FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport -> Matury w Opolskim

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 18.05.2004, 07:00:29 Odpowiedz z cytatem
Koefe
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 75
Skąd: Zelów
Register IP:


Wiecie napewno o tzw. przecieku. Maturzyści woj. Opolskiego mają się męczyć powtórnie. Co wy o tym sądzicie? Kto odpowiada za to? Czy decyzja kuratorium jest słuszna? Ciekaw jestem waszych opini.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 08:07:03 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Na miejscu tych maturzystów napewno bym się zdenerwowała...
Coż mogę powiedzieć? Patrząc z perspektywy nauczycieli, to jest to chyba jedyne wyjście z tej sytuacji. W końcu uczciwość to podstawa w tak ważnej kwestii. Lecz patrząc na to ze strony uczniów to są dla nich dodatkowe męki psychiczne. Co prawda-Matura dopiero przede mna, ale mogę się wczuć w sytuację piszącego.A zastanawia mnie jeszcze fakt, jak komisja ukaze tego ucznia, który rozesłał te pytania maturalne do internetu.

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 12:11:03 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No sprawa w ostatnich dniach jest bardzo głośna i nie się dziwie temu... też bym nie chciał stresować się powtórnie Smuteczek

Internet jako medium jest w tej chwili bardzo wielkim wręcz potężnym narzędziem. Mała informacja potrafi w niebagatelnym czasie dotrzeć do milionów użytkowników.... To jest dzisiejszy internet i chwalmy go za to Uśmiech...

Ale wracając do sprawy, przeciek o jakim mowa moim zdaniem jest tylko i wyłącznie sprawą opolskiego kuratorium, nikt inny nie jest temu winien. To kuratorium powinno dociekać tego kto i w jaki sposób umożliwił ujawnienie tematów w przedzień matury. I tu powinni być ukarani niekompetentni pracownicy kuratorium, którzy chcieli sobie zarobić na boku, ale nie pomyśleli o konsekwencjach tego... a uczniowie (maturzyści) tylko przekazywali informacje.

Nie wiem czy słyszeliście o oszuście, który podając się za wysokiego pracownika kuratorium oświaty wyłudził ogromną kasę za tematy maturalne...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 13:16:31 Odpowiedz z cytatem
a
Zbanowany
Zbanowany
Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 12

Register IP:


Katarzyna:) napisał:
A zastanawia mnie jeszcze fakt, jak komisja ukaze tego ucznia, który rozesłał te pytania maturalne do internetu.



A skąd Katarzyno:) wiesz że to był uczeń moż to był jakis glupi nauczyciel który se dał te matury do neta bo np. dostał jakis prezent od jakiegos przyszlego maturzysty LOL a moim zdaniem kuratora powini wywalic bo to jego win ze nieupilnowal matur LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 13:18:43 Odpowiedz z cytatem
sgn
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 83
Skąd: Zelów
Register IP:


Wiadomo, jak bym był na miejscu tych maturzystów to wpienił bym sie jak chol... Według mnei nie powinni pisać tej matury jeszcze raz. Podobno musza pisać bo nauczyciel zgubił matury czy coś w tym stylu (tak słyszłaem w telewizji) No to fajny nauczyciel (pewnie uczniowie og naje..... i zgubił hehehehe)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 13:58:47 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Co do tych zgubionych matur to toche inna sprawa bo oni go bardzo lubili i sie zgodzili pisać jeszcze raz. Chociarz jak by mi nauczyciel mature zgubił to bym mu przynajmnej auto porysował Twisted Evil.
A jak bym był na miejscu tamtych licealistów z opolskiego to bym jeszcze raz nie pisał. Ciekawe jak to z nimi będzie czy będą musieli czy nie. Troche im współczuje namęczyli sie udało im sie ściągnąć dostali łatwy temat a tu dupa ni ma. Jeszcze raz mają pisać też bym sie wnerwił.
Ale zobaczymy może im sie uda nie pisać drugi raz.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 14:09:07 Odpowiedz z cytatem
Katarzyna:)
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Stąd wiem, że to był udzeń, bo mówili we wiadomościach radiowych.

_________________
Sprawiedliwa wolność jest tylko halucynacją
Czekającą na krawędzi odległego horyzontu
A my wszyscy jesteśmy obcymi w globalnej iluzji
Pragnącymi i potrzebującymi niemożliwego nieba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 14:31:53 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Ja nie rozumiem jak mogło dojść do jakiegokolwiek przecieku. Jakim cudem uczeń, który umieścił w internecie tematy prac maturalnych miał dostęp do tych prac?? Musiał otrzymać pomoc z góry. Kto wie, może nawet ktoś z kuratorium został przekupiony?? Tego się nie dowiemy, przynajmniej na razie. Co do decyzji kuratorium: uważam, że jest ona jak najbardziej słuszna. Uczniowie sami sobie zasłużyli na to. Mogli wybrać temat, którego nie było w internecie i w takim wypadku by nie ponieśli żadnych konsekwencji. Niestety leniwa młodzież (której nie chce się uczyć tylko idzie na łatwiznę) wykorzystała sprzyjającą sytuację i pisała temat, który znalazł się w internecie (aż 97% osób tak postąpiłoWykrzyknik). Sami są sobie winni. Mogli się spodziewać, że cały ten przekręt wyjdzie na jaw. Jak narazie nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie.

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 18.05.2004, 14:49:37 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Co do maturzystów, którzy muszą pisać drugi raz, to mi ich szkoda,
ale osobiście wolałabym pisać teraz powtórke, niż za rok poprawke...
<pierwszy egzamin nie zostanie uznany dla 97% maturzystów>.
A co do przecieku, to musiał wyjść z "góry" <dziś podano, że dostęp do pytań miało 5 osób + "zaufana" drukarnia>
Ciekawe ile potrwa dochodzenie Question

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 02.06.2004, 08:15:08 Odpowiedz z cytatem
Koefe
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 75
Skąd: Zelów
Register IP:


A słyszeliście w radiu że gimnazjaliści (już nie pamiętam w jakim mieście) będą powtarzać egzaminy?
Podobnież gotowce dostali...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Matury w Opolskim 
PostWysłany: 02.06.2004, 15:24:17 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


WoooW O gimnazjalistach nie słyszałam.
Ale właśnie w teleexpresie podali, że są pierwsze osoby aresztowane w związku z maturą.
Jest to pani która pracowała w drukarni, oraz jej syn, który zajmował się kolportacją na "rynku".
Na początku brał 500 zł za zestaw, na koniec już tylko 50 zł.

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Szkoła & Sport
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon