FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Policja z nakazem w naszym domu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 18.12.2005, 19:40:33 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Jeśli chodzi o laboratoryjne sprawdzanie dysków to nikt nie będzie Ci tego robił... by sprawdzić jakiemuś dzieciakowi czy używał nielegalnie Windowsa czy innego programu, bo poprostu nikomu by się to nie kalkulowało.
Co do kosztów OS to ja inaczej to widze. Zapewne jeśli tj. podałeś winda kosztowałaby 10zł to miałby ją każdy ORYGINALNĄ by czuć się poprostu bezpieczniej. Ot coo... bo koszt 500zł to nierzadko miesięczna wypłata zwykłych użytkowników, więc dlatego nie stać ich na takie wydatki. Fakt można powiedzieć: nie stać ich to, niech się nie pachają w posiadanie komputerów lub używają darmowego softu. Ale to tak nie jest, rzeczywistość jest całkiem inna... jeśli coś masz na wyciągniecie ręki i możesz mieć to za darmo lub poprostu za 1.00 zł (koszt CD) to to bierzesz... porównujesz to z komórkami, ok.... jeśli ktoś Ci oferuje ciepłą komórę, nowość na rynku za 1/10 jej ceny rynkowej, to co robisz....? Podobnych przykładów można mnożyć. Takie są realia i tego nie zmienisz.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.12.2005, 16:03:05 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Myślę Danon że rozmawiamy o dwóch rożnych rzeczach.
Ty stwierdzasz, jak wygląda sytuacja, z czym się zgadzam, ja natomiast mówię tylko, jak powinno być i że kradzierzy (czym jest piractwo) nie można usprawiedliwiać wysoką ceną (ukradłem merola bo są za drogie...)!
Ludzie niestety kradną albo kupują kradzione rzeczy co w sumie na jedno wychodzi, bo napędzają kolejne kradzierze.
Myślę że zawsze istnieje jakaś alternatywa, także dla Windy, może nawet tańsza i lepsza. Trzeba tylko chcieć a nie iść na przysłowiową "łatwiznę"!
A wtedy policja nie straszna...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 20.12.2005, 18:57:27 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Zgadza się romku, nic nie jest usprawiedliwieniem dla kradzieży czy to merola czy softu choć są to dwie odrębne sprawy, gdzie złodziej tego pierwszego wie że jest złodziejem i wiec co moze siez nim stac jak go złapią a jakiś dzieciak instalujący winde pożyczoną od kolegi nie jest tego świadomy Smile

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 06.02.2006, 12:16:22 Odpowiedz z cytatem
szyderca
Miętki
Miętki
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10

Register IP:


eeeeeeeeeeeeeeeeee.u nas pewno sumiennie swoja prace bedzie wykonywał rufio.hehehe.wiecie o kogo chodzi.ja sam ka nkomp zbierałem dużo czasu wiele wyrzeczeń mnie to kosztowało i to jeszcze na ratyale jwstem niezależny nikogo nie musze sie prosić.a już napewno nie stac mnie na org windows.gdybym miał kaske to bym kupił orginalny.ale po prostu mnie nie stać.jak wpadna to niech bedą pewni ze herbaty im nie zrobie.pozdro.szydera.sirodkowy palec dla rufia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 07.02.2006, 11:37:01 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


kolega romek mowi tak bo ma mac-a
tansz alternatywa dla windowsa
chetnie bym chcial takowa zobaczyc
zaznaczmy ze linux nie jest alternatywa dla windowsa bo to calkiem inny juz system.
wiec podaj romku te tanie alternatywy dla windowsow

_________________
nie nawidze przekupstwa w zelowie i korupcji a także CIEBIE Władziu bo to my mamy dbać o bezpieczeństwo na drogach Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin20001152x864
PostWysłany: 07.02.2006, 12:35:23 Odpowiedz z cytatem
Bufu
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 8
Skąd: niemcy
Register IP:


ojjjjjjjjj dobrze ze do mnie do domu nie chodza bo bym dostal z 5 lat
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 27.03.2007, 11:44:35 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Kiedy przyjdą przeszukać Twój dom


http://www.pcworld.pl/news/news.asp?m=7&id=108344

zdravim antek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
 Policja z nakazem w naszym domu 
PostWysłany: 27.03.2007, 22:27:26 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


nOx napisał:
Cytat:
kolega romek mowi tak bo ma mac-a
tansz alternatywa dla windowsa
chetnie bym chcial takowa zobaczyc
zaznaczmy ze linux nie jest alternatywa dla windowsa bo to calkiem inny juz system.
wiec podaj romku te tanie alternatywy dla windowsow


Owszem, używam Maców, ale rozumiem, że nie każdy może ich używać. W Polsce są dość drogie, dlatego kupuję sprzęt za granicą, ale to nie istotne...
Tanią (darmową często) alternatywę dla Windy są właśnie Linuxy, nie rozumiem na czym polega ich "inność".
Są łatwe w obsłudze, nowoczesne, w zasadzie wszystko, co poczciwa winda potrafi, zrobią też Linuxy, a i nawet Office łatwo zastąpić OpenOfficem np.

I nie wmawiaj mi nOx, że to niemożliwe, bo kilka lat temu tak właśnie funkcjonowałem jeśli chodzi o komputery. Pracowałem jako dziennikarz na leciwym PC z zainstalowanym Linuxem i nie było z tym najmniejszych problemów, a od wtedy Linuxy bardzo się rozwinęły, więc teraz jest zapewne łatwiej zastąpić Windę jakąś dystrybucją Linuxa.
Tylko trzeba chcieć. Znam dziesiątki przykładów ludzi, którzy przestawili się na alternatywne systemy. Zazwyczaj są dużo bardziej zadowoleni.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 4 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon