FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> orlik 2012 bedzie u nas boisko czy nie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 10.02.2011, 00:29:31 Odpowiedz z cytatem
KSR-Z
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 141

Register IP:


Z tego co ja wiem to Orlik będzie tylko jest problem bo zapłaciliśmy kupę kasy firmie która zwiała z budowy i prawie nic nie zrobiła . Najpierw trzeba tą sprawę zakończyć a dopiero można ruszyć od nowa bo za to już podobno dotacja zwiała i trzeba zaczynać wszystkie procedury od początku co przy takim babolu jaki nam zafundowała poprzednia władza nie jest proste .
Jednym zdaniem mówiąc "najpierw posprzątać trzeba ten cały bałagan , a następnie zacząć wszystko od nowa ". Smuteczek

_________________
" DŻIHAD TO DŻIHAD "
LICZY SIĘ TYLKO PRAWDA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 10.02.2011, 07:31:03 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Jeżeli zaniedbania były po stronie władzy, należałoby sprawę skierować do sądu. Mam nadzieję, że Pani Burmistrz się tym zajmie.

A uczniom Szkoły Podstawowej nr 4, można tylko współczuć - ani Orlika, ani boiska.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariLinux1024x768
PostWysłany: 10.02.2011, 08:13:09 Odpowiedz z cytatem
Styrzal z kopyta
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 16

Register IP:


"najpierw posprzątać trzeba ten cały bałagan , a następnie zacząć wszystko od nowa "

Moim zdaniem ze sprzataniem tego typu spraw nie bedzie latwo. Sprawy sądowe z fikcyjnymi firmami zajmuja wieki naszym organom sądowym. Można żywic cicha nadzieje ze prawomocny wyrok zapadnie w XXI wieku. Ale postanowienie sadu to jedno a odzyskanie pieniedzy to juz zupelnie inna opowiesc. Tak wiec mysle ze boisko z programu Orlik 2012 jak sama nazwa wskazuje musi byc wykonane (badz otrzymac dotacje) do 2012 roku poniewaz do tego roku sa przyznawane srodki na ten cel. A wiec wiele czasu nam nie zostalo. Trzymam kciuki by sie udalo ( Pewnie podobna metode dzialania miala byla wladza - M:No panowie trzymamy kciuki B:Tylko mocno R.B: Nie ma opier..lania:) Gościennie wystapil Robert Burneika:)
Do zobaczenia na Orliku ...Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 10.02.2011, 09:58:12 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


eujot napisał:
Jeżeli zaniedbania były po stronie władzy, należałoby sprawę skierować do sądu. Mam nadzieję, że Pani Burmistrz się tym zajmie.

A uczniom Szkoły Podstawowej nr 4, można tylko współczuć - ani Orlika, ani boiska.


A co mają powiedzieć uczniowie z SP 2 ? Tam kompletnie nic nie ma. Jest boisko, ale jest ono we fatalnym stanie (gra na piachu, a nie na trawie).
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWin981152x864
PostWysłany: 10.02.2011, 16:26:26 Odpowiedz z cytatem
badboys2
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 54
Skąd: zelów
Register IP:


rozliczenie orlika powinno byc w 2010.
na poczatku roku przyznawana jest kasa i kazda gmina czy jednostka, ktora buduje orlika musi sie rozliczyc przed zakonczeniem roku kalendarzowego.

nie wiem czy sa jakies wyjatki ale z tego co sie orientuje to nie. zatem dotacje przepadly (330 z ministerstwa sportu i 330 tys z budzetu woj lodzkiego). nie ma takiej opcji by przeciagnac to do 2012 bo do wtedy trwa caly projekt. caly projekt podzielony jest na lata. na poczatku kazdego roku kalendarzowego przyklepywane sa kontrakty, a na koniec rozliczenia.

nie wiem co dalej. w zasadzie nie do konca wiemy co dokladnie sie stalo ale idzie to na konto poprzedniej wladzy i nienajlepiej o niej swiadczy.

choc to nie wladza nawalila tylko firma, ktora wygrala przetarg badz podwykonawca ale ktot te firme wybral i powinien to kontrolowac przeciez. tak czy siak to tylko pokazuje jak trudne zadanie przed nowa pania burmistrz

smutne to troche bo:
buczek ma 2 orliki
belchatow ma 2 orliki, kolejny jest budowany bodajze przy sp8. oprocz tego kilka kompleksow boisk ze sztucznymi murawami (przytorze, dolnoslaskie, okrzei) + 2 lodowiska

w sumie lodowisko moglo byc w zelowie ale o tym dlaczego nie jest, pytajcie radnych powiatowych z zelowa, ktorzy glosowali... przeciwko temu projektowi. byli tacy:)

_________________
ron artest
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 11.02.2011, 14:00:55 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


Cytat:
belchatow ma 2 orliki, kolejny jest budowany bodajze przy sp8.


z tego co mi wiadomo to nie mogą być 3 orliki w jednym mieście tylko dwa
trochę głupie porównanie z Bełchatowem bo jak już wiele razy było pisane oni maja kopalnie i elektrownie

wracając do naszego orlika podobno jest już firma która skończy boisko , "prawdopodobnie" wchodzą od kwietnia , oraz firma która zwiała wybudowała podobno sporo tych obiektów , ale wiem też ze podobno jesteśmy drugim miastem które wykiwała , poprzednie budowy odbywały się bez zarzutu

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 14.02.2011, 08:20:53 Odpowiedz z cytatem
badboys2
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 54
Skąd: zelów
Register IP:


nie do konca, bo w samej lodzi jest z 20 orlikow

a co ma kopalnia i elektrownia do orlikow w belchatowie? kleszczow, szczercow, tak te gminy maja podatki od tych gigantow ale belchatow bezposrednio nie ma nic. jedynie pracownikow i oczywiscie firmy, ktore placa podatki w belchatowie i robia zakupy, dzieki czemu nakrecaja biznes. ale stwierdzenie "belchatow ma kopalnie" jest troche na wyrost. dla porownania budzet belchatowa jest podobny do piotrkowa (miasta podobnej wielkosci) natomiast sama inwestycja solpark kleszczowa (130mln zl) to 3/4 budzety jednego z miast (belchatow,piotrkow).

buczek - 2 orliki
to wszystko w tym temacie. zelow stac conajmniej na 1 orlika. a moim zdaniem powinno sie jeszcze znalezc miejsce na drugiego (sp2) choc nie wiem do konca jak wyglada tam kwestia gruntow i czy jest wystarczajaco duzo miejsca. boisko przy zawodowce to tez dramat.

oczywiscie teraz mozna sie zastanawiac, czy warto w ogole wchodzic w orlika, czy nie lepiej samemu wybudowac boiska ale nie zmienia to faktu, ze baza sportowa w naszym miescie jest uboga i nie zrobiono praktycznie nic przez kilkanascie lat poza hala w zawodowce (starostwo?) i remontem sali w sp4.

osobiscie wystarczylby mi poki co 1 orlik przy sp4
bo wiem, ze to spore obciazenie finansowe dla gminy
ale mam nadzieje, ze dozyje czasow, gdzie ta baza sportowa bedzie przynajmniej na przyzwoitym poziomie.

_________________
ron artest
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 14.02.2011, 09:10:30 Odpowiedz z cytatem
Styrzal z kopyta
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 16

Register IP:


Baza sportowa jest uboga ? Uśmiech... Ona nie istnieje !Uśmiech... Dla ludzi ktorzy amatorsko uprawiaja sport nie ma miejsca by takowy w jakiejkolwiek formie uprawiac. Chodzi mi tu glownie o pilke nozna ktora cieszy sie najwieksza popularnoscia w naszej gminie. Halowa liga zrzesza ok 130 zawodnikow tylko co z tego skoro juz kolejny rok niema alternatywy by kontynuowac lige na zielonych boiskach. Paradoksem jest to że pilka nozna w czasie "angielskiej" wiosny podczas ktorej na boiskach calego swiata rozgrywane są najlepsze mecze (chyba mnie ponioslo) i nakrecaja kazdego pasjonata tego sportu do tego by poprostu grac W zelowie napotka on "mur" ktory od wielu lat ustawial nam lokalny samorzad. A kazdy wie ze "glowa muru nie przebijesz" Uśmiech...
Moze trzeba zakasac rekawy i samemu wziac sie do roboty! TYlko nie po to place gromadzie ludzi bym tego typu sprawy mial wykonywac samodzielnie.
To chyba najbardziej przyziemne zyczenie by w Twoim miescie bylo boisko, choc w zelowie to ekstrawagancja.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 14.02.2011, 20:03:50 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Na terenie gminy Buczek znajdują się 4 orliki
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 16.02.2011, 14:14:12 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


robson161 napisał:
Na terenie gminy Buczek znajdują się 4 orliki


Gmina Buczek jest dużo bogatsza od naszej i ona nie ma tyle długów.
A ja jestem ciekaw kto korzysta z tylu orlików Pytajnik Jeden wystarczy. Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.02.2011, 19:00:14 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Zgodzę się z tobą niech wybudują chociaż jeden.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 16.02.2011, 19:15:27 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


robson161 napisał:
Zgodzę się z tobą niech wybudują chociaż jeden.


Niestety Zelów to miasto cudów - nie wybudują ani jednego. Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.02.2011, 20:00:55 Odpowiedz z cytatem
Krytyk_Prawdziwy
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 144
Skąd: jesteś Mała :D?
Register IP:


Cytat:
A ja jestem ciekaw kto korzysta z tylu orlików


Korzysta kolega z dawnych lat gra , mówił że porobili sobie drużyny i zapisują sie na dany dzień także ruch jest nawet wśród 20-30-40 latków więc młodzież też pewnie nie próżnuje Uśmiech...

_________________
Zelów - Tutaj nie ma przyszłości dla młodzieży
Jedynie co tu przetrwało to Kawiks i Lumpex:DSuszę zębySuszę zęby!
Postarajmy się by coś tu zmienić !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1584x990
PostWysłany: 11.03.2011, 14:47:55 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


zelow.pl napisał:

Zelów z nową szansą na ORLIK
Pozytywnie zaopiniowany został wniosek Gminy Zelów na dofinansowanie budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2010” przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w wysokości 333.334 zł oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 500.000 zł. Przypomnijmy, że jest to drugie podejście Gminy Zelów do realizacji tej inwestycji. W ubiegłym roku firma POLCOURT S.A. wyłoniona w postępowaniu przetargowym do wykonania zadania nie dokończyła budowy, rozpoczęła jedynie roboty ziemne, częściowe oświetlenie, roboty sanitarne oraz budynek socjalny. Po wystawieniu faktur za wykonanie wspomnianych robót, Gmina Zelów uiściła zapłatę za wystawione faktury w łącznej kwocie 302.004,22 zł. Pomimo pism monitujących w sprawie słabego postępu robót, Wykonawca nie kontynuował dalszych robót budowlanych.
Z dniem 11 stycznia 2011 r. Gmina Zelów odstąpiła od umowy z firmą POLCOURT S.A. z powodu zaprzestania realizacji robót budowlanych oraz faktycznym opuszczeniem placu budowy. Jednocześnie firmę wezwano do zapłaty kary umownej w wysokości 61 665,39 zł z tytułu odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy. Obecnie Wykonawca przedłożył do sprawdzenia deklaracje, protokoły z realizacji inwestycji celem sprawdzenia przez nadzór inwestorski. Jednocześnie trwają prace przy końcowym rozliczeniu pomiędzy Wykonawcą a Gminą Zelów, polegające na oszacowaniu prac wykonanych, za które Wykonawca nie otrzymał zapłaty.
Na skutek tego, Gmina Zelów w 2010 roku utraciła środki finansowe na realizację tej inwestycji i musiała kolejny raz wystąpić z NOWYM wnioskiem o dofinansowanie tak niezbędnej inwestycji jak budowa wielofunkcyjnego boiska. Liczymy na to, że w tym roku inwestycja będzie zrealizowana w całości.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 orlik 2012 bedzie u nas boisko czy nie? 
PostWysłany: 12.03.2011, 11:59:01 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Mam nadzieję, że Zelów wreszcie dołączy do gmin posiadających Orlika.
Tak wogóle, to jest to genialny program w swej prostocie i myślę że będzie procentował przez wiele lat.
Nie wiem czy wiecie, ale przez ostatnie 3 lata powstało ich około 1500 w całej Polsce, w tym 122 w Łódzkiem.
Liczby mówią same za siebie: www.orlik2012.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1440x900
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon