców.

Flash mob w dosłownym tłumaczeniu oznacza błyskawiczny tłum. W praktyce jest to zainscenizowana przez grupę osób bezsensowna sytuacja. Pierwszy flash mob zorganizowany został w Nowym Jorku wiosną zeszłego roku. Jego autorem był Bill - anonimowy Amerykanin nazwany twórcą nowego ruchu. Jego akcja polegała na zebraniu w jednym z centrów handlowych osób, które zaczęły dopytywać się sprzedawców działu z wykładzinami o ... dywanik miłości .
Pomimo, że flash moby w założeniu są pozbawione sensu, kierują się one pewnymi regułami.
Naczelną zasadą jest to, aby tworzące akcje osoby nie znały się wcześniej i po zakończeniu trwającej średnio kilka, kilkanaście minut akcji rozeszły się, każda w swoją stronę. Drugą, istotną cechą flash mobu jest jego bezideowość. Akcje z reguły nie mają żadnego podtekstu, nie stanowią prowokacji wymierzonej przeciwko komuś lub czemuś.
Zdaniem "teoretyków flash mobu", ruch nieprzypadkowo narodził się w Nowym Jorku. W mieście od kilku lat bowiem działa ruch New York Psychogeografical Association zajmujący się poglądami lettrystów i sytuacjonistów, dwóch międzynarodówek według których współczesne życie stanowi swoisty spektakl (sytuacjoniści), i w którym tylko czyny bezsensowne mogą mieć dla społeczeństwa jakikolwiek sens (lettryści).
Zjawisko flash mobu w sposób niesłychanie szybki rozwija się również w Polsce. Ostatnia akcja miała miejsce w Warszawie 17 kwietnia. W centrum miasta grupki mobersów hipnotyzowały się wzajemnie przy pomocy wisiorków czy łańcuszków.
Innymi niezwykle sympatycznymi akcjami, były flash moby organizowane w Katowicach i w Gdańsku.
W stolicy śląska spory tłumek osób, wskazując na rozświetlony budynek Spodka, krzyczał - UFO . Z kolei w Gdańsku mobersi chodząc wokół posągu Neptuna pytali - Gdzie jest Nemo?
Podobne akcje cały czas odbywają się w różnych miastach świata. Do historii flash mobu przeszła akcja w Denver, gdzie znajdujący się na wyższych piętrach domu towarowego moberzy krzyczeli - Ping , a znajdujący się na dole sklepu tłumek odkrzykiwał - Pong .
Równie głośną akcją był flash mob w Sao Paolo, gdzie setka osób nagle zdjęła po jednym bucie i zaczęła nim uderzać o chodnik. Cóż nie ulega wątpliwości, że akcje te są całkowicie bezsensowne, z drugiej strony - właśnie o to chodzi.

... więcej informacji będziecie mogli znaleźć na stronach google:
http://www.google.pl/search?q=%22flash+mob%22&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&btnG=Szukaj+z+Google&lr=lang_pl

Czekam na wypowiedzi i chętnych do FLASH MOB'ingu w Zelowskiej Metropolii Suszę zęby
Nie bądźmy gorsi, niech i o nas usłyszy świat!

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 24.04.2004, 13:31:39 Odpowiedz z cytatem
Fago
Ostry
Ostry
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 254
Skąd: Z(i)elów
Register IP:


No to my sie zbierzmy pod pomnikiem orła na placu w zelowie i krzyczmy -gdzie jest orła cień ? Uśmiech...

_________________

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 24.04.2004, 16:59:23 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


W zelowie to nie może wypalić choćby z tego powodu że wszyscy sie znają.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 24.04.2004, 18:57:07 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


I właśnie dzięki takim ludziom jak ty Meier, którzy myślą w ten sposób stoimy w miejscu. W ten sam sposób wypowiedziałeś się na temat karaoke... heh
Wiem że jest to w pewnym stopniu realne spojrzenie na naszą Zelowską rzeczywisotość, ale tym sposobem nic nie osiągniemy ani do niczego nie dojdziemy.
Cytat:
Zelów jest wielki! Wielki, nadaje się tylko do zaorania i zasadzenia śrubokrętów krzyżakowych, jak kto woli mogą być imbusy!

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 24.04.2004, 19:53:39 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Jak dla mnie jest to dość dziwne, a zarazem dość interesujące. Myśle,że to dobry pomysł, biorąc pod uwagę nudę, która otacza nas zewsząd w tym naszym małym mieście.

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 25.04.2004, 09:16:17 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Fago napisał:
No to my sie zbierzmy pod pomnikiem orła na placu w zelowie i krzyczmy -gdzie jest orła cień ? Uśmiech...


Świetny pomysł Uśmiech... wchodze w to, tylko kiedy??

Acha, może warto zaprosić kogoś jeszcze oprócz ForumowiczówPytajnik

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 25.04.2004, 18:18:29 Odpowiedz z cytatem
Hiv
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: Łódź - Zelów
Register IP:


Heh... Fajny pomysł! Czego to ludzie nie wymyślą... Suszę zęby

_________________
www.demografik.pl
www.blog.demografik.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 26.04.2004, 10:51:11 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Ciekawe to zjawisko. Ale a znam lepsze. W naszej szkole jest pewna klasa gimnazjalna gdzie wszyscy "czubują" z tym że od flasz mob'u rożni sie to tym że wszyscy się tam znaja. "Czubowanie" ma wiele odmian: OD bezsensownych pytać i odpowiedzi na nie do przedziwnego zachowania w toważystwie osób im nie znanych. Dla przykładu:

"Umyj szyje Pawełkowi", "Nie Czubuj na słupie","A Dawid?" ,"A Paweł?" ,"On ze wsi - Gnój wywozi"

To specificzne zachowanie było zauwazalne już ponad rok temu.
Czyżby ten amerykanin spotkał sie z przedstawicielem "Czubowania"Pytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 27.04.2004, 06:21:13 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Trzeba być realistą. Jak nawet przyjdzie 15 czy 20 osób to i tak z tego nic nie wyjdzie. A tak wogóle zelów psuje założenia tej zabawy, gdyż prawie wszyscy sie znają. Jak już wcześniej mówiłem:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 27.04.2004, 06:45:45 Odpowiedz z cytatem
Koefe
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 75
Skąd: Zelów
Register IP:


Flash mob powoli umiera. Świadczy o tym chociażby to, że nadali temu zjawisku nazwę. Jak pojedziemy do jakiego miasta świrować i ludzie wokół zaczną mówić : "patrzcie flash mob" - to już nie będzie flash mob, to już nie to.
Ale tutaj Zelów może być polem do popisu. Przecie tutaj ludzie jeszcze o tym nie słyszeli.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 27.04.2004, 21:05:03 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


piosneka "orła cień" może jest fajnym pomysłem w związku z pomnikiem, ale, no ten tego, ja tego nie zaśpiewam. nie lubie tego Język
to może lepiej coś zrobić manualnie niż głosem? np. chodzić przez 5 min w kółko pomnika? coś łatwiejszego
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 29.04.2004, 08:47:29 Odpowiedz z cytatem
Koefe
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 75
Skąd: Zelów
Register IP:


Inny pomysł:
jak wiadomo ok. godz. 2 z herbertowa ludzie wychodzą z pracy... A że Zelów to miasto rowerów to można zaobserwować piękny peleton rowerzystów. Wystarzy wystroić jednego kolesia w cudaczny strój sportowy, posadzić na kolażówce i kibicować mu dużą grupką ludzi.

Co wy na to?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 03.05.2004, 16:46:36 Odpowiedz z cytatem
Sassa
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 50
Skąd: No z .... Zelowa
Register IP:


Ja kiedyś juz slyszałem o tym flash-mobu, ale tylko pogłoski. Dla mnie jest to fajne a zarazem śmieszne. W Nowym Yorku można sobie pozwolić na takie zabawy Uśmiech... bo tam mało ludzi się zna i tam przed wszystkim jest multum tyrystów. Także tym bardziej sie ludzie nie znają i takie kacje są bardziej możliwe. W Zelowie bo to wypaliło ale by musieli ludzie z innym pobliskich wsi(buczke itp) przyjechać Mruga 2 Twisted Evil

_________________
Sasek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 03.05.2004, 18:53:41 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Troche odbiegnę od tematu
Jest tu kilka postów na temat niemożliwości zrobienia czegokolwiek bo się "wszyscy" znają...
A ja w czasie Dni Osadnictwa nie zauważyłam, by świadomośc Zelowian, że "wszyscy mnie znją" wpłyneła korzystnie na zachowanie ludzi.
Co z tego że mnie znają, to mam się w życiu stosować do zasady "co ludzie powiedzą"Pytajnik Dla mnie to nie jest dobry pomysł na życie!!
Wbrew pozorom i w dużym mieście nie jest się do końca anonimowym, a ludzie się poprostu nie boją żyć tak jak chcą.

PS. Mam nadzieję, że ten pomysł jednak uda się zrealizować...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Flash Mob - ożywienie codzienności 
PostWysłany: 19.06.2004, 04:25:20 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Dla zainteresowanych tematem Uśmiech...
Dziś w Galerii Łódzkiej odbędą się 2 spośród 3 aktów flash mobingu organizowanych w tym dniu w miastach całej Polski, m.in. "Nasz szczeniaczek dyskietka" oraz "dywanik miłości"

Jeśli chcecie wziąść udział przeczytajcie o szczegółach na stronie: www.fmob.prv.pl

Spotkanie 14:55 Galeria Łódzka

PS.
Akurat dziś jadę do Łodzi Suszę zęby

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon