FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Apple

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 19.03.2007, 23:12:04 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Tak sobie pomyślałem, że skoro na forum jest kilku użytkowników maczków, to może warto wydzielić kawałek forum na ten temat.
Ujawnijcie się MacUsers, piszcie co Wam ślina na język przyniesie na temat swoich maszynek spod znaku Nadgryzionego Jabłuszka.
Będę się starał wrzucać tu wszelkie info, jakie wpadnie mi w oko na temat Apple.
Użytkownicy innych platform też oczywiście są tutaj mile widziani.

Więc jeśli macie ochotę coś napisać, pochwalić się co macie, co robicie przy pomocy Maców, macie pytania, szukacie porady, wiecie coś, co może inni nie wiedzą, PISZCIE!Wykrzyknik

Wszak tematy o Linuksach i Windzie gościły już nie raz na tym forum!Wykrzyknik

Ja zacznę od 2 rzeczy:

1. Czy ktoś wie, czy to prawda, że ma powstać wreszcie Apple Polska?
2. Ostatnio odkryłem zabawną rzecz: jeśli używacie skrótów klawiszowych dla Dashboarda oraz Expose, zazwyczaj F9 F10 F11 i F12, spróbujcie użyć dodatkowo shifta w tym samym czasie.
A ten "myk" poznałem od wyjadaczy z mojej pracy, którzy pracują na G5 w Final Cut Pro. Wciśnijcie razem Ctrl, Alt, Jabłko i klawisz 8.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 20.03.2007, 06:09:59 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Chociaż tego nie używam - to wiem ze sprawdzonych źródeł, że niedługo (sprawa zależy od "Imerium Romanum") w pewnej szkole zawodowej w Zelowie pojawi się cała pracownia Mac'ówek.

Więc są szanse edukacyjne.

pzdr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.03.2007, 11:54:20 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Mac'i trafiają "pod strzechy"... no proszę.
Ale to zdecydowanie dobra informacja, warto znać alternatywę.
Gdyby ktoś z tej szkoły trafił potem do jakiejkolwiek firmy zajmującej się obróbką grafiki, zdjęć, muzyki, etc, to może mu się znajomość tej platformy bardzo przydać.
A może nawet zadziała to w drugą stronę, czyli właśnie zetknięcie z MAC'ami otworzy komuś drogę do tego typu pracy w przyszłości, zainteresuje ewentualnie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 31.05.2007, 20:57:25 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Info dla wszystkich, także PC-ów. Nowa wersja iTunes można sobie ściągnąć po polskiemu, jeśli ktoś nie chce po angielskiemu.
Polecam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX
PostWysłany: 03.06.2007, 10:05:53 Odpowiedz z cytatem
Robertmalina
Miętki
Miętki
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 18

Register IP:


W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie 1 czerwca Została Otwarta nowa pracownia informatyczna Macintosh...Komputery sa bardzo fajne LOL LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 05.06.2007, 09:59:49 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


W Galerii Łódzkiej powstaje jakiś sklep Apple. Pewnie jakiś iShop ;)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinNT1280x1024
PostWysłany: 05.06.2007, 22:36:45 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


One się chyba iSpot nazywają.
Nie spodziewałbym się zbyt wiele po tym miejscu. Chyba że chcecie sobie pooglądać jak te maczki wygladają. Wybrałem się ostatnio do jednego takiego iSpota w warszawskich Złotych Tarasach. Wielka lipa w porównaniu z np londyńskimi sklepami Apple i nie mówię tutaj o wielkości wcale (Apple shop na Regents street ma dwa piętra), chodzi o to co tam mają i jak to pokazują.
Wchodzę, 3 komputery na krzyż, obsługa to jakieś dzieciaki, które niekoniecznie były zainteresowane klientami sklepu, grały sobie na komputerze. Jak zapytałem jednego o Final Cut Pro 2 to oczki stanęły mu dęba. No cóż, dopóki w Polsce nie będzie Apple Polska, tylko to żałosne przedstawicielstwo w postaci firmy SAD(yści), to chyba nie będzie lepiej.
A tak przy okazji linki do "prawdziwego" sklepu Apple:

http://www.apple.com/retail/fifthavenue/gallery/


Sklepy Apple to nie tylko sklepy, pełno w nich szkoleń, kursów, prezentacji, wszystko za darmo. Dziesiątki specjalistów pomaga w najdrobniejszych problemach, wystarczy pójść i zapytać, bądź umówić się na spotkanie. Do tego koncerty, wystawy, etc.
A SAD na swojej stronie internetowej twierdzi, że ich iSpoty spełniają wszystkie wymagania sklepu Apple!!Pytajnik Moim zdaniem tylko dlatego, że są pomalowane na biało.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 09.06.2007, 11:44:36 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


A no racja, iSpot a nie iShop :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinNT1280x1024
PostWysłany: 24.06.2007, 04:50:13 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4225775.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 26.06.2007, 13:06:18 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Już wkrótce (podobno początek lipca) otwarcie iSpot'a w Galerii Łódzkiej na miejscu Fotokonsorcium

http://www.macplug.org/showimage.php?pid=26984&filename=DSC01075.JPG

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 05.07.2007, 20:33:50 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Dla mnie apple to wielkie shit! Nic ciekawego! Na pewno firma warto wiekszego zainteresowania jest Adobe. Wypuscili juz cale mnostwo swietnych programow.

Nie wiem czy slyszeliscie ale firma Apple posadzila polska-ukrainska delegacje na wybory EURO2012 o wykorzystanie w prezentacji watkow z ich reklam. Nie wiem jak sie sprawa zakonczyla bo wszystko ucichlo.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 05.07.2007, 21:10:39 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Apple to hardware a Adobe to software więc nie ma co tu porównywać, a że ktoś nie lubi jednych czy drugich to już rzecz gustu.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 08.07.2007, 13:48:17 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Danon no fakt. W sumie to dwie rozne kategorie.

A co powiecie o nowym produkcie Apple czyli iPhone`ie? Czy gdy bedzie on juz dostepny na europejskim rynku to zdecydowalibyscie sie na jego zakup?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 09.07.2007, 13:23:58 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Bardzo chetnie, pod warunkiem ze chlopaki z Apple zrobia upgrade pamieci. Chetnie zrezygnuje z noszenia iPoda i telefonu w zamian za jedno urzadzenie, ale potrzebuje okolo 20 giga na moja muzyke, wiec iPhone jest troche za maly dla mnie.
iPhone ma byc dostepny w UK pod koniec roku w sieci O2, nie liczylbym na szybki debiut w Polsce, poniewaz apple stawia bardzo wysoko poprzeczke dla operatorow. Taryfy w USA przewiduja np nielimitowany transfer danych (w koncu iPhone ma byc urzadzeniem internetowym). Polski rynek jest chyba nadal nie gotowy, skoro UMTS jest dostepny tylko w kilku najwiekszych miastach.


Co do wczesniejszych postow.
Apple produkuje zarowno hardware jak i software. Oprocz komputerow, iPodow. etc, Apple robi system MAC OS X, multimedialny pakiet iLife, software dla fotografow - Apperture, montaz - Final Cut Pro i wiele innych.
Adobe to znakomita firma (niestety baaaardzo droga), ale trudno ja porownywac z Apple...
Co do uzytecznosci sprzetu Apple, kazdy lubi cos innego. Faktem jest ze na swiecie iPod jest najpopularniejszym, przenosnym odtwarzaczem muzyki. A co do komputerow, design, fotografia, muzyka, montaz - to wszystko robione jest na MACach na swiecie. Bedac w tym roku na Wimbledonie podczas zawodow mialem okazje odwiedzic studio fotografii dla akredytowanych fotografow sportowych. W srodku okolo 30 komputerow, ani jednego PC.
Wiekszosc prasy na swiecie jest skladanych na Mac-ach (w Polsce min Rzeczpospolita, Polityka. etc; wiekszosc filmow, glownie w Hollywood jest montowanych na Mac- ach, a jako ciekawostke dodam ze TVN24 jest w calosci robiona na Mac-ach)
Co Ty na to fishu21? Moze zwyczajnie nigdy nie miales okazji sie przekonac, co te biale maszynki potrafia.
Polecam

PS. Jeszcze jedno: sprawa EURO2012. Nie wiem jak sprawa sie potoczyla, ale jesli zobaczysz prezentacje Polski w Cardiff oraz jakakolwiek reklame iPoda, to zrozumiesz o co chodzilo Apple. Linki ponizej:

Polska:
http://www.youtube.com/watch?v=hc4FADWnDB8

Apple:
http://www.youtube.com/watch?v=wwi8_rRq8os
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1920x1200
 Apple 
PostWysłany: 09.07.2007, 14:17:41 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


romek napisał:
Apple produkuje zarowno hardware jak i software. Oprocz komputerow, iPodow. etc, Apple robi system MAC OS X, multimedialny pakiet iLife, software dla fotografow - Apperture, montaz - Final Cut Pro i wiele innych.

Zgadza się Romku, Apple chcąc być samowystarczalnym musi tworzyć oprogramowanie pod swoją platformę, ale głównie znane jest z produkcji sprzętu.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon