FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Gratulacje dla zelowskiej policji!!!

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 20.12.2010, 11:40:54 Odpowiedz z cytatem
Jakub512
Miętki
Miętki
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 14

Register IP:


Chciałbym pogratulować zelowskiej policji za walkę z piratami drogowymi!Wykrzyknik W przeciągu 1h na moich oczach dziś wlepili 4 mandaty za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa (niestety mi też). Droga jaką pokonałem bez nich to aż 300m. spod marketu polo do pl. Dąbrowskiego, nawet nie przekroczyłem prędkości 20km/h. Na nic tłumaczenia że nie pracuje bo studiuje i jestem na utrzymaniu rodziców, przecież jest koniec roku i muszą podnieść statystyki bo stracą premię. Zawsze miałem dobre zdanie o policji, ale od dziś to się zmieniło, 200zł mandatu dla studenta to kara śmierci Smuteczek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinNT1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 11:56:56 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Teraz im się przypomniało,bo święta idą, a wcześniej to sami wariaci po drogach jeździli, ale i tak gratulacje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 12:01:45 Odpowiedz z cytatem
Olvin
Miętki
Miętki
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 13

Register IP:


Cytat:
Na nic tłumaczenia że nie pracuje bo studiuje i jestem na utrzymaniu rodziców, przecież jest koniec roku i muszą podnieść statystyki bo stracą premię. Zawsze miałem dobre zdanie o policji, ale od dziś to się zmieniło, 200zł mandatu dla studenta to kara śmierci Smuteczek


Co nie zmienia faktu że nie stosowałeś się do istniejącego prawa. Pewnie w Bełchatowie dali by ci lizaka w nagrodę że mogli cię zatrzymać i kazali jechać dalej LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.12.2010, 12:20:41 Odpowiedz z cytatem
Jakub512
Miętki
Miętki
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 14

Register IP:


Olvin napisał:
Cytat:
Na nic tłumaczenia że nie pracuje bo studiuje i jestem na utrzymaniu rodziców, przecież jest koniec roku i muszą podnieść statystyki bo stracą premię. Zawsze miałem dobre zdanie o policji, ale od dziś to się zmieniło, 200zł mandatu dla studenta to kara śmierci Smuteczek


Co nie zmienia faktu że nie stosowałeś się do istniejącego prawa. Pewnie w Bełchatowie dali by ci lizaka w nagrodę że mogli cię zatrzymać i kazali jechać dalej LOL


zgadzam się że złamałem przepisy ruchu drogowego, ale czy to było aż tak poważne wykroczenie żeby tak mnie karać? Sytuacja z kosmicznymi mandatami od zelwoskiej policji pojawia się co roku w drugiej połowie grudnia. Jakoś policja w łodzi nie ukarała mnie nigdy za brak pasów, kilka razy zdarzyło się że zatrzymywali się obok mnie (np. na światłach) i z uśmiechem na twarzy pokazywali mi abym zapiął pasy.

poza tym moje wlepienie mandatu nie miało nic wspólnego z kontrolą drogową, zatrzymali mnie, wyszedł policjant z radiowozu, przekazał mi że mam się przygotować do kontroli drogowej, zaprosił do radiowozu, wypisał mandat i po kontroli.... ja pod tym pojęciem rozumiem cos innego, min: sprawdzenie stanu trzeźwości, sprawdzenie stanu auta, sprawdzenie czy posiadam gaśnice, trójkąt, itp. Gdy już mnie puścili, zawróciłem się i pojechałem za nimi, znalezienie kolejnej dojnej krowy na drodze zajęło im aż 2 minuty!


Ostatnio zmieniony przez Jakub512 dnia 20.12.2010, 12:31:17, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinNT1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 12:26:13 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
zgadzam się że złamałem przepisy ruchu drogowego, ale czy to było aż tak poważne wykroczenie żeby tak mnie karać? Sytuacja z kosmicznymi mandatami od zelwoskiej policji pojawia się co roku w drugiej połowie grudnia. Jakoś policja w łodzi nie ukarała mnie nigdy za brak pasów, kilka razy zdarzyło się że zatrzymywali się obok mnie (np. na światłach) i z uśmiechem na twarzy pokazywali mi abym zapiął pasy.


Policja coraz częściej karze tymi astronomicznymi mandatami, żeby potem zapamiętać, że trzeba zapinać pasy. Ale nie chciałbym 200 zł zapłacić.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 12:55:28 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Cytat:
Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 pkt., za przewożenie niezapiętego w pasy pasażera można otrzymać dodatkowe 100 złotych i 1 pkt. karny. Pasażer za brak pasów otrzyma również mandat w wysokości 100 zł, a jeżeli posiada prawo jazdy otrzyma tak, jak kierowca, również 2 pkt. Za nieprawidłowo przewożone w samochodzie dziecko (bez fotelika, siedziska) taryfikator przewiduje 150-złotowy mandat i 3 pkt. karne.


Ja bym się odwołał. W zależności od tego jakie masz za przekroczenie wypisane.

http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      OperaWinXP1280x800
PostWysłany: 20.12.2010, 13:16:19 Odpowiedz z cytatem
Jakub512
Miętki
Miętki
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 14

Register IP:


C4rtm4n napisał:
Ja bym się odwołał. W zależności od tego jakie masz za przekroczenie wypisane.

http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html


mi policjant powiedział że według aktualnego taryfikatora jest 100-200zł mandatu i to oni ustalają kwotę z podanego zakresu, ,n mandacie mam napisane: "Niezapinanie pasów bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem tj art 97 (tu nieczytelne)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinNT1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 13:29:40 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Ja bym się odwołał.


I co by to dało Pytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.12.2010, 13:54:00 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


nawet gdyby to nic nie miało dać ja też bym się odwoływała
według taryfikatora za pasy jest 100 zł , taki taryfikator obowiązuje wszędzie , niech ci pokażą ten w którym jest 200 zł

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 20.12.2010, 14:01:04 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


deesis napisał:
nawet gdyby to nic nie miało dać ja też bym się odwoływała
według taryfikatora za pasy jest 100 zł , taki taryfikator obowiązuje wszędzie , niech ci pokażą ten w którym jest 200 zł


Szukałem w internecie i nie znalazłem taryfikatora, w którym jest 200 zł.
Wszędzie jest 100 zł i 2 punkty karne.
A jeśli policjanci ustalają z zakresu 100-200 zł to dlaczego dali Ci najwyższą karę ?
Mój kolega jechał autem 140 km/h po drodze która ma ograniczenie do 90 km/h i dostał 200 zł czyli tyle samo. A przecież przekroczenie prędkości to większe "przestępstwo" od nie zapięcia pasów Pytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.12.2010, 14:03:30 Odpowiedz z cytatem
ttomeh
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13

Register IP:


nie martw się.. nie tylko w zelowie łapią. W sobotę przed 20 z kumplami jechaliśmy do Łasku. i w Buczku na przystanku stała drogówka. Babka i facet. Każdego zatrzymywali i patrzyli dokumenty. Gdy sprawdziła dokumenty zachciało jej się aby pokazać gaśnice i trójka. Kumpel nie mógł znaleźć trójkąta i dostał 100zł. W samochodzie oprócz tego kazali mu dmuchać. Akurat nas złapała babka. Staliśmy z 15 minut. Wciągu tego czasu policjan drugi skontrolował z 20 samochodów, ale nikomu nie kazał pokazywać gaśnicy i trójkąta. Okres przedświateczny więc chcą nałapać limit mandatów za cały rok. Smuteczek Smuteczek Polska Policja = Polskie PRAWO żal
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1440x900
PostWysłany: 20.12.2010, 14:06:59 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


Ukasy napisał:
deesis napisał:
nawet gdyby to nic nie miało dać ja też bym się odwoływała
według taryfikatora za pasy jest 100 zł , taki taryfikator obowiązuje wszędzie , niech ci pokażą ten w którym jest 200 zł


Szukałem w internecie i nie znalazłem taryfikatora, w którym jest 200 zł.
Wszędzie jest 100 zł i 2 punkty karne.
A jeśli policjanci ustalają z zakresu 100-200 zł to dlaczego dali Ci najwyższą karę ?
Mój kolega jechał autem 140 km/h po drodze która ma ograniczenie do 90 km/h i dostał 200 zł czyli tyle samo. A przecież przekroczenie prędkości to większe "przestępstwo" od nie zapięcia pasów Pytajnik


policjanci nic nie mogą sobie ustalać sami , jest według prawa 100 to powinni dać 100 a nie 200 , koniec i kropka

odwołuj się tym bardziej że jesteś studentem i nie masz własnych środków na utrzymanie

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 20.12.2010, 14:08:09 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Okres przedświateczny więc chcą nałapać limit mandatów za cały rok.


Albo wcześniej im się nie chciało wlepiać mandatów to teraz im się przypomniało.
A swoją drogą w dzisiejszych czasach mandat możesz dostać tak naprawdę za "byle co", bo zawsze coś znajdą czego nie masz, a powinieneś mieć (w tym przypadku trójkąt) i w ten sposób kasa idzie dla państwa. Suszę zęby Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.12.2010, 14:20:42 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


ja padłam jak znajoma podrzuciła mi link o zelowskiej policji , która to ganiała dziadka który wyniósł z "Sedala" kurczaka za może 9 zł

cały facebook się z nas śmiał jakich to mamy zaradnych policjantów

proponuję nagłośnić sprawę mandatu , najdroższy mandat za nie zapięte pasy , znowu się polska z nas pośmieje :/

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
 Gratulacje dla zelowskiej policji!!! 
PostWysłany: 20.12.2010, 14:24:13 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
ja padłam jak znajoma podrzuciła mi link o zelowskiej policji , która to ganiała dziadka który wyniósł z "Sedala" kurczaka za może 9 zł


Był też podobny przypadek jak policja warszawska złożyła wniosek do prokuratory na babcia, która ukradła kostkę masła za 2 zł z Biedronki (którą i tak potem oddała), ale postępowanie na szczęście umożono.
Tak to jest w życiu. Mordercy latami czekają na wyroki, a za taką "kradzież" od razu do "kicia".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon