FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Nowy burmistrz... co może przynieść nowy dzie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 62, 63, 64  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 13.05.2011, 10:49:45 Odpowiedz z cytatem
Diiderot
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 66

Register IP:


Przeczytałem informacje dotyczące "wojny o telefon" i tak sobie myślę, że jest to jeden z drobnych epizodów w walce o przejęcie całości władzy przez jedno z ugrupawań reprezentowanych w Radzie. Epizod z telefonem był pewną złośliwością pani burmistrz wobec pana przewodniczącego, o którym mam złe zdanie z uwagi na jego sposób bycia co można było zaobserwować na jednej z poprzednich Sesji, ale jest to czy to się komuś podoba czy nie zrobione zgodnie z prawem. Wystawczy aby się o tym przekonać przeczytać ustawę o samorządzie.Podatek jaki w tym roku zapłacę do UM w Zelowie wynosi ponad 600 zł.i osobiście nie chciałbym aby poszedł on na płacenie rachunków pana Berlińskiego. Czytałem też komunikaty w tej sprawie wydane przez pona przewodniczącego , co do treści każdy może je oceniać jak chce, mnie zaciekawiło natomiast do kogo zostały one wysłane tj. media, Wojewoda i jeszcz ktoś tam , ale tego dokładnie pamiętam. Patrząc na adresatów sprawa ta ma zdaniem przewodniczącego charekter prawie narodowy i dziwię się, że nie powiadomił o tym Premienia, Prezydenta, Marszałka Sejmu i Senatu oraz kilku innych już mniej istotnych instytucji. O ile sprawę jak już wcześniej pisałem można potraktować jako pewną złośliwość pani burmistrz o tyle płacz nad utratą tego telefonu przewodniczącego i stawianie się w roli niewinnej ofiary jest śmieszne.
Myślę, iż dużo ciekawszą sprawą jest sprawa przetargu na rozbudowę Liceum w Zelowie i to czy przez ten przetarg Zelów nie utaci możliwości korzystania z dotacji UE, a jeśli tak się stanie to kto za to odpowie i jaka będzie to odpowiedziałność. Gdyby tak się stało to możemy zapomnieć o remoncie drogi 484 i wielu innych inwestycjach ifrastrukturalnych.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1152x864
PostWysłany: 13.05.2011, 11:28:48 Odpowiedz z cytatem
eko
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 53
Skąd: Zelów
Register IP:


Nie powiem! (omg)


Ostatnio zmieniony przez eko dnia 02.07.2011, 08:16:48, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1440x900
PostWysłany: 14.05.2011, 12:25:26 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Wielokrotnie krytykowałem budowę tego obserwatorium. Mówiłem, tłumaczyłem, że z tego mogą być tylko same problemy. Jak widać moje przypuszczenia sprawdziły się. Teraz można sobie pluć tylko w brodę, bo nic więcej nie możemy zrobić.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1680x1050
PostWysłany: 16.05.2011, 17:35:52 Odpowiedz z cytatem
Diiderot
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 66

Register IP:


Robson 161 to nie inwestycja sama w sobie jest problemem tylko sposób przeprowadzenia przetargu na jej wykonanie i zgodność z prawem zastosowanych w przetargu procedur oraz oceny prawnej i merytorycznej składanych ofert.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1152x864
PostWysłany: 19.05.2011, 14:27:52 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Diiderot napisał:
Robson 161 to nie inwestycja sama w sobie jest problemem tylko sposób przeprowadzenia przetargu na jej wykonanie i zgodność z prawem zastosowanych w przetargu procedur oraz oceny prawnej i merytorycznej składanych ofert.


Skoro przetarg był źle wykonany to strach pomyśleć co zostało wybudowane.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1680x1050
PostWysłany: 20.05.2011, 17:53:17 Odpowiedz z cytatem
Tomcio
Miętki
Miętki
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 10

Register IP:


szkoda że już nie ma nigdzie nagrań z sesji Sad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 27.05.2011, 12:56:05 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


witam po długiej przerwie ;P
przybywam z ważnym zapytaniem , wiem że na forum są radni a ja potrzebuje ustawy o stawkach subwencji oświatowych na rok 2011 , stawki dotyczące naszej gminy a szczególnie chodzi mi o wysokość stawek na dzieci niepełnosprawne
gdzie moge znaleźć takie ustawy Pytajnik

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 29.05.2011, 17:31:28 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


halo czy naprawdę nie ma tu radnych , przecież to wy na sesjach ustalacie te stawki , czy to jakaś tajemnica , bo nie mogę się nigdzie doszukać tych informacji , osobiście też już byłam w UM ale nie było osób które mogły mi udostępnić stawki subwencji , jest to dla mnie ważnę a nawet bardzo ważne , moje pytanie dotyczy pieniędzy publicznych więc nie pytam o coś tajnego
, jesli z jakiś powodów nie można tu tego napisac proszę o info na priv

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 31.05.2011, 12:00:36 Odpowiedz z cytatem
Maja34
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 27

Register IP:


Rozgłosu nabrała sprawa odebrania służbowego telefonu komórkowego Wincentemu Berlińskiemu, przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie.

Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska zaleciła, aby przewodniczący oddał telefon, argumentując taką decyzję oszczędnościami. Przewodniczący odpowiedział, że aparat odda, jeśli ,,usłyszy rozsądne argumenty". Zdecydował się jednak zwrócić telefon do urzędu.
- Powiedziałam, że jeśli nie odda, nie będziemy płacić rachunków - mówi burmistrz.
Na tym sprawy nie koniec, bo przewodniczący wydał komunikat, który trafił do mediów lokalnych i regionalnych, burmistrza Zelowa, Klubu Radnych Ziemia Zelowska i wojewody łódzkiej.

Zdaniem przewodniczącego Berlińskiego, to osobliwa w skali kraju sytuacja. ,,Nie jestem w stanie dojść, jakie to straszne uchybienie było moim udziałem w trakcie użytkowania telefonu służbowego, bo poza stwierdzeniem, że pani burmistrz dokonała analizy rachunków, nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia" - pisze.

- Nie wiem, do wykonywania jakich czynności telefon służbowy jest panu przewodniczącemu potrzebny - mówi z kolei burmistrz. - Moim obowiązkiem jest zorganizowanie pracy rady, jej wyposażenie i to zrobiłam. Pan przewodniczący ma swój pokój, ma tam też telefon służbowy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 31.05.2011, 12:02:05 Odpowiedz z cytatem
Maja34
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 27

Register IP:


Szef Rady Gminy Zelów jednak nie dostanie służbowego telefonu komórkowego.


Wincenty Berliński, przewodniczący Rady Gminy Zelów nie otrzyma ponownie służbowego telefonu komórkowego - taką decyzję podjęła Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa.Przewodniczący Rady Gminy Zelów nie otrzyma ponownie służbowego telefonu komórkowego. O ten przywilej (z ryczałtem 50 zł na rozmowy służbowe) próbowali powalczyć dla Wincentego Berlińskiego radni z jego macierzystego ugrupowania Gmina Razem.

W ramach interpelacji wystąpili do burmistrz Zelowa o przywrócenie telefonu.
Ocenili, że to "zasadne, celowe, wskazane i konieczne". Uznali, że pozbawienie Berlińskiego tego przywileju to efekt zawiści. Poprosili Urszulę Świerczyńską o przemyślenie decyzji.

Namysł nie trwał długo.
- Odmawiam - powiedziała. - Nie zmienię zdania, telefonu nie przywrócę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 31.05.2011, 12:03:08 Odpowiedz z cytatem
Maja34
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 27

Register IP:


Na porządny remont ul. Płockiej mieszkańcy Zelowa jeszcze poczekają..

Na ul. Płockiej w Zelowie proszą o remont. Zapomniano o niej przy okazji tzw. projektu 484. Bruk, który wygląda z dziur w asfalcie, poprzerastany chodnik. Mieszkańcy ul. Płockiej mają wiele powodów do narzekania, a stan ulicy, przy której mieszkają , to jeden z nich.Okazało się, że ich ulica nie będzie przebudowywana w ramach tzw. projektu 484. A zważywszy na stan gminnych finansów, to na porządny remont mieszkańcy też trochę poczekają.
- To jest nie do pomyślenia, żeby ulica w centrum miasta tak wyglądała - skarży się jeden z mieszkańców. - W gminie tylko obiecują, ale tego, żeby się ktoś na serio zajął stanem tej ulicy, nie widać.

Mieszkańcy długo liczyli na to, że ulica będzie remontowana w ramach wielkiego unijnego projektu związanego z przebudową drogi wojewódzkiej 484. Ale harmonogramy planowanych prac już ogłoszono, a o ulicy Płockiej nie wspomina się tam ani słowa. Przez to, że do unijnego projektu jej nie włączono, mieszkańcy mogą zapomnieć o nowej nawierzchni, chodnikach, sieci kanalizacyjnej czy przebudowie wodociągu.

- Rzeczywiście, nie wpisano tej ulicy do projektu - mówi Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa. - Dlaczego? Nie mam pojęcia. Projekt przygotowywali urzędnicy pod nadzorem mojego poprzednika. Nie potrafię znaleźć wytłumaczenia, dlaczego ul. Płocką pominięto. To była najtańsza i najlepsza możliwość, żeby o nią zadbać.

O tym, że przy Płockiej naprawdę jest nieciekawie, może świadczyć to, że odnośnie do konieczności wyremontowania odcinka między ul. Kościuszki a Żeromskiego zgadzają się Urszula Świerczyńska, jak również Wincenty Berliński, przewodniczący zelowskiej rady. Zwykle ze świecą trzeba szukać tematów, co do których mieliby jedno zdanie. Tym razem Berliński sam apelował, żeby w sprawie ul. Płockiej "coś zrobić".

Tyle że łatać Płocką trzeba będzie z własnego budżetu. W magistracie ustalono, że dziury w nawierzchni znikną w ramach remontów bieżących. Przeprowadzenie napraw to kwestia najbliższych tygodni. Gorzej z chodnikiem.
- Poprzerastały go korzenie drzew - przyznaje Świerczyńska. - Tu potrzebna jest przebudowa.

Na razie ma być sporządzony orientacyjny kosztorys, który ustali też potrzebny zakres robót. Dopiero, gdy okaże się, ile prace mogą kosztować, będzie wiadomo, czy można na nie liczyć w tym roku. Burmistrz Świerczyńska mówi, że w grę może wchodzić suma ok. 150 tys. zł. - Niby niewiele, ale skąd je wziąć? - zaznacza. - Mamy tak napięty budżet, że znalezienie takiej kwoty nie będzie łatwe.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 09.06.2011, 05:49:21 Odpowiedz z cytatem
Maja34
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 27

Register IP:


Dlaczego ulicy Płockiej w Zelowie na etapie projektowym nie zakwalifikowano do tzw. projektu drogi 484?


W ramach niego ma być budowana i remontowana sieć wodociągów i kanalizacji w okolicy drogi wojewódzkiej 484, a przy okazji będą odtwarzane nawierzchnie ulic.

Na stan nawierzchni Płockiej narzekają mieszkańcy. Ale liczyć mogą jedynie na łatanie dziur i remont chodnika (jeśli to ostatnie nie będzie zbyt drogie). Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa, mówi, że sprawę ul. Płockiej można było rozwiązać, zaliczając ją do dróg, które będą objęte właśnie tzw. projektem 484. Jej zdaniem, dzięki temu teraz nie trzeba by się martwić o pieniądze na remont (dla wartego 70 mln zł przedsięwzięcia dotacja unijna wynosi prawie 35 mln zł), a ulica byłaby jak nowa.

Tymczasem Sławomir Malinowski, były burmistrz Zelowa, za którego kadencji projekt przygotowywano, tłumaczy, że włączenie Płockiej do tego projektu od początku nie wchodziło w grę. Jak mówi, nowe nawierzchnie ulica objętych projektem pojawią się, ale w inwestycji liczy się coś innego.

- W tym przypadku najważniejsze zadanie to budowa sieci wodociągowej i kanalizacji - mówi Sławomir Malinowski. - Przy Płockiej wszyscy mieszkańcy zostali już podłączeni do sieci. Dlatego nie było możliwości, żeby Płocką zakwalifikować do ulic objętych projektem, nie otrzymalibyśmy na taką inwestycję dotacji - wyjaśnia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 09.06.2011, 05:50:21 Odpowiedz z cytatem
Maja34
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 27

Register IP:


Unijna dotacja na remont Patyków w gminie Zelów...


Plaża, murawa rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, boisko do plażowej siatkówki, a także ławki, stoliki, stojaki na rowery, chodniki i kosze na śmieci. To wszystko powstanie w okolicy zbiornika retencyjnego w Patykach (gmina Zelów).

Gmina otrzyma pół miliona złotych unijnej dotacji, dzięki dofinansowaniu można będzie zagospodarować teren leżący naprzeciwko dawnej stanicy harcerskiej.

Cały projekt zagospodarowania tej części terenu przy Patykach wart jest prawie 870 tys. złotych. Roboty wystartują najpóźniej jesienią tego roku, całość trzeba będzie zakończyć do grudnia.

W ramach prac na tym terenie wydzielona będzie także część parkingowa, zostanie tam ustawiony kontener na śmieci. Pojawią się przenośne toalety.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 09.06.2011, 11:32:11 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


Maja34 napisał:
Unijna dotacja na remont Patyków w gminie Zelów...


Plaża, murawa rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, boisko do plażowej siatkówki, a także ławki, stoliki, stojaki na rowery, chodniki i kosze na śmieci. To wszystko powstanie w okolicy zbiornika retencyjnego w Patykach (gmina Zelów).

Gmina otrzyma pół miliona złotych unijnej dotacji, dzięki dofinansowaniu można będzie zagospodarować teren leżący naprzeciwko dawnej stanicy harcerskiej.

Cały projekt zagospodarowania tej części terenu przy Patykach wart jest prawie 870 tys. złotych. Roboty wystartują najpóźniej jesienią tego roku, całość trzeba będzie zakończyć do grudnia.

W ramach prac na tym terenie wydzielona będzie także część parkingowa, zostanie tam ustawiony kontener na śmieci. Pojawią się przenośne toalety.


w koncu ktos pomyślał.Uśmiech...

chociaz to powinno byc zrobione z 10 lat temu

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
 Nowy burmistrz... co może przynieść nowy dzie 
PostWysłany: 09.06.2011, 11:56:29 Odpowiedz z cytatem
sonny
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 20

Register IP:


Ale będzie zrobione na zimę ;D także jak będziesz miał ochotę skorzystać z placu do siatkówki czy też poopalać się na plaży to będziesz miał nieziemską okazję ;D
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1366x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 38 z 64  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 62, 63, 64  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon