FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Tele...

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 11.06.2006, 08:38:22 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


A ja w nowym temacie, ciekaw jestem Waszej opinii dotyczącej telewizji.
Tak się złożyło, że dość często się przemieszczam i w związku z tym nie mam dostępu do polskiej telewizji (ani żadnej innej w zasadzie). Jako dziecko spędzałem godziny przed telewizorem, potem wyniosłem się z domu i od tego czasu, czyli około 7 lat praktycznie internet zastąpił mi inne sposoby komunikacji ze światem.
Tak się złożyło, że w związku z mundialem do mojego nowego miejsca wprowadził się telewizor i polsat cyfrowy, więc pierwszy raz od kilku lat mam okazję oglądać tv nawet kilka godzin dziennie.
No cóż, nie podoba mi się to co widzę na ekranie, pomijając takie kanały jak VH1 czy CN, które są takie jak być powinny, oglądam trochę nasze rodzime stacje: tvp, polsat, tvn. Słowem: syf z gilem.
Nie mówię tutaj o takich elementach jak grafika np, która rzecz jasna jest lepsza niż kiedyś, ale poziom programów jest wprost żenujący.
Mizdrzące się do szkalnego ekranu Kamele i Durczoki oraz idiotyczne wypowiedzi innych telewizyjnych "gwiazdek" sprawiają, że tęsknię do takich programów jak Sonda, Kwant, Butik...pamiętacie takie audycje?
To była telewizja, prawdziwe okno na świat, wszyscy oglądali "hity z satelity", 7 dni świat. Gdzie się podziały Wojtczyk i Loska, prawdziwe gwiazdy telewizji, piękne, inteligentne i z wielką klasą. Przy nich nowi prowadzący to jakieś głupiutkie słodkie idiotki.
i ten koszmarnie wulgarny i nieśmieszny Wojewódzki (zdecydowanie wolę Majewskiego z jego apsurdalnym poczuciem humoru).
Temat jest długi, można by tak w nieskończoność porównywać, tak czy owak tęsknię za Suzinem... Mruga 2
Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat telewizji!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 11.06.2006, 17:03:11 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


romku wieczny optymisto zejdź na ziemię Polska tv jest dla ludzi mających duuuuuużo samozaparcia aby śledzić 22222 odcinek telenoweli. Niestety z braku laku dobry kit więc bardzo wiele osób w chwilach "odpoczynku" włącza pudło żeby zabić własne myśli. Stajemy się medialnym śmietnikiem większości światowych stacji tv. Wszelkie teleturnieje, telenowele "rodem z Polski" są pisane na licencjach. Z własnej produkcji mamy chyba już nic. Durczoki, Lisy i inni stosują się do reguł przekazu niewerbalnego co skutkuje rozmyciem dyskusji. Tak więc nie ma co oczekiwać że polska tv się zmieni.
Ale mogę z czystym sumieniem polecić Tobie - nie wiem jak sprawa wygląda w Zelowie - TVN24 o godzinie 22:00 codziennie program "Szkło kontaktowe" jest super mimo że polityczny. To jedno warte posiadania telewizora według mnie Uśmiech...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 12.06.2006, 16:46:12 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Zawsze jeszcze można obejrzeć powtórke w święta takich hiciorów, jak: Kewnin sam w domu (NY), Uwolnić orkę, Titanic... :D No i ta moda na sukces ;)

Ja osobiście lubię oglądać teleexpress, krótki i zazwyczaj z jajem na końcu :) Filmów raczej w tv nie oglądam, wszystkie "nowości" już dawno oglądałem na komputerze...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 12.06.2006, 18:24:11 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Dziś rano włączyłam tv a tam w "pytaniu na śniadanie" temat dnia: jak uwieść i utrzymać przy sobie mężczyznę. No niby temat na czasie bo singli więcej niż małżeństw pewnie ale te porady
Idea - zadbaj o włosy - mężczyźni lubią kobiety mające długie najlepiej blond włosy, używaj w tym celu kosmetyków firmy XYZ inne nie skutkują telefon do eksperta 0-22.....
Idea ubieraj się modnie - mężczyżni lubią ładnie ubrane kobiety,
Idea zadbaj o siebie - zainwestuj w kosmetyki likwidujące każdą niedoskonałość skóry,
Idea dobrze gotuj etc.
Kurde mamy XXI wiek a polska telewizja uczy kobiety jak używać mydła i garówWykrzyknik Nie oglądałam do końca nie wiem czy ktoś poruszył temat rozmów z ewentualnym partnerem, rozwiązywania problemów itp. Efekt obu zdarzeń - pytania romka i porannego programu - odłączony telewizor stoi na szafie a jego miejsce zajeło radio. Polecam.

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 12.06.2006, 18:25:25 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Ja również jak mwl polecam teleekspres ale chetniej oglądam wiadomości w TVP1. A najchetniej ogladam Szymona bo on jest genialny Uśmiech...Uśmiech...Uśmiech...Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 12.06.2006, 20:18:40 Odpowiedz z cytatem
Neverwinter
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 30
Skąd: Zelów
Register IP:


A ja już od dawien dawna nie oglądam telewizji. Net zastąpił mi wszystko, gdyż ciężko znaleźć coś ciekawego, jeśli się ma 5 podstawowych no 6 kanałów, więc tak czy siak wole kompa :]

_________________
"I morze przyniesie nadzieje, jak sen, co przynosi marzenia o domu."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 13.06.2006, 12:02:51 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Neverwinter napisał:
jeśli się ma 5 podstawowych no 6 kanałów


To i tak dobrze. W Łodzi mamy mały telewizorek, a na nim tvn, brzydki polsat i jeszcze gorsza tv4. Reszta nie odbiera. W ogóle jak te dobrze odbierają, to jest fajnie :D Niestety internetu tam nie mamy... :(

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 13.06.2006, 15:43:43 Odpowiedz z cytatem
katrynka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 60
Skąd: ze wsząd
Register IP:


Hmmmm, tak się nieszczęśliwie składa, że przyszło mi zamieszkać z owym telewizorem pod jednym dachem a nawet w tym samym pokoju. Wyboru nie mam i oglądać tę papkę muszę. Modne swojego czasu pojęcie "misji" w tv poszło w zapomnienie i skończyło swój żywot jedynie w fazie planów i burzliwych dyskusji. Zamiast tego mamy..... sami widzicie co, czyli nic. Niestety każde pokolenie ma takich idoli na jakich zasługuje: grających na uczuciach Durczoków, krzykliwe Młynarskie (brrrrrr), żenująco chamskich Wojewódzkich czy też gogusiowatych Janiaków. Mizdrzące się z ekranu twarze są takie jak pokolenie frugo albo też to pokolenie jest takie jak oni. Ponieważ wszystko opiera się o wszechmogącą oglądalność, bosowie faszerują nas tym badziewiem. Zastanawiam się tylko czy my naprawdę chcemy to oglądać czy też oglądamy to bo nie ma innej alternatywy. Ciężko będzie to zweryfikować panom od oglądalności bo wartościowe programy (jeśli już się takowe pojawią) nadawane są o barbarzyńskich porach i ciężko zgromadzić przed telewizorem porządaną widownię. I tym sposobem z anteny zniknęły takie programy jak Okna (23 z hakiem), Rozmowy na koniec wieku (tuż przed północą) i wiele innych.

Kolejne kuriozum: wydawnictwa muszą płacić za prezentację swoich książek w programach tvp. I teraz nie wiem czy prezentowana książka jest dobra bo taka rzeczywiście jest czy też dlatego, że za to zapłacono.
Długo by ciągnąć ten wywód...

Aż chce się zakrzyknąć: Edyto, Krystyno i Janie wracajcie!WykrzyknikWykrzyknik! Mruga 2

PS. Kamela proszę nie tykać bo on śliczny-liryczny jest i taki ma zostać. Kamel w telewizji jest od tego żeby wyglądać a nie błyszczeć intelektem Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 13.06.2006, 18:07:02 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Cytat:
PS. Kamela proszę nie tykać bo on śliczny-liryczny jest i taki ma zostać. Kamel w telewizji jest od tego żeby wyglądać a nie błyszczeć intelektem

Równie dobrze można napisać, że nie wolno tykać wojewódzkiego, bo jest chamski i taki ma być... :P

Jeszcze mi się przypomniało: obrady sejmu. Po co pokazywać to w telewizji, to do prawdy nie mam pojęcia. Siedzi w tych swoich krzesełeczkach pięciu chłopa, z czego dwóch śpi, dwóch gada ze sobą, a piąty dłubie w nosie. Głupota jak dla mnie totalna... :\

Właśnie, w telewizji lubię oglądać kanały muzyczne. 4FunTv na przykład. Bo tam za dużo nie trzeba nawet oglądać, wystarczy słuchać :D

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 13.06.2006, 20:04:06 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:
Jeszcze mi się przypomniało: obrady sejmu. Po co pokazywać to w telewizji, to do prawdy nie mam pojęcia. Siedzi w tych swoich krzesełeczkach pięciu chłopa, z czego dwóch śpi, dwóch gada ze sobą, a piąty dłubie w nosie. Głupota jak dla mnie totalna... :\


transmisji obrad sejmu proszę nie tykać, jak to Katrynka sformułowała. transmisje muszą być, bo
primo: ja, jak mogę, to je oglądam, bo oglądać chcę
secundo, czy raczej drugie primo: to dzięki nim widać co się dzieje w sejmie (gazetami proszę nie składać apelacji, bo to już z drugiej ręki wiadomości)
tertio: miej wonty do samych posłańców, a nie do transmisji

a jeśli chodzi o TV ogólnie, to "dziękuję, postoję". mam neta, coż mi w zupełności wystarcza. tu mogę obejrzeć i nawet ściągnąć wiadomośći tvp, poza tym czarny rynek wysyłających sobie odcinki różnych seriali kwitnie i to zdrowo.

po co zatem płacimy abonament? raczej: ZA CO? za to COŚ w tv??
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 13.06.2006, 22:12:07 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


zgrzewa napisał:
transmisji obrad sejmu proszę nie tykać, jak to Katrynka sformułowała. transmisje muszą być, bo
primo: ja, jak mogę, to je oglądam, bo oglądać chcę
secundo, czy raczej drugie primo: to dzięki nim widać co się dzieje w sejmie (gazetami proszę nie składać apelacji, bo to już z drugiej ręki wiadomości)
tertio: miej wonty do samych posłańców, a nie do transmisji


Każdy robi to co lubi, albo co musi. Ja nie lubię i nie muszę, więc nie oglądam :)

Z tym, że pretensje nie do telewizji, tylko do polityków, to fakt. Tylko czy to coś da? Wątpię...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 14.06.2006, 17:13:01 Odpowiedz z cytatem
Neverwinter
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 30
Skąd: Zelów
Register IP:


zgrzewa napisał:
a jeśli chodzi o TV ogólnie, to "dziękuję, postoję". mam neta, coż mi w zupełności wystarcza. tu mogę obejrzeć i nawet ściągnąć wiadomośći tvp, poza tym czarny rynek wysyłających sobie odcinki różnych seriali kwitnie i to zdrowo.

po co zatem płacimy abonament? raczej: ZA CO? za to COŚ w tv??


W 100% się z Tobą zgadzam. Mi również wystarcza net i żadna telewizja nie jest mi potrzebna.

_________________
"I morze przyniesie nadzieje, jak sen, co przynosi marzenia o domu."

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 14.06.2006, 20:06:58 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Piszecie, że nie oglądacie. I słusznie, popieram.
Ale ciekaw jestem co byście chcieli zobaczyć, jaka jest Wasza telewizja marzeń?
Dla mnie powinna być stacja nadająca Monty Pythona 24h/dobę, tak dla zdrowia psychicznego, żeby zawsze można było sobie włączyć i oglądnąć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 14.06.2006, 23:06:57 Odpowiedz z cytatem
katrynka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 60
Skąd: ze wsząd
Register IP:


Samym Monty Pythonem czlowiek nie wyżyje tym bardziej, że chlopaki sie rozeszli i nic nowego już raczej nie stworzą (a szkoda).
Do Romkowego zestawu dodałabym jeszcze, np.: "Family Guy" Mruga 2 "South Park", "Little Britain" (bardzo w klimacie monty pythona) i coś z Woody'ego ("Wszystko co chcieli byście wiedzieć o seksie a boicie się zapytać" mogła bym oglądać w nieskończoność a nie widziałam tego filmu już z dobre 8 lat).
Był kiedyś jeszcze taki pojechany sitcom "Trzecia planeta od słońca". Panowie też mieli niezwykle absurdalne poczucie humoru. Na deser jeszcze coś z Clease'a (Fawlty Towers plus Rybka zwana wandą oraz sequel z Lemurem) i już mamy całkiem przyjemne remedium na szarzyznę i głupotę dnia codziennego...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
 Tele... 
PostWysłany: 15.06.2006, 11:42:09 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Przydałaby się taka telewizja przyszłości, w której moglibyśmy sami wybierać filmy. Powiedzmy jeden kanał z wiadomościami, drugi z serialami, trzeci z komediami. I powiedzmy, że chcę obejrzeć Różowe lata 70-te, to włączam 'dwójkę', z listy wybieram interesującą mnie pozycję i... Oglądam! :)

Jak na razie taką telewizję przyszłości zastępuje mi komputer z internetem. Jak mam ochotę, to ściągam film/serial i rozkoszuję się oglądaniem. I to bez 15-to minutowych reklam co pół godziny. Jak mam ochotę wyjść po ciastko albo paluszki, to włączam pauze. Jak chce mi się siku, to nie muszę czekać na przerwę :D Jedyny plus telewizora to duży ekran. Niby na monitorze też fajnie się ogląda, ale to nie to samo co 32"...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon