FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Gratulacje, Zelowianie!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

 Gratulacje, Zelowianie! 
PostWysłany: 13.10.2012, 15:00:27 Odpowiedz z cytatem
piotrkowianin
Miętki
Miętki
Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 2

Register IP:


Macie nowego fachowca w mieście. Z zawodu Dyrektora.
Oto fragment wywiadu, jaki na odchodnym udzielił lokalnej gazecie:

Cytat:

Misja w Zelowie

„TT” - Zmuszony był pan poszukać pracy?

St.B. - Tak. Przez pewien czas byłem zarządcą prywatnego budynku. Miesiąc temu udało mi się wygrać konkurs na kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Zelowie.

„TT” - To kolejne wyzwanie?

St.B. - W pewnym sensie tak. Zarządzam całą mieszkaniówką w mieście. To niewielki zasób w porównaniu do spółdzielni. Jednak są wielkie problemy. Pierwszy, to finansowy. Mamy ogromną niewpłacalność czynszu. Mogę powiedzieć, że około 50% spółdzielców nie płaci. Jest to chyba absolutny rekord Polski, bo nie spotkałem miasta, w którym byłaby tak wysoka nieściągalność. Jaką to powoduje sytuację? Nie ma za co remontować budynków. Będą pieniądze, będzie za co poprawić warunki mieszkaniowe. A właśnie drugi ważny problem to fatalny stan techniczny większości nieruchomości. Istotny problem to również ciepłownictwo, które jest nieracjonalnie drogie. To spowodowane jest przede wszystkim małą sprawnością przepływu ciepłociągu. Budynki w słabym stanie technicznym szybko również oddają ciepło do atmosfery.

„TT” - Co z tymi, którzy nie płacą?

St.B. - Zaległości w płatnościach sięgają około 300 tysięcy złotych. Gdy tymczasem miesięczne zobowiązanie czynszowe to około 50 tysięcy złotych. Połowa jest niepłacona. Przyjęliśmy więc przede wszystkim, że Ci, którzy nie płacą, nie będą mieli przeprowadzanych żadnych remontów. Dłużnikom grożą eksmisje i restrykcje. Będziemy składać pozwy do sądu, będziemy współpracować z Krajowym Rejestrem Długów, żeby przypomnieć o powinnościach wobec gminy. Założyłem, że tendencje wzrostowe będzie można zauważyć po trzech miesiącach. Daję sobie rok, żeby na trwałe poprawić ściągalność czynszu.


Gratulujemy wyboru, żywiąc nadzieje, że w organach kontrolnych Miasta macie osoby sprytne, doświadczone i dociekliwe. I niewierzące w gruszki na wierzbach.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon