FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport -> Program Zero Tolerancji Dla Przemocy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 09.11.2006, 18:37:53 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Cytat:
Dyrektorzy szkół będą mogli sprawdzać uczniów alkomatem, a gminy wprowadzać godzinę policyjną dla małoletnich.

Ogłoszony przez Romana Giertycha, wicepremiera i ministra edukacji narodowej program: Zero tolerancji dla przemocy w szkołach przewiduje szereg zmian ustawowych. W ustawie o systemie oświaty pojawi się rozdział – prawa i obowiązki ucznia. Zostanie w nim jasno określone, czego uczeń nie może. Z kolei dyrektor szkoły będzie upoważniony do stosowania alkomatów. Ponadto w ustawie o wychowaniu w trzeźwości zostanie zapisane, że osoba dostarczająca nieletniemu alkohol lub narkotyki przyczynia się do powstania szkody spowodowanej przez nietrzeźwe dziecko.

– Dzięki temu będzie można ukarać sprzedawców. To oni będą musieli wykazać, że takiego związku nie było – podkreśla Roman Giertych.

Dotychczas to oskarżyciel musiał udowodnić związek pomiędzy sprzedażą a szkodą.

Natomiast policja i straż miejska zostanie zobowiązana do informowania rodziców o wagarowiczach, a rady gmin uzyskają prawo do wprowadzenia godziny policyjnej dla małoletnich.

Dodatkowo rozporządzenie o ramowych statutach szkoły określi katalog kar wobec uczniów nie przestrzegających zasad współżycia społecznego. Znajdzie się w nim: upomnienie, nagana, list do rodziców, publiczna nagana, zawieszenie w prawach ucznia, np. zakaz uczestniczenia w dyskotekach, a także skreślenie z listy uczniów lub przeniesienie do innej szkoły. Statut wprowadzi zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji i opuszczania szkoły podczas przerw oraz zezwoli na wprowadzenie jednakowych, schludnych strojów.

Roman Giertych zaapelował do dyrektorów, wychowawców i nauczycieli, aby reagowali na zło. Podkreślił, że dobre imię szkoły nie może być ważniejsze od bezpieczeństwa jej uczniów. O tym, że Ania z gdańskiego gimnazjum jest molestowana, od września wiedziało dwóch nauczycieli, którzy nikogo o tym nie poinformowali.


Źródło:
http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1833.2.62.2.17.1.0.1.htm

Co o tym myślicie drodzy forumowicze?
Ja osobiście jestem za zaostrzeniem kar dla młodocianych i większej dyscypliny w szkołach.

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1152x864
PostWysłany: 09.11.2006, 22:31:29 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Też jestem za. To co się widzi i słyszy, co się dzieje i jak się zachowuje dzisiejsza młodzież- to aż uszy opadają. Za moich szkolnych czasów takie wybryki były nie do pomyślenia. Rozumiem że czasy się zmieniają, a za nią i dzisiejsza młodziesz, ale bez przesady.

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 09.11.2006, 22:39:21 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Na szczęście mnie ręka Romananie dosięgnie, i całe szczęście.
Chociaz te jednakowe mundurki mogą być odjechane.
Współczuje młodszym rocznikom.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 10.11.2006, 00:21:10 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Większa dyscyplina w szkołach jest potrzebna bo patrząc na efekty tego bezstresowego wychowania to nawet nie trzeba komentować...

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 10.11.2006, 08:40:12 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


A jak to wygląda w praktyce, czy są już pierwsze efekty nawracania młodzieży?

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1152x864
PostWysłany: 11.11.2006, 19:08:10 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Ale przecież nie ma w tym nic nowego i niczego nie rozwiązuje. Zamiast wymyślać co uczeń może i co ma obowiązek lepiej pomyśleć jak wyegzekwować to co już jest. Jak będzie się mówiło na nauczyciela, któremu uczniowie założyli kosz na głowę, że jest zły bo nie powinien na to pozwolić i jednocześnie na innego nauczyciela, który zachował się ostro i na coś podobnego właśnie nie pozwolił, że jest zły bo ostro zareagował, to z tych całych praw i obowiązków nic nie będzie wynikać. Trzeba jednoznacznie określić, że nauczyciel jest nietykalny fizycznie i słownie. Wtedy może coś się zmieni.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 20.11.2006, 17:18:14 Odpowiedz z cytatem
mycha
Miętki
Miętki
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 6
Skąd: Zelów
Register IP:


Myślę, że duża jest w tym "zasługa" rodziców. Nie wpajają dzieciom podstawowych wartości moralnych i nie uczą szacunku dla drugiego człowieka Confused

_________________
I don't understand what you want from me ...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 29.11.2006, 08:07:06 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Jestem przeciwny zaostrzaniu prawa, którego i tak nie da się wyegzekwować, a wiadomo że "zakazany owoc smakuje najlepiej".
Minister Giertych zbija kapitał polityczny na zabawnych rozwiązaniach, które niczego nie rozwiązują.
To prawda, że źle się dzieje w polskich szkołach, ale to dlatego, że nikt się dzieciakami nie interesuje. Młodzierz jest znudzona, zwłaszcza na prowincji, w wolnym czasie nie ma co robić. Rodzice zaganiani w pracy, pedagodzy są przeciążeni obowiązkami i papierkową robotą, dzieciaki zostawione samym sobie.
Zaostrzanie prawa ładnie wygląda na konferencji Giertycha ale nie jest w stanie nic zmienić. Nauczyciele nie wiedzą jak wyrobić sobie autorytet u ucznia (ja poznałem kilku takich podczas mojej edukacji, którzy do dziś wzbudzają we mnie szacunek).
Jestem też przeciwko zbytniemu dramatyzowaniu w sprawie młodzierzy, kiedy rozmawiam z moimi rodzicami czy dziadkami, dowiaduję się, że 20 czy 30 lat temu mimo "twardego" wychowania i ciężkich czasów pobicie czy śmierć na imprezie była na porządku dziennym. Brat mojego dziadka został zasztyletowany na weselu przez bandę wyrostków i nikt nawet nie powiadomił o tym policji, bo wszyscy się bali...
Tylko że 30 lat temu taka informacja była czysto lokalna (kilka wsi), dziś to sprawa ogólnokrajowa, kilka dni trąbienia w tv i medialna dyskusja: dlaczego do tego doszło?
A w odpowiedzi zawsze ktoś krzyknie: zaostrzyć prawo, kara śmierci dla takich przestępców, etc.
Nie mówię że problemu rozwydrzenia młodzierzy nie ma, jednakże nie dajmy się zwariować. Jeśli już rozmawiamy o tym problemie, zastanówmy się ,jakie są przyczyny tego stanu rzeczy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 16.12.2006, 18:07:55 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Myślę, że wszyscy doskonale wiemy jak trudno jest wychowywać młodzież. Przecież każdy z nas niedawno przechodził wiek dojrzewania, kiedy żadne argumenty nie działają. Problemem dzisiejszym jest młodzież wychowywana w dobrobycie, którego nie potrafią wykorzystać. Rodzice zabijają się żeby zdobyć pieniądze na komputer, internet, mp3 itd, a kochane dziecko siedzi przed tym "ustrojstwem" zna 12345 stron z grami, dowcipami, filmikami... nie ma mu kto pokazać że sieć to nie tylko gry, to również rozwijanie swoich zainteresowań. Nie wiem jak obecnie wygląda nauka informatyki w szkole, ja na 5 roku studiów na zajęciach "media w edukacji" byłam zobowiązana do założenia konta pocztowego, zrobienia prezentacji, i "uzyskania" kredytu za pomocą sieci. To jest kpina! o swoich latach szkolnych nie pisze bo to jeszcze DOS był i poprostu nie pamiętam o co chodziło, wiem, że musiałam się uczyć na pamięć komend a komputery były 4 na klasę 30 osobową. Sądzę, że dziś nie wiele się zmieniło w tej kwestii komputerów jest więcej, ale czy ktoś uczy jak korzystać z tego dobrodziejstwa??
Co do wandalizmu i zbrodni, to niestety brak czasu dorosłych , kiedyś dzieci uczyły się samodzielności na obozach, koloniach czy nawet pracując społecznie. Widziały efekty pracy, były doceniane, wiedziały ile wysiłku trzeba włożyć w wykonanie. Dziś mają wszystko podane "na tacy" w domu obiad podany, posprzątane, a jak nie to trudno "przewróciło się niech leży" ważne żeby kochane dziecko miało spokój do "nauki".
Potrzeba im/nam autorytetów, ale tu kolejny problem, bo wszechobecna zawiść o lepszy byt drugiej osoby wyklucza z życia społecznego autorytety. Bo autorytetem się zostaje poprzez znojną pracę, która w końcu jest doceniona niekoniecznie materialnie.
Prawda jest taka, że dzisiejsze zachowania młodzieży to porażka społeczeństwa i to nie dlatego że społeczeństwo cierpi :kradzieże, rozboje...., ale dlatego, że czas się przed sobą przyznać" pieniądze przesłoniły wszystko, dopóki będą najważniejsze życie społeczne w tym wychowanie będzie na dnie.

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
 Program Zero Tolerancji Dla Przemocy 
PostWysłany: 24.02.2009, 15:47:44 Odpowiedz z cytatem
boreira
Miętki
Miętki
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 9

Register IP:


Mundurki to był kosmiczny pomysł Suszę zębySuszę zęby szkoda, że nie wypalił Język
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon