FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Stare zdjęcia Zelowa

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 20.04.2007, 12:48:22 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Witajcie kolezanki
Wydaje mi się że łączycie tu dwa różne tematy w jeden,chcecie połączyć Trytwę z Traktem Napoleońskim.Trakt to ta droga która przebiega przez Wygodę,Sromutkę,Sobki w kierunku Widawy(trasa Piotrków-Widawa)a Trytwa to to bagno po obu stronach drogi z Zelowa do Maurycowa.
Pozdrawiam ANVA

ps:jeśli coś pomyrdałem to proszę Mnie poprawić.


Ostatnio zmieniony przez ANVA dnia 20.04.2007, 19:21:23, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 20.04.2007, 13:09:51 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


Nie jestem wybitnym historykiem i nigdy za takiego nie będę się uważał, ale z tego co wiem ANVA ma dużo racji w tym co pisze, trakt leży tam gdzie napisał, do tego może dopisze, że groby żołnierzy napoleońskich są w lesie koło zbiornika "Grębociny", a trytwa..? No cóż..kiedyś jak widzicie, nie dosyc , że nie zapodawała na odległośc , to nawet popływac na niej można byłoUśmiech... Pozdrawiam

_________________
www.myspace.com/redrumpoland - szarpidruty z "Pekinu"Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.04.2007, 13:38:27 Odpowiedz z cytatem
katrynka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 60
Skąd: ze wsząd
Register IP:


Alez oczywiscie ze sie z Wami zgadzam. Polaczylam dwa tematy, co zreszta zasygnalizowalam malym ad. takie luzne skojazenie od trytwy poprzez trakt do traktu napoleonskiego Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 10.08.2007, 14:55:05 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Temat coś ucichł ostatnio... a szkoda.

Dziś znalazłem małe info nt. starych zdjęć Zelowa w Dzienniku Łódzkim str. 7 (7 dni)

Cytat:
Najpierw w książce, potem na Piotrkowskiej

Unikatowe zdjęcia archiwalne, miasteczko w latach PRL'u i współczesny Zelów można obejrzeć w rocznicowym albumie poświęconym historii Zelowa. Wydała go jedna z łódzkich oficyn, a zamieszczone w albumie fotografie pochodzą ze zbiorów zelowskiego Domu Kultury, parafii, ofiarowały je także osoby prywatne.
Większość zdjęć można będzie zobaczyć na wystawie, która zostanie zorganizowana w Łodzi. Od 21 sierpnia przez dwa tygodnie będzie je można oglądać na fotogramach przy Piotrkowskiej 102. (EMD)

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 22.08.2007, 16:59:30 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Wernisaż wystawy "Zelów na starej fotografii" w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 102


www.zelow.pl

więcej: www.zelow.pl

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 26.09.2007, 19:10:26 Odpowiedz z cytatem
Diana
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 25
Skąd: zelów
Register IP:


i co tu tak ucichło czyżby sjesta powakacyjna Uśmiech...
jak dacie rade to powrzucajcie jeszcze trochę zdjęć (najlepiej własnych takich, do których autorzy książek nie dotarli - bo te są najciekawsze) nawet jakieś zdjęcia z wesela lub ślubu dziadków czy pradziadków jak się komuś uda Mruga 2
P.S muszę was troszkę zmobilizować
wrzucać wrzucać, nie ociągać się Język

I jeszcze jedno, choć nie chce Wam zrzędzić, pamiętajcie o podpisaniu pod każdym zdjęciem z jakiego źródła pobieracie fotki.
POZDRAWIAM
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 02.03.2008, 02:25:38 Odpowiedz z cytatem
sly715
Miętki
Miętki
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 3

Register IP:


Patrzac z dalekiego kraju na te zdiecia przypomnialo mi sie dzieciństwo i opowieści Babci o Zelowie.Wiecie jaka była tradycja w Zelowie,wiec gdy para młoda brała slub po weselu nad ranem wsadzali ich na wozek z sianem i jechali pod pomnik złożyć kwiaty.Wraz z nimi szli goście ,kucharki i orkiestra,a kogo spotkali na drodze czestowali kielichem wódki i zakąską.
Faktycznie w miejscu biblioteki był Bar,biblioteka na drogim końcu,a po środku rozlewnia i w bramie szyny do beczek,obok zaś Mleczarnia.
Poczta była na Sienkiewicza na przeciwko Zelmetu.
Zaś babcia mi opowiadała że w czasie wojny w miejscu Zacisza stała szubienica i niemcy wieszali tam ludzi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 04.03.2008, 18:17:46 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


sly715 napisał:
Patrzac z dalekiego kraju na te zdiecia przypomnialo mi sie dzieciństwo i opowieści Babci o Zelowie.Wiecie jaka była tradycja w Zelowie,wiec gdy para młoda brała slub po weselu nad ranem wsadzali ich na wozek z sianem i jechali pod pomnik złożyć kwiaty.Wraz z nimi szli goście ,kucharki i orkiestra,a kogo spotkali na drodze czestowali kielichem wódki i zakąską.
Faktycznie w miejscu biblioteki był Bar,biblioteka na drogim końcu,a po środku rozlewnia i w bramie szyny do beczek,obok zaś Mleczarnia.
Poczta była na Sienkiewicza na przeciwko Zelmetu.
Zaś babcia mi opowiadała że w czasie wojny w miejscu Zacisza stała szubienica i niemcy wieszali tam ludzi.


Aż miło się czyta takie opowiadanie o Zelowie:-)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 25.01.2011, 09:28:43 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Odświeżam. Może przez ten czas komuś wpadły w ręce jakieś stare zdjęcia naszego miasta. Za stare chyba można już uznać zdjęcia, które mają więcej niż 10 lat. To cała dekada i wiele się przez ten czas zmieniło.

Czy ktoś ma utrwalone elektronicznie zdjęcia, które były prezentowane na wystawie "Zelów na starej fotografii"?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariLinux1024x768
PostWysłany: 03.01.2012, 11:52:36 Odpowiedz z cytatem
malahen
Miętki
Miętki
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 4

Register IP:


eujot napisał:
Odświeżam. Może przez ten czas komuś wpadły w ręce jakieś stare zdjęcia naszego miasta. Za stare chyba można już uznać zdjęcia, które mają więcej niż 10 lat. To cała dekada i wiele się przez ten czas zmieniło.

Czy ktoś ma utrwalone elektronicznie zdjęcia, które były prezentowane na wystawie "Zelów na starej fotografii"?




Jak wkleić fotkę?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 03.01.2012, 20:47:57 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


malahen napisał:

Jak wkleić fotkę?


Wejdz na http://imageshack.us/ wybierz Browse i Upload. Po wysłaniu zdjęcia wklej tutaj kod, który pojawi się na stronie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 14.01.2012, 23:37:36 Odpowiedz z cytatem
Diana
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 25
Skąd: zelów
Register IP:


eujot napisał:

Czy ktoś ma utrwalone elektronicznie zdjęcia, które były prezentowane na wystawie "Zelów na starej fotografii"?



Cały zasób fotografii z wystawy w wersji elektronicznej, a nawet dużo ponadto, posiada (jeśli nic się nie zmieniło) Dom Kultury, fotografie są opisane i podpisane z czyjego archiwum pochodzą.
Pozdrawiam forumowiczów
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x800
PostWysłany: 30.01.2012, 20:11:16 Odpowiedz z cytatem
malahen
Miętki
Miętki
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 4

Register IP:



[/url][/code]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1366x768
PostWysłany: 30.01.2012, 20:13:52 Odpowiedz z cytatem
malahen
Miętki
Miętki
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 4

Register IP:


<script src='http://img841.imageshack.us/shareable/?i=trytwazima19761977.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1366x768
 Stare zdjęcia Zelowa 
PostWysłany: 01.02.2012, 23:06:52 Odpowiedz z cytatem
grzesk
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Zelów
Register IP:


Oki ale gdzie te miejsca są z tych zdjęć bo ja jakoś nie mogę poznać? Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 4 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon