FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Zakładanie kanalizacji w Zelowie (ul. Wschodnia)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 21.08.2007, 11:29:23 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


21 sierpnia 2007...

Trwają dalsze roboty przy podłączaniu ludzi do nowej kanalizacji...
Dziś dzień przyszedł na nas... z wielkimi obawami przypatrywałem się temu co się dzieje... mając na uwadze to, że... u sąsiadów, którzy mieli wcześniej podłączane... był "mały problem" ich dom... a raczej rura ściekowa wychodząca z domu... była za głęboko w stosunku do kanalizacji do której się mają podłączyć... no i jaki tu sens się podłączać... ?

U nas... i zapewne u reszty sąsiadów... będzie to samo... nie umiem wytłumaczyć... kto wymyślił aby kanalizacje kłaść tak wysoko... dla domów które są położone tak nisko w stosunku do ulicy.
Kto w ogóle to zatwierdził do realizacji... kto to projektował... brak słów... jakby nie mogli dać tylko pół metra niżej, "a koszty byłyby takie same"

tu małe co nie co.



Od lewej strony idzie PCV'ka kanalizacyjna od ulicy... goście założyli 2 kolanka... i podłączyli do PCV'ki naszej domowej... różnica poziomów jest gdzieś kolo 17 cm. Nie wiem jaka woda przejdzie przez takie coś.. z dołu do góry... nie mówiąc o czymś większym... Uśmiech krzywy

Robotnicy cytuję: "Gdyby tą rurę (tą na zdjęciu) pociągnąć do Państwa domu na takim poziomie to pewnie gdzieś na oknie by wyszła"

Ogólnie bez komentarza... zostaje jakaś petycja... czy jakiś porządniejszy wstrząs tych na górze...

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 21.08.2007, 11:48:41 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No to teraz g...o będzie miało pod górkę LOL nawet g...o nie jest łatwo w tym kraju!

A tak na serio to nie wiem jak to będzie teraz funkcjonowało... szkoda słów.
Powinni teraz przekopać to jeszcze raz i opuścić wszystko...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 12:14:44 Odpowiedz z cytatem
zmywok
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 20
Skąd: Zelów
Register IP:


W Polsce nic mnie nie zdziwi teraz po załatwieniu sie zostało wam tylko dmuchnąć w kibel żeby wszystko popchnąć i będzie ok. W Pożdżenicach będą kłaść asfalt ten kawałek od ulicy do oczyszczalni a za parę lat będzie robiona kanalizacja. Wszystko na odwrót .
Jak to powiadał ZULUGULA "Polska to bardzo dziwny kraj..." Suszę zęby

_________________
Z DROGI ŚLEDZIE HONDA JEDZIE:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 16:14:27 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Tak to jest jak większość fachowców mamy za granicą Polski. Trzymaj tą fotkę może sie przyda jak nie daj Boże kupa nie bedzie chciał spływać.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 17:01:17 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


Cartman to wina tego d... co to zaprojektował... nie wziął poprawki na ułożenie terenu na której są domu przy tej ulicy... czy jakoś tak.. wogóle zastanawiam się jak jak można tak zj... robotę. A robotnicy, sami się dziwią..
kto to robił, no ale chyba troszkę za późno na zmianę projektu, choć chciałbym się mylić..

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 17:06:05 Odpowiedz z cytatem
Neverwinter
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 30
Skąd: Zelów
Register IP:


Projekty tu mało dają jak nie wiedzą gdzie gdzie jest wasza rura. Pewnie najpierw kładli od ulicy a potem zobaczyli, że wasza jest niżej, 0 niwelacji niczego. Wina robotników i kierownika. N/C Pozdro z Irlandii. Tu nie jest lepiej Mruga 2

_________________
"I morze przyniesie nadzieje, jak sen, co przynosi marzenia o domu."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      AvantBrowserWinXP1024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 17:16:58 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


tak, ale z tego co słyszałęm większość sąsiadów tak będzie miała... pierwszego podłączyli... w miarę... z drugim już moim bezpośrednim sąsiadem się nie dało.. bo za głęboko.. u nas też... dalej też tak będzie... czy to wina robotników ze rura jest za wysoko? Nie wiem... w sumie... nic nie wiem.. wiem jedno... jest spiep... niech ktoś coś z tym zrobi.. ino szybko bo gó... zaleje..

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 21.08.2007, 17:43:39 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:



I jak to ma działać...?

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 22.08.2007, 07:44:55 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Teraz tak sobie pomyślałem ze może to działać. To zależy od tego, jakie jest nachylenie rury idącej od waszego domu do ziemi. Bo jeśli kibelek jest wyżej niż droga to gitara. Z właściwości naczyń połączonych poziom wody będzie tak utrzymany, że ta rura wyższa będzie zalana wodą



Po za tym, jeśli mamy rurkę i do jednego końca dolejemy wody to tyle samo wypłynie z drugiej. Jedyne, co się może zmienić to prędkość wypływania, gdyż to zależy od prawa Bernoulliego.
S1*V1=S2*V2 czyli jeśli mamy rurkę, której końcowe otwory różnią się średnicą otworu, to tam gdzie jest mniejszy woda ciecz szybciej będzie wypływać a tam gdzie jest większy to będzie wolniej.

Oraz nie ma takiej kupy któryby sieę nie rozpuściła w wodzie. Jeśli ta kupa by się zablokowała na tym kolanku dochodzi tu efekt podobny do wietrzenia skał z tym, że czynnikiem napierającym jest woda zamiast wiatru. No chyba, że pójdzie taki kloc ze zapcha wszystko od razu, ale myślę, że z czasem się rozpuści Uśmiech...Uśmiech...Uśmiech...Uśmiech...

Być może gdzieś mogłem coś przeoczyć, ale wybaczcie pisze na kacu JęzykJęzyk
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 22.08.2007, 08:22:22 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Jak nic trza srać na wentylator, ze zwiększoną prędkością obrotu Język

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 22.08.2007, 14:08:45 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


zmywok napisał:
W Polsce nic mnie nie zdziwi teraz po załatwieniu sie zostało wam tylko dmuchnąć w kibel żeby wszystko popchnąć i będzie ok. W Pożdżenicach będą kłaść asfalt ten kawałek od ulicy do oczyszczalni a za parę lat będzie robiona kanalizacja. Wszystko na odwrót .
Jak to powiadał ZULUGULA "Polska to bardzo dziwny kraj..." Suszę zęby


ten asfalt zdąży sie zepsuć niż będą kanalizacje kłaść....

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 23.08.2007, 11:54:32 Odpowiedz z cytatem
bizon
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 18
Skąd: ehhh...miasto cudów
Register IP:


zastanawia mnie tylko to: komu pierwszemy wysadzi szmbo w domu...chłopaki oby nie wam... Shocked Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 23.08.2007, 21:55:25 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


C4RTM4N, twoje wyliczenia są imponujące, zapomniałeś tylko, że to co opisałeś to w kanalizacji nazywa się syfon i jest niezbędny, ale tylko bezpośredniu przy odpływie, żeby z rury nie waliło. W rurze pod ziemią nie może stać woda bo zimą zamarznie, a gówno się rozpuści ale w rurach osadza się osad z tłystych odpadów, których nie brakuje w ściekach. Jak nie będzie spływało z rury dobrze, to ze stjących ścieków takich osadów jest więcej a z czasem są twarde jek cholera (już przerabialem taka sytuację).
Zostaje dodatkowa studzienka z młynkiem i przepompownią.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x960
 Zakładanie kanalizacji w Zelowie (ul. Wschodnia) 
PostWysłany: 21.08.2008, 12:01:27 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


bizon napisał:
zastanawia mnie tylko to: komu pierwszemy wysadzi szmbo w domu...chłopaki oby nie wam... Shocked Twisted Evil


jak to przeczytałam, nie mogłam się powstrzymać od komentarza.. wg "akcji rybka".. to czy nie te małe biedne zwierzątka są pierwszymi poszkodowanymi?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon