FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Policja z nakazem w naszym domu

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 09.03.2005, 11:39:55 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Przeczytajcie sobie artykuł jak to m.in. w Bełchatowie przeszukują ludziom twarde dyski...

http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1217849&MP=1

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 09.03.2005, 16:55:35 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


No cóż tylko płakaćWykrzyknik
Widać nie mają już co robić tylko porządnych ludzi ścigać.
Bo przecież taki student/uczeń co ma zrobićPytajnik W szkole każą mu zrobić "to, tamto, śamto..."
- poćwicz Accesa
- poćwicz Worda
- poćwicz htmla
- napisz program….
itp.
a do tego wiadomo potrzebny jest system operacyjny!! A zazwyczaj jest to Windows, bo jest prosty, dużo jest na niego programów....

A teraz powiedzcie skąd uczniowie, studenci maja wsiąść kase na WIndowsa?Pytajnik

Windows XP Home Edition PL oem 332.04 zł
Windows XP Professional PL oem 538.91 zł

http://www.lucky-star.com.pl/

Ceny są po prostu zbyt wysoki!!

I dlatego sie szerzy piractwo, jak by np. XP Professional PL kosztował 80-90 zł to bym sam osobiście kupił. Ale 538.........
to za dużo.

A swoją drogą ciekawe jak by tak skontrolował synów/córki tych policjantówPytajnik
Ciekawe ile tam legalnych gierek znalazł, albo legalnych XP-kówPytajnik
Znam kilku stróżów prawa co mają pirackie XP-ki.....

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 09.03.2005, 17:11:11 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


maystero napisał:
A swoją drogą ciekawe jak by tak skontrolował synów/córki tych policjantówPytajnik
Ciekawe ile tam legalnych gierek znalazł, albo legalnych XP-kówPytajnik
Znam kilku stróżów prawa co mają pirackie XP-ki.....


... nawet nie wiesz ile,
a ciekaw jestem jak sprawa wygląda idąc stołkami w górę...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 09.03.2005, 17:57:53 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Jakby nie patrzeć, piractwo jest złe. Ale co zrobić, jak się nie ma kasy? No właśnie... Po co ludziom potrzebne byłyby komputery, na których nie ma systemu operacyjnego? No można niby zainstalować darmowego linuxa, ale to jest już dla bardziej zaawansowanych, no i trzeba go sobie najlepiej ściągnąć z internetu, w czym jest kolejny problem.

Co do tego, że mając nielegalny soft na kompie robimy źle, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Ale tak, jak napisał maystero, gdyby to wszystko było tańsze to i więcej ludzi by to kupowało. Bo skoro windows kosztuje ponad 500 złotych, a dajmy na to ktoś zarabia 1000 złotych na miesiąc, to nie ma o czym mówić. To jest oczywiście człowiek dorosły, który jakby nie patrzeć, ma dobrą prace (jak dla mnie 1000zł na miesiąc to sporo). Zupełnie inna sytuacja jest na przykład ze studentami. Taki biedny musi opłacić studia, mieszkanie, książki, itp, wieć skąd ma jeszcze wziąć kase na oryginalne programy?

Co do panów policjantów. Rozumiem, że to ich praca ścigać przestępców... Ale czy zwykły człowiek, który włączy sobie raz dziennie komputer, żeby sobie coś tam na nim zrobić, to łamie aż tak bardzo to głupie prawo? Trzeba go od razu ciągać po sądach, bo kupując komputer za ciężko zarobione pieniądze, dostał zainstalowanego pirackiego windowsa? Zamiast łapać bandytów, to oni wolą pójść na łatwiznę i zająć się bezbronnymi ludźmi, często nieświadomymi swojego postępowania.

Ahhh, szkoda mi słów, żeby to opisywać dalej...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 09.03.2005, 18:10:36 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Narobili szumu, trochę postraszą- na ludzi takie rzeczy działają.
Niejeden porządek w kompie zrobi.
Ale piractwo było, jest i będzie- póki oprogramowanie będzie takie drogie Confused

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 12.03.2005, 18:06:53 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


No ot ludzie teraz chować wszystkie płyty do piwnicy. Sformatowaś ze 100 razy twardziela Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby i zainstalowac sobie Linuksa wraz z darmowymi odpowiednikami komercyjnych prodóktów MIcrosoftu np. OpenOffice itp. Tyle, że ile osób sie na to pokusi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 12.03.2005, 23:08:50 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


I kto pokusi się na to, że trzeba się uczyć czegoś nowego i tak pewnie pozornie trudniejszego, jak Linuks. Trzeba też te niekomercyjne programy zrobić łatwiejszymi w użytku i by nie bylo wokół nich mitów o tym, jakie są skomplikowane
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 09:03:29 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Niestety ludzie są generalnie leniwi. Ja preferuję linuxa i dla mnie odkrywanie tego systemu operacyjnego jest fajną zabawą. Kiedy jednak próbowałem przekonać moich znajomych do (jedynie!!) przetestowania go, niewielu dało się przekonać.
Zabawne jest to, że wielu z nich wciąż serdecznie nie znosi Windows, bo niestabilny, nielogiczny, drogi, pracochłonny (ciągłe reinstalacje), ale nawet nie chce słyszeć, że można spróbować inaczej.
Nie chcę tutaj rozpoczynać tyrady na temat wyższości linuxa czy McOS-a nad Windą, bo różni ludzie mają inne zdania. Chcę jedynie powiedzieć, że jeśli dany system Ci nie odpowiada, to dlaczego nie spróbować innego.
Ciekawe jest też to, że nadal wiele osób nawet nie wie, że istnieje alternatywa dla Microsoftu!Wykrzyknik!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 16.03.2005, 10:52:27 Odpowiedz z cytatem
Koefe
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 75
Skąd: Zelów
Register IP:


Windows zawdzięcza popularność w Polsce piractwu!Wykrzyknik
Win jest górą, tylko dlatego, że p.wszyscy go używają p.wszystko w szkole, w necie, w pieswigdzie jest o Win. A tylko dlatego go p. wszyscy używają, bo bez problemu mogą sobie załatwić pirata. Gdyby nie piractwo, to nikt by nie wydał 500 zeta na system. Ludzie nie mieli by wyjścia. Linuks. A wtedy Microsoft straciłby Polski rynek. Bo nie dosyć, że Win drogi to jeszcze go nikt nie używa...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 23.03.2005, 21:56:38 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Dowiedziałem sie z całkiem pewnego źródła że Prokurator który prowadzi kontrole legalności oprogramowania w Bełchatowie za zamiar skontrolować wszystkie sklepy w Bełchatowie a później i w okolicy!!
czyli w Zelowie też może sie pojawić. Na początek pójdą urzędy, fundacjie, szkoły itp.
Aż stach pomyśleć co będzie!!

moja rada: jeżeli ktoś nie może przeżyć bez windowsa....
proponuje pobrać http://www.windows2003.pl/news.aspx?cat=M&id=384 darmowa wersje windowsa i już. I co 180 dni przeinstalować system i po kłopocie. Zawsze przecież można mieć wersie testową...

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.05.2005, 18:16:55 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Juz możecie się obawiać, że ktoś do was przyjdzie. U mojego kumpla w domciu byli dobrze ze miał legalnego Windowsa bo tylko o to się zapytali Uśmiech... Pokazał i narciarz jak by przesukali go to bym miał chłopok przesrane... Uśmiech krzywy

Qtfa trzeba bedzie se trialka sciagnąc Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 15.05.2005, 18:19:14 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Tak, a kto ci to powiedział? Może ten kumpel? A może policjanci byli u ciebie, i ci to powiedzieli? Jakoś mi się nie chce w to wierzyć... ;)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 15.05.2005, 18:21:16 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Ty to jak zawsze w nic nie wieżysz. Mam to z pewnego źródła jak cie spotkam to ci powiem osobiscie tutaj nic nie bede mówił kto i jak i gdzie Język Bo to internet kazdy może zobaczyc :]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 15.05.2005, 21:48:17 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Kornik, policja nie może wejść do domu bez nakazu Exclamation Exclamation Exclamation I nie wejdzie a żeby załatwić nakaz musi być powód i to konkretny powód zgłoszony przez nie anonimową osobę. Więc wejść policji do naszych domów to nie taka prosta sprawa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
 Policja z nakazem w naszym domu 
PostWysłany: 16.05.2005, 11:21:54 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Bkb a czy ja powiedzialem ze bylibez nakazu?? Chyba nie oini nie przeszukiwali jego chaty tylko sie zapytali czy ma legalnego Windowsa on pokazał swojego orginała i poszli sobie. Napewno ktoś go podkablował...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon